ProSadGuru.com

Jak karczocha jerozolimskiego może pomóc w cukrzycy?

Dziś w diecie pacjentów zaleca się m.in., jak wiele naturalnych produktów, jak to możliwe. Jest to szczególnie ważne dla chorych na cukrzycę, ponieważ istnieje potrzeba do wykonania sztywnego i ścisłej diety mającej na celu eliminację toksyn, neutralizują i zminimalizować pewną liczbę substancji. Jedną z unikalnych produktów, które eksperci zalecają spożywanie jest uważany topinambur. W cukrzycy pomaga lepiej niż inni.

Ma korzystny wpływ na układ trawienny, działając jako immunomodulator. Nie roślin, nawet rafinowane opieka Afelandra dla których nie jest skomplikowany, nie może poszczycić się takimi właściwościami.

Zakład na smak i właściwości odżywcze podobnych do konwencjonalnych ziemniaków, smak to jest prawie to samo, ale bardziej wyraźny. Jaki jest karczoch Jerusalem? On wygląda jak słonecznik. Łodyga go prosto, dotarł do wysokości 2 m, ma małe liście i jasne żółte kwiaty o średnicy 3-4 cm. Zamiast powstają zwykle bulwy korzeniowe, różnią się wielkością i kształtem, ale smaczne i zdrowe. znowu mnoży te same bulwy roślin, ale można użyć nasion.

Lecznicze właściwości topinamburu

Jerozolima karczochy w cukrzycy

rozkwitu karczocha

Zastosowanie terapeutyczne karczocha jest wyrażona w jego najbardziej cennych właściwościach odżywczych. Topinambur jest szczególnie użyteczny w sprężyny, gdy zawartość substancji w żywności nie jest jednak tak duża, jak witaminy B i kwas askorbinowy organizm bardzo potrzebne. Kompozycja bulw najszerszej części soli mineralnych: krzem, żelazo, potas, cynk, są białka, kwas pektowy, cukier. Szczególną wartość dołączonej do karczocha jerozolimskiego to jest to, że zawiera zestaw niezbędnych aminokwasów:

 • walina
 • histydyna,
 • lizyna,
 • arginina,
 • leucyna
 • metionina,
 • tryptofan itd.

Topinambur jest cenne dla chorych na cukrzycę, że zawiera polisacharyd inulinę w ilości 17%.

Jest on odpowiedzialny za wykorzystanie glukozy w organizmie, co spowalnia proces wchłaniania glukozy we krwi. Jego spożycie przyczynia się również do rozwoju własnej insuliny. Dla diabetyków, produkt ten jest bardzo cenne, ponieważ ma wiele funkcji, które po prostu nie mogą zapewnić inne produkty.

Wśród nich warte wymienienia są:

 • Sorbent ma ogromny ilość toksyny i trucizny, które zostały zgromadzone w procesie zhiznedeyatelnosti-
 • stymulowania perystaltyki jelit, ruchliwość żołądkowo traktat
 • wymawiane żółciopędny promocyjny-

 • zobojętnienie wolnej radikalov-
 • zwiększona odporność na infekcje wirusowe, patogennych bakterii ogólne wzmocnienie immuniteta-
 • usunięcie bólu, szybka pomoc na zapalenie trzustki, zapalenie jelit, zapalenie i innych chorób.

Wideo: Czosnek w cukrzycy

Przydatne przepisy

Topinamburu można przygotować wiele potraw, które mają właściwości lecznicze. Mogą one być włączone do dowolnego menu diety.

Wideo: topinambur. Przepisy z karczocha w cukrzycy [Rodzina Journal]

Popularne przepisy:

 1. Jerozolima karczochy w mleku. Bulwy powinny być cięte na kawałki a la carte, wlać mleko, a następnie gotować do miękkości na małym ogniu. Mleko po ugotowaniu scala ponownie doprowadza się do wrzenia. fragmenty z mieszanki masła wstępnie mąki dodaje się do mleka. Przygotowanie gęsty sos, zostanie wylany danie. Z góry może być ozdobione posiekaną natką pietruszki.
 2. Jam na herbatę. Kostki bulwy należy dusić w piekarniku przez 7-8 godziny, a miejsce muszą być o 2-3 razy. Wysuszone kostki przebierał, zmieszany z dowolnym dżemem, ale bez cukru. Jako dodatek stosuje się jabłka, gruszki i śliwki jam, konieczne jest, aby zgasić otrzymaną mieszaninę przez 3-4 godziny.
 3. Bulw topinambura

  Bulw topinambura

  Topinambur właściwości lecznicze są bardzo szerokie i może być używany gotowana. Obrane bulwy wypełnione wodą, dodać trochę soli. Mieszaninę dodano do octu wysokości: 1 l wody wystarczającą 10-20 g octu. Danie jest gotowane do miękkości, przed podaniem karczoch trzeba wydostać się z wody, dodać śmietanę lub masło.

Jest skuteczny w przypadku cukrzycy i nalewki:

 • 80-100 g bulw naziemnych wylewa 1 litrem gorącego wodo-
 • Zawartość przykryć pokrywką i pozostawić na 3 godziny w ciepłym miejscu.

Wideo: Cukrzyca. Leczenie cukrzycy bez leków

Pić brandy może być zamiast wody lub herbaty w ciągu dnia. Długotrwałe leczenie pomaga w normalizacji poziomu glukozy we krwi, zmniejszenie masy ciała.

Topinambur, których uszkodzenie nie jest udowodnione, ale może być przeciwwskazane, jeśli jesz je z żywności, które nie powinny znajdować się w diecie. Dlatego też, przed gotowaniem, konieczne jest ustalenie, czy wszystkie jej składniki są odpowiednie dla danej diety.

Karczoch - jest to przydatne i smaczne roślina, która znana jest ze swoich właściwości leczniczych. Może mieć cukrzycę, często jest to bulwa jest zalecany do odchudzania i diet. Dania na bazie niej uzyskuje się smaczne i pożywne, dostarczają organizmowi wszystkie niezbędne.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Topinambur - piękno i zaletyTopinambur - piękno i zalety
Topinambur, lub karczochTopinambur, lub karczoch
Karczoch - korzyści i szkody dla zdrowiaKarczoch - korzyści i szkody dla zdrowia
Topinambur mogą i powinny rosnąć w ich domku letniskowymTopinambur mogą i powinny rosnąć w ich domku letniskowym
Co jest przydatna topinambur: podstawowe właściwości i potrawy z niejCo jest przydatna topinambur: podstawowe właściwości i potrawy z niej
Wzrastamy topinamburWzrastamy topinambur
Uprawa karczochaUprawa karczocha
Topinambur na zdjęciu - Cechy i właściwościTopinambur na zdjęciu - Cechy i właściwości
Takie użyteczne karczochTakie użyteczne karczoch
Karczoch lub karczochKarczoch lub karczoch
» » » Jak karczocha jerozolimskiego może pomóc w cukrzycy?
© 2022 ProSadGuru.com