ProSadGuru.com

Kiełki ziaren pszenicy: dobre i wystrój

Farmaceutyczne i odżywcze właściwości kiełków pszenicy są znane od dawna. Stwierdzono, że właściwości soku z kapusty nie jest gorsza nakrętki, mięso, warzywa, owoce. Wiele sklepów oferuje teraz naturalnej żywności na podstawie kiełków pszenicy. Ale nie ma potrzeby wydawać pieniędzy na zakup kiełków pszenicy może być uprawiana w domu.

kiełki pszenicy

kiełków pszenicy

Zrób to całkiem proste, istnieje kilka prostych sposobów, które pozwalają uzyskać pierwsze sadzonki w ciągu dnia. O nich będziemy rozmawiać o tym później. Samo jedzenie jest używany jako rostochku ziarna z jednego do dwóch milimetrów i zielonych pędów. można połączyć przyjemne z pożytecznym w domu, to znaczy, Nie tylko wzbogacać jesienią diety korzystne kiełków pszenicy, ale także do ich dekoracji wnętrz.

Fitoprojektowanie, własnymi rękami stworzony, masz delikatne i niezwykle atrakcyjne. Można eksperymentować z projektowaniem i garnków.

Korzyści z trawy pszenicznej

Wytrzymałość zarodków zbóż jest niezaprzeczalna, była przez wiele wieków kiełkują ziarna jest wykorzystywane nie tylko jako suplement diety, ale także w profilaktyce wielu chorób. Więc co dokładnie jest ich zastosowanie?

  • Jako część zarodka zawiera wiele różnych witamin, minerałów, białka, co sprawia, że ​​kiełki ideał dla komórek aktualizacji organizma-
  • Sok uzyskany z kiełków, bogate w tlen, to pozwala im odżywiają serce, płuca, mózg, oraz wiele innych ważnych organów osoby
  • Sok trawione szybko i łatwo, nawet ciało nie wydać tę siłę. zawartość chlorofilu, który może osiągnąć 75 procent, łatwo przenika do wszystkich tkanek, ich przywracanie, zgarniania, przesuwając detoksykacji niszcząc chorobotwórcze florę.

Ponadto, korzyści z kiełków jest następujący: zarodek zawiera ponad sto składników, które są niezbędne człowiekowi dla jego aktywności fizjologicznej. W żaden inny sposób nie może być prawo, aby wszystkie z nich w jednym produkcie.

Dlatego możemy powiedzieć, że kiełek, który daje pszenica - jest to unikalny materiał biologiczny, służy również jako środek antyseptyczny, konwerter różnych zakażeń, tonik.

Jak kiełkowania nasion prawo?

Jako nasiona kiełkują prawidłowo? Istnieje kilka prostych sposobów, które można wykorzystać w domu.

Aby rozpocząć nasiona są myte pod zwykłej wody. Następnie są one umieszczane w każdym zbiorniku, czysty płyn przelewa się. Ziarno, które nie powierzchniowe, muszą być usunięte, a pozostała część może być stosowany do kiełkowania. Wydajność zboża i wodę dodaje się ziarna z nadmanganianem potasu do roztworu nabyte różową barwę, w ciągu minuty, woda jest odprowadzana (być wykonane dwa razy). Teraz wypełnić go, gdy ziarno ma czystą, przefiltrowaną wodę do kilku godzin.

Woda jest odprowadzana, ziarna są rozplanowane na płytkim talerzu. Jako takie, są one pozostawione kiełkowania mogą być pokryte z pojemnikiem z gazą. Rano okaże się, że jest już trochę rostochku. Jeżeli sadzonki nie są uformowane na każdym ziarnie, konieczne jest, aby pozostawić je dla innej nocy.

W przemyśle spożywczym używany jest tak małe rostochku, które osiągają wysokość od jednego do dwóch milimetrów, ale można pozostawić je, aby uzyskać wysoki, miękką trawę, gdzie sok jest bardzo przydatna. Wykiełkowały nasiona mogą być wykorzystane do dekoracji, jak omówimy nieco później.

Drugi sposób obejmuje również płukanie ziaren, usunięcie supernatantów, które nie nadają się do kiełkowania. Przemyty surowy materiał wlewa się do płaskiej anteny. Na dole można podstelit wilgotną gazę lub tkaninę. Wlać ziarna w jednej lub dwóch warstw, a następnie zamyka się drugi element na mokro gazy. Umieścić naczynie powinno być w ciemnym miejscu na dzień lub dwa.

Okresowo, zawartość miesza się i wynika, że ​​tkanina nie wyschnie. Gdy pojawiają się kiełki, nie jest konieczne, aby usunąć gazy, przemyć nasiona w ciepłej wodzie, a następnie - w chłodzie. Woda w tym przypadku powinny być całkowicie przejrzyste. Teraz kiełkujących ziaren pszenicy gotowe do użycia.

Wideo: Uprawa gleby bez owsa

Trzecia metoda ma nieco inną procedurę: Wał kubek wody, na którą ustawiony jest sito ziarna wlewa do niego tak, że dolna dotknie wilgoci. Nasiona w tym będzie w optymalnych warunków do kiełkowania, nie wysycha. Pierwsze pędy pojawiają się w ciągu dwóch do trzech dni, woda pod ekranem musi być także zmieniane codziennie trzy razy.

pszenica Rostochku w wystroju domu

zielony kiełków pszenicy

Kiełki jak wystrój

Pokojowe trawy uprawiane na parapecie, zawsze cieszy oczy. To nie tylko daje życie do wnętrza, ale także wypełnia powietrze z aromatem letnich łąk, czyści je, czyni go bardziej świeże. Oferujemy klasę mistrzowską w uprawie sadzonek w większości zwykłych jaj. Te mini-klumbochki będzie wspaniałą ozdobą kuchni, ożywiając ją, przynosząc ich przychylność.

Najpierw musimy przygotować te materiały i narzędzia:

Film: Jak kiełkować pszenicy i mleka z kiełków

  • ziarno do sadzenia (dostępne w każdym sklepie specjalność) -
  • gleby uniwersalny
  • kuchnia nozhnitsy-
  • karton taca yaits-
  • kubki jaj (można użyć dowolnego odpowiedniego obiektu, który może działać jako wsparcie) -
  • skorup dla posadki-
  • barwniki spożywcze i octu.

Trawy uprawiane na parapecie może pozostać przez około tydzień, na dalszy rozwój wymaga cięcia (wszystkie części wycięte można jeść), ale to tylko z właściwego sadzenia i właściwej pielęgnacji. Obok takiej kompozycji mogą być umieszczane szczaw. Wystrój uzyskać oryginalny i niepowtarzalny.

Powinny zacząć rosnąć z faktem, że ziarna są umieszczone w ziemi, wlać do tekturowego wytłaczanka komórce. Nie są one wykopane w ziemi, należy po prostu położyć na wierzchu, nie zapomnij o właściwościach nawilżających. Utrzymywać tacę na parapecie przez pięć do siedmiu dni.

Wideo # 8 - Słonecznik pasztet. Okazało się całkiem smaczne

Podczas gdy nasze nasiona kiełkują, przystępujemy do przygotowania mini doniczki z muszli. Po pierwsze, zerwać krawędzie równomiernie, tak że pozostał na około 2/3 od podstaw, to byłoby na tyle, aby wypełnić skorupkę z gleby i uprawy traw ozdobnych. Gotowane dokładnie mycia cysterny, należy przejść do barwników barwnik spożywczy.

Kolory mogą przybierać różne użyć do tego specjalnych naklejek na pisanki - wszystko zależy od Twojej wyobraźni!

Klumbochki w pigułce

podkiełkowywany pszenicy

Mini klumbochki

Jeśli zielone kiełki pszenicy wzrosła na tyle wysoka, można przystąpić do ich przeszczepienia. Używać nożyczek ostrożnie wyciąć kawałki tacy z kiełków, musimy trochę kartonowych stożków, które jest kawałek ziemi z trawy.

Teraz stawiamy muszli w przygotowanym podłożu (ta rola może być odtwarzane nawet plastikowe tacki dla jaj), dodać trochę gleby, pomijają cięcia kartonowej okładki z trawy.

Nasz mini-użyteczne łóżko jest gotowe! Teraz, trawa może być lekko podcięty, tak aby równomiernie i dobrze uprawiane, stale podlewane. Podstawka eksponatem jest najlepsze na dobrze oświetlone parapety, z należytą starannością takie klumbochki stoją dla Ciebie przez długi czas.

Podobnie, możemy wzrastać i zioła na parapecie, które będą przez długi czas nie tylko daje letni zapach, ale także jej wiele korzystnych właściwości!

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Babeczki z jagodami. Zdjęcie przepisBabeczki z jagodami. Zdjęcie przepis
Szczepionych róż - to tylkoSzczepionych róż - to tylko
Gardenia może rosnąć z nasion?Gardenia może rosnąć z nasion?
Pojemniki dla kiełkówPojemniki dla kiełków
O kapusty: jak dostać zioła z nasionO kapusty: jak dostać zioła z nasion
Czy kiełki fasoli są przydatne i jak je zdobyć?Czy kiełki fasoli są przydatne i jak je zdobyć?
Kiełki - użytecznej alternatywyKiełki - użytecznej alternatywy
Rosnące fasolki szparagowejRosnące fasolki szparagowej
Kiełki, sadzonkiKiełki, sadzonki
Korzyści i szkód z kiełków pszenicyKorzyści i szkód z kiełków pszenicy
» » » Kiełki ziaren pszenicy: dobre i wystrój
© 2022 ProSadGuru.com