ProSadGuru.com

Ziarna kakao - podstawa czekolady: jaki jest sens?

Źle, kto nazywa czekolada posiłek. Jakie jedzenie? To prawdziwa pasja. Korzyści z ciemnej czekolady i jego inne gatunki znane ludzkości nie jest pierwsze kilkanaście lat. Pewnego dnia, mądry człowiek powiedział: „czekolada takie metafizyka, która nie jest nigdzie indziej.” To smakowity produkt może być stałe, ciekłe, tworzywa sztuczne, kruche czarny lub mlecznobiała. Jego jedzenie w pierwszej kolejności są Szwajcarów, według statystyk codziennie zużywa około 1/3 płytki. W przeciwnym razie po prostu nie może być, bo Szwajcarsko - produkt najwyższej jakości na świecie. Jest w tym kraju wynalazł płytki z nadzieniem, wymyślił wersję mleka i wiele odmian przysmaki. Korzyści z czekolady znanej im, jak to możliwe, i dlatego jego dieta to często.

zawartość:

  1. Kto i kiedy wymyślił czekoladę?
  2. Jakie są korzyści z naturalnej czekolady?
  3. Jak rozpoznać fałszywe?
korzyści z ciemnej czekolady

czekoladowe cukierki

Belgowie kochają też czekoladowe słodycze i starają się nadążyć za szwajcarskiej populacji. Ich wkład do wspólnej sprawy - wynalazek cukierków i czekolady. Pasja Belgów do pomocy technicznej otwarte sklepy w całym kraju z ręcznej produkcji pysznych słodyczy. Czekolada jest przydatna dla mieszkańców? W Meksyku, wspaniała uczta wykonuje dwa zadania: spełniają słodycze i traktuje oskrzeli. Lepsze leki po prostu nie wymyślić.

Kto i kiedy wymyślił czekoladę?

Kto stworzył ludzkość szczęśliwy? Okazuje się, że słowo pochodzi od starożytnych Azteków „chokolatl” - gorzkiej wody. Według legendy, Azteków boga Quetzalcoatl dał ludziom kakao, do tego innych bóstw został wydalony. Gdy odszedł, obiecał wrócić w postaci blond mężczyzna z brodą. To zabawne, ale właśnie ten opis pasuje do hiszpańskiego konkwistadora Hernando Cortez - słynny zdobywca Meksyku. Że wrócił tu na ziarnach, a następnie przyniósł czekoladę do Europy.

Hiszpania jest tak mocno trzymane w tajemnicy produkcji, że nie miał pojęcia o całym świecie. Podział wszelkich metod wytwarzania tego produktu zabronionego pod groźbą kary. Ponad 80 osób zostało straconych w tylko próba poznania sekretu. Tylko wtedy, gdy Anna Austriaczka została żoną króla Francji, delikatność stopniowo zaczął się rozprzestrzeniać w Europie. Właściwości czekolady i smak dowiedział się w wielu krajach.

Dziś Criollo - drogie gatunek kakao, Forastero - najbardziej powszechne, Trinitario - hybrydą tych dwóch odmian. W naszych ogrodach, oni po prostu nie spełniają, choć jeśli chcesz eksperymentować, można rozwijać na parapecie kawowca (opieka tutaj).

Wideo: Gorzka czekolada i Temny

Criollo - to wyśmienity dziedziczenie, ponieważ jest wykonana niezwykły słodycze: pieprz, sól morska, cebula.

Obecnie produkuje nawet tabaka czekoladę. Dla niego, weź kilka ziaren kakaowych drogich odmian, ziemię w pył i dzięki specjalnej maszynie powoduje gwałtowny wdech. W tym przypadku, osoba przeżywa niesamowite uczucie. Ta gra jest dostępna tylko dla osób z dużym torebce.

Wszystkie szczegóły dotyczące produkcji, wybór profesora Aleksandra powiedział Ishevskim wideo.

Powrót do spisu treści

Jakie są korzyści z naturalnej czekolady?

Jedynym użytecznym składnikiem każdej czekolady - ziarna kakaowego. Im więcej z nich w produkcie, więc jest to przydatne. W dachówki mleczarskiego ich liczba jest znikoma, w białe czekoladki są w ogóle, co oznacza, że ​​jest zwykłą mieszaniną mleka i cukru. Gorzki część ziarna kakaowego wynosi 75% lub więcej, i jest uważana za najbardziej użyteczny.

Ciemna czekolada jest przydatna dla współczesnego obywatela?

  • Surowe ziarna kakaowca zawierają flawonoidy - przeciwutleniacze jest, aby przyspieszyć metabolizm, wzmacniają naczynia krwionośne, zmniejsza szybkość złego cholesterolu we krwi, poprawia krążenie krwi. To właśnie w tych cudownych właściwości i korzyści na podstawie gorzkiego naturalnego produktu.
  • Badania wykazały, że płytki słodkie dźwięki aktywność neuronów w korze mózgowej, co zwiększa szybkość reakcji i pamięci. Wynika to teobrominy - unikalny alkaloid, część ziaren kakaowych. Gdybyście byli wycieńczeni ludzie jedzą kilka kawałków, będzie czuł przypływ sił, zarówno z stymulant.
  • Jest udowodnione, że gorzki naturalny produkt ma pozytywny wpływ na wzrok. Jest to szczególnie ważne dla ludzi żyjących w krajach o złych warunkach pogodowych. Przydatnym niż białe? Teobromina w to, co jest wykorzystanie pozytywnych emocji człowiek nie czuje.
  • Czekolada, korzyści zdrowotne, które zostało udowodnione naukowo, nie tylko do jedzenia, to jest aktywnie wykorzystywany w kosmetyce. Flawonoidy zawarte w czekoladzie są w stanie absorbować promieniowanie ultrafioletowe, zwiększają przepływ krwi niż zasadniczo poprawić wygląd skóry. Miód dla skóry twarzy nie mniej przydatne, tak też trzeba zwrócić uwagę na niego. Skóra po zabiegu staje się jędrna i przyjemna w dotyku.

Wideo: Ciemne i gorzkiej czekolady. Szukamy idealny

Czekolada to przysmak i niezastąpionym produktem dla medycyny. Masło kakaowe - panaceum na wszystkie oparzenia, proces gojenia przebiega tak nie mógłby zrobić każdy środek chemiczny.

Powrót do spisu treści

Jak rozpoznać fałszywe?

ziarna kakaowe

ziarna kakaowe

Przydatne tylko prawdziwa czekolada, więc w handlu detalicznym jest trudne do znalezienia. Zasadniczo istnieją płytki z zawartością substancji zapachowych. W pewnych przypadkach, kompozycja może być wykryty oleje roślinne (palmowy, sojowy), które po wykorzystaniu są toksyczne tłuszcze trans. Nie kupić zestaw chemikaliów powinny zostać zbadane dokładnie etykietę. Inskrypcje „gorzki”, „naturalne” i „elity” nie są gwarancją jakości. Płytka zawiera tylko naturalne organiczne starte ziarnach kakaowych, a nie proszek otrzymany z łuski. Takie towary nie będzie kosztować tanie.

Aby odróżnić fałszywe od płytki można nie tylko informacje na etykiecie, ale także zwykłą manipulacją. Aby zacząć na dłoni umieścić kawałek i zobaczyć, czy to się roztopi. kakao topnienia masło + 32 ° C Jeśli wziąć jakości produkt w swoje ręce, nie jest łatwo zacząć się topić.

Jak odróżnić fałszywe od czekolady w domu? Kolejnym sposobem sprawdzenia jest zepsuć prezentację słodyczy, ale będzie ustalenie obecności masła kakaowego.

Konieczne jest, aby wysłać produkt w lodówce i po jakimś czasie, aby zobaczyć, czy biały film powstał - wydaje koncentratu masła kakaowego. Jeśli czekolada nie zmienił swój wygląd, olej nie jest zbyt wiele, a zatem jakość niskich smakołyków w nim.

Video: czekoladki. Produkty wykonane z czekolady i czekoladki trufle glazury

Jedz czekoladę - to nieporównywalne przyjemność. Jednak proces tworzenia tego przysmaku wszystkie zasady są teraz dość trudne do znalezienia. To był chyba pół wieku temu, gdy Rosja była liderem w produkcji wysokiej jakości dodatkami. Radzieckie płytki została uznana za jedną z najlepszych w świecie ze względu na jego sporządzenia użyto tylko elitarnych odmian ziaren kakao. Było ciężko GOST, która nie jest gorsza od istniejących przepisów technicznych Unii Europejskiej dzisiaj.

Jeżeli jesteś smakoszy czekolady, starannie wybierać produkty, bez obfitości szkodliwych dodatków.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Ciasto czekoladowe w mikrofaliCiasto czekoladowe w mikrofali
Czekolada Świeca z czekoladowymi Dmitry mateychikaCzekolada Świeca z czekoladowymi Dmitry mateychika
Miłośnicy czekolady Czekolada drzewo rośnieMiłośnicy czekolady Czekolada drzewo rośnie
Berlandieri czekolada: uprawa nasion (z własnego doświadczeniaBerlandieri czekolada: uprawa nasion (z własnego doświadczenia
Figury czekoladowe z czekoladowymi Dmitry mateychikaFigury czekoladowe z czekoladowymi Dmitry mateychika
KakaoKakao
Czekolada kulki z niespodzianką z czekoladowymi Dmitry mateychikaCzekolada kulki z niespodzianką z czekoladowymi Dmitry mateychika
Liści mięty w czekoladzieLiści mięty w czekoladzie
Statki czekoladyStatki czekolady
Gruszki ciasto z czekoladyGruszki ciasto z czekolady
» » » Ziarna kakao - podstawa czekolady: jaki jest sens?
© 2022 ProSadGuru.com