ProSadGuru.com

Co i ile jeść orzechy?

Niewiele osób wie, jakie Canarium, kozieradki lub wody kasztany. Ale na pistacje, orzechy laskowe, orzechy nerkowca i kasztany wszyscy słyszeli, a niektórzy nawet próbowali im. Korzyści z orzechami na ciało jest niesamowite, można je uznać za rodzaj bezpiecznych składników odżywczych. Jest to najbardziej pomysłowy przesłanką natury, która pomaga nam w utrzymaniu zdrowia na odpowiednim poziomie.

zawartość:

 1. Best of Nature
 2. Z cedru do macadamia
 3. Porcje dla dorosłych
 4. Gdzie szukać haczyk?

Best of Nature

Niewiarygodne, ale najbardziej zadziwiające jest to, że wiele z tych orzechów nie są w rzeczywistości. Nauka mówi, że jest to owoc, który znajduje się w zbiorniku i nie jest z nim związane.

Wideo: zdrowa żywność / Co i jak jeść / Pokarmy dla kobiet

korzyści orzechy

orzech Assorted

Okazuje się, że jedyne orzechy, które pasują do tego opisu - to orzechy laskowe. Wszyscy inni są albo nasiona lub kostki. Jednak ludzie, słowo „nakrętka” ma coś solidnego i smaczne, ssh. Nie ma znaczenia, gdzie się wychował:

Film: Co można jeść słodkie i nie lepiej

 • w wodzie, jak chilim-
 • na wysokości 20 metrów, brazylijski oreh-
 • w stożki, jak orzech sosnowego.

Wszystkie te muszle z pysznym jąder podróżują na własną rękę, więc zamieszanie to nie tylko nazwa, ale także historyczną ojczyzną niektórych przedstawicieli nakrętki. Na przykład, Brazylijczyk został tak nazwany, ponieważ została odkryta w Brazylii, choć jej głównym dostawcą jest uważany za inny kraj - Boliwia. Podobnie, Grecja ma nic wspólnego z orzechami. Początkowo rozwijała się w Azji, gdzie prowadzone greckich kupców. Przedtem był nazywany Volotskii lub Voloshskaya. W formie przypomina ludzki mózg. Fakt ten raz tak uderzyło Babilończyków, że dozwolone tylko szlachty. Z ludu nie wolno było go używać, tak że nie nagle stać się mądrzejszy.

Najbardziej przydatne orzechy Rosję - orzechy włoskie. Początkowo były one uważane za drogie delikatnością, ale szybko osiadł i wszedł kuchni rosyjskiej na równi z rodzimymi - orzechy laskowe. Ten produkt był naturalnym źródłem oleju roślinnego w Rosji. Nie było jasne oddzielenie mięsa - jest pozbawione produktów pochodzenia zwierzęcego, przygotowując go do tłuszczów zwierzęcych i roślinnych i narybku w oleju roślinnym. Jeśli chcesz poeksperymentować, można kiełkować owoców, rosną drzewa w domu. Palma daktylowa z kamienia - kolejna opcja dla eksperymentów.

Dziś masło orzechowe - bardzo drogie. Jeden litr butelka jest nie mniejsza niż cena za 1 kg owoców, pomnożone przez 3. Wysoki koszt jest wynikiem stosowania i różnorodność smaków.

Uzyskać co najmniej zwykłą gryki: jest ona całkowicie w połączeniu z olejem słonecznikowym, ale orzechy włoskie olej zamienia ją w prawdziwie wykwintne danie.

Wszystkie szczegóły dotyczące włączenia do diety jest w filmie.

Powrót do spisu treści

Z cedru do macadamia

Najbardziej użyteczne nakrętki są te, w których przechowywane są dopuszczalne substancje lecznicze. Każdy z darów natury obejmuje konkretny zestaw pierwiastków śladowych, które są niezbędne dla organizmu. Trudno zatem powiedzieć, który jest najbardziej przydatna. W miarę możliwości w diecie powinny być włączone, i orzeszki ziemne, orzechy i migdały, pistacje i.

Wideo: orzechy. Ile i które NUTS można jeść bez szkody dla zdrowia?

Ilu wspaniałych potraw można gotować z sosny owoców. Mają miedzi, które są wymagane dla aktywnego funkcjonowania mózgu, jodu i witamina E, mają korzystny wpływ na układ hormonalny. Niewiele osób wie, że otworzył ten wspaniały pionierami nut podbić Syberię. Pomimo faktu, że owoce są niejadalne cedr, wielu mylnie zwane nasiona szyszki sosna syberyjska jest orzeszkami. Dziś są one uprawiane w Ameryce Północnej i Azji, a dla Włochów jest jednym z głównych składników słynnego pesto, podawana spaghetti.

 • Migdały i pistacje

Nakrętki są przydatne dla organizmu? Na przykład, migdały czyści krew, śledzionę i wątrobę, poprawiają przemianę materii. Należy zauważyć, że wyrób przez długi czas do strawienia, więc musi być spożywane z cukrem lub miodem. Migdały są przydatne do włączenia w diecie mężczyzn, ponieważ produkt wraz z miodem poprawia potencję. Wartość i mają jąderka i cockleboat. Po przetworzeniu muszli stosowane do aromatyzowania wina, brandy, nalewki. Oprócz wspaniałego smaku, mogą również poprawić kolor napoju.

W innych częściach świata, ma też swoje ulubione owoce. Najbardziej popularny w krajach arabskich - pistacjowy. Kiedy dojrzałe pistacje w powłoce jest otwarty, więc jest nazwany uśmiechnięty owoce. Cenił korzystny wpływ na układ krążenia, wątroby. Pistacje polecam jeść po długiej chorobie i znaczącej aktywności fizycznej. W takich przypadkach nie przeszkodzi dalej zwracać uwagę na Korzystne właściwości mięty.

Hindusi używać kokosy do produkcji domowej wywaru. Chińczycy i Francuzi kasztany miłości, jedzą prawie wszystkich zbiorów światowej. Yankees obsesję z orzeszków ziemnych, i zbudował ten produkt w sekcie. Codziennie masło orzechowe regale 40 tys. Obywateli USA.

 • Orzeszki ziemne i makadamia
orzechy korzyści dla organizmu

Orzechy w diecie

Co orzechy są najbardziej przydatne i niedrogie? Trudno polemizować z twierdzeniem, że orzeszki ziemne jest prawdopodobnie najbardziej ulubiony produkt na świecie, a jego cena kilkakrotnie niższa niż rówieśnicy. Należy pamiętać, że ma stosunkowo wysoką alergogenność. Dane medyczne są szokujące: orzeszki winę za 90% zgonów z powodu alergii. ziemisty produkt nie jest smażone nie mogą być przechowywane przez długi czas, ponieważ wpływa na grzyb, który może wywołać ciężką chorobę zapalną osoba.

Jest jeszcze inny ciekawy fakt: każda nakrętka jest analogiem jaj, tylko w świecie roślin. Wszystkie te odmiany zawierają najbardziej „energicznych” substancje, o minimalnej objętości. W związku z czym? Energia jest magazynowana w najbardziej kompaktowej formie stałej, w postaci tłuszczu. Zawartość oleju na wszystkich:

 • w pistacje - 51%
 • migdały - 54%
 • orzeszki - 55%
 • orzech laskowy - 62%
 • Macadamia - 88% tłuszczu.

Dochodzić żadnych użytecznych orzechy, twarde. Wszystkie one zawierają bogatą podaż witamin i minerałów, to tylko cena różnią się znacznie. Nawiasem mówiąc, świat jest nie droższe makadamia. Jego roczna zbiorów jest ograniczony do kilku ton, a niemal wszyscy Amerykanie jedzą. Jest to proste i logiczne wytłumaczenie: Macadamia potrzeba silnego młodego organizmu, a ponadto jest to świetny afrodyzjak.

Powrót do spisu treści

Wideo: Dzień 5: A orzechy nie są proste ..

Porcje dla dorosłych

Przydatne właściwości orzechów znanych człowiekowi od czasów starożytnych. Orzeszki ziemne, migdały i inne współpracownicy mogą zastąpić obiad w biegu. Jednocześnie nikt nie dba o ich wysokiej energii wymagających obliczeń kawałku. Na przykład, orzechy nerkowca i migdały nie powinny jeść więcej niż 20 sztuk dziennie, co jeść 2-3 brazylijski rzeczy. A co z cedru? Dietetycy mają pochodzić z uniwersalnym standardem. Każdego dnia można jeść tyle owoców, że mieści się w dłoni.

Jak jeść orzechów dziennie, aby osoby dorosłej? Średnia dzienna zalecana używać nie więcej niż 20-30 gramów, który zawiera około 120-200 kalorii. Aby nie być mierzone na skali, może być przechowywane dane w tabeli. W 20 g oczyszczonej zawiera 40 sztuk pistacje, orzechy włoskie i dziesięć pięćdziesiąt cedr, 20 migdały rzeczy. Uważa się, że maksymalna ilość, organizm może wchłonąć w ciągu dnia, a nie przekracza 100 g przejadanie może prowadzić do nagromadzenia nadwyżki kg. W tym przypadku, nawet Cynamon dla receptur odchudzania które aplikacje są tak zróżnicowane, to będzie bezsilna.

Powrót do spisu treści

Gdzie szukać haczyk?

Nie jest ważne, aby skupić się na jednym produkcie, konieczne jest użycie innego. Każdy z nich - źródło sverhpoleznyh pierwiastki śladowe i witaminy. Drogie mieszane orzechy są teraz bardzo popularne. Jest to nie tylko trudne obrocie handlowym, wymyślone, aby podnieść ceny ze względu na połączenie drogich i tanich odmian orzecha włoskiego. Niektóre tanie mieszanina może być szkodliwe dla zdrowia. Często orzechowy mieszanki dodać jasne owoce kandyzowane i suszone owoce, które zostały poddane obróbce aldehydem siarki. Substancja ta może powodować niestrawność i prowadzić do innych problemów układu pokarmowego.

Lepiej wybrać mieszankę suszonych śliwek lub rodzynek ciemne, nie są barwione.

Niestety, bez skrupułów producenci często mieszane świeże orzechy leżeć. Cóż, nawet jeśli opakowanie jest przezroczysty, to można określić. Jak dokładnie? To proste: im dłużej owoc, tym bardziej, że kruszy. Dlatego niemożliwe jest, aby wybrać pakiety, w których wiele zmiażdżeniu lub zdeformowane płody.

Jeśli zgryzienia orzech pokazał pająka lub robaka, nie tylko sprawiają kłopoty. Nasi przodkowie naprawdę wierzył, że jest to najlepsza oznaka spełnienia pragnień. Coś w rodzaju nakrętki, aby być szczęśliwym! Ogólnie rzecz biorąc jest to trochę szczęścia, to prawdziwy cud natury, ukryte pod grubą skorupą.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Orzechy, nasiona, zielone warzywaOrzechy, nasiona, zielone warzywa
Harm i korzyści z nakrętką BrazyliaHarm i korzyści z nakrętką Brazylia
Przydatne niż orzech do ciała?Przydatne niż orzech do ciała?
NerkowiecNerkowiec
Orzechy zachować wizjęOrzechy zachować wizję
Marynowane orzechy: Konserwy dla smakoszyMarynowane orzechy: Konserwy dla smakoszy
Cazhentsy laskowyCazhentsy laskowy
Orzechy zwiększać ryzyko astmyOrzechy zwiększać ryzyko astmy
Orzechy pomoc przy różnych chorobachOrzechy pomoc przy różnych chorobach
Legendarne korzyści i orzechów laskowych szkody dla organizmuLegendarne korzyści i orzechów laskowych szkody dla organizmu
» » » Co i ile jeść orzechy?
© 2022 ProSadGuru.com