ProSadGuru.com

Niezastąpione korzyści z kapustą: jakie naukowcy?

Rosja - kraj trzeci na świecie po Chinach i Korei uprawie kapusty. Mamy wynalazł liczną liczbę potraw z tych warzyw smakoszy dietetyków. kapusta niezaprzeczalne korzyści dla organizmu. To pomaga w normalizacji metabolizm, poprawiają stan skóry, obniżają poziom cholesterolu, usunąć nadmiar masy ciała.

zawartość:

 1. Z kapusty do brokułów: Co jest bardziej przydatne?
 2. Leczenie chorób kapusty
 3. kapusta celne
korzyści kapusty

kapusta asortyment

Film: leczenie raka sodowego na wszystkich etapach + przerzutów. przepis wideo w leczeniu raka

Archeolodzy uważają, że roślina jest znana ludzkości od epoki kamienia. To było wtedy, że wcześni ludzie najpierw pochwalił jej smak, a nieco później dowiedział się o niektóre z jego właściwości. Na przykład w starożytnym Rzymie Uważa się, że sok z kapusty wzmacnia ciało i sprawia, że ​​człowiek odważny. Rzymianie uprawia różne rodzaje kapusty i warzyw wykazują do tego szczególnego szacunku. Od rzymskiego cesarza Dioklecjana w 305 rne nie chciał rządzić imperium i wycofał się w salonie. Nikt nie był w stanie przekonać go do powrotu do władzy. Każdy, kto próbował to zrobić, były gubernator odpowiedział: „Gdybyś tylko wiedział, co kapusta rosnę w ogrodzie, to nie byłoby pestered z takimi wnioskami.” Nawiasem mówiąc, Rzymianie nazwali to warzywo tak. Od słowa „pakut”, co oznacza „głowa” - na części ciała, takich jak masy rośliny.

W starożytnej Grecji kapusta, właściwości lecznicze, które zostały wycenione wszędzie, był uważany za symbol trzeźwości. Zjadł przed podjęciem napojów alkoholowych, a następnie rozproszyć chmielu.

Wielu wierzy, że alkohol i marynować to pierwsza rozpoczęła się w Rosji. Nic podobnego! Innym BC kwaszona jedzenia budowniczych Wielkiego Muru Chińskiego. I tu pojawił się dzięki grecko-rzymskiego kolonistów, którzy niegdyś zamieszkiwali region Morza Czarnego. Smaczne, a co najważniejsze skromny roślina szybko rozprzestrzenił się w całej Rusi. Dla bogatych, to było danie główne podczas postu, a biedni zjadł cały rok. Najczęściej używali białych kapustę, i są one obecnie powszechnie sprzedawane na naszych półkach. W żywności i został tzw kapusta „szary”, to znaczy Zewnętrzne liście wokół głowy kapusty, która opublikowała dziś lub są żywione są zwierzęta gospodarskie.

Z kapusty do brokułów: Co jest bardziej przydatne?

Niespodziewanie, w Rosji głównie jedli kapustę. Jak dotąd, jest ceniony za obecności witaminy C. Ten typ lepiej niż inni zachowuje składniki odżywcze podczas długotrwałego przechowywania. Ale w kalarepy witaminy C więcej. Zgodnie z jego treścią, unika nawet cytrusy. Nic dziwnego, kalarepa często nazywany „northern pomarańczowy.” Najcichszy wszelkiego rodzaju - Sabaudia. W porównaniu z kapusty na to mniej niż 25% tłuszczu, a tłuszcz jest 4 razy więcej. Korzyści z kvass buraków Sok z kapusty i udowodnione w wielu badaniach, więc ich dieta powinna zawierać co najmniej raz w tygodniu.

Kolejny widok - kolor, jeden z najbardziej popularnych w Rosji. Okazuje się, że istnieje bardzo niewiele włókna grube, ale to jest zbyt wymagający od warunków uprawy, przechowywania i żywienia mineralnego. Bruksela - najmniejsza. Według odżywczych jest podobny do bulionu z kurczaka bez cholesterolu. Kapusta, właściwości których konieczne jest leczenie wiedzieć każdy, przydatne dla każdego.

Jeszcze dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z warzyw mogą być w filmie.

Brokuły zawiera witaminę K (rutynowe), które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania krzepnięcia krwi. Naukowcy twierdzą, że po zjedzeniu osobę łatwiejsze do rozwiązywania problemów matematycznych i do radzenia sobie z ćwiczeniami logicznych. Matematycy, fizycy, chemicy i wszystkich tych, którzy są podatni na stres psychiczny, wystarczy kilka razy w tygodniu jeść tego warzywa. W wielu brokuły bor i jod, mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie mózgu. To tak zwane „inteligentne” produkty powinny być w coraz większym stopniu włączone do diety uczniów i studentów.

Powrót do spisu treści

Leczenie chorób kapusty

Wszystkie rodzaje warzyw zawierają szeroką gamę witamin. Należą do nich:

Wideo: Najbardziej przydatne jedzenie!

 • tiamin-
 • riboflavin-
 • askorbinowy, pantotenowy, niacyna i kwas foliowy.

Jak przydatne kapusta dla naszego zdrowia? Najcenniejszym w nim jest uważana za witaminę B6. Jest to niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, do przekazywania impulsów nerwowych. Ważne jest również obecność siarki jest wymagana przez jednostkę do utrzymania zdrowej skóry, włosów i paznokci, wzrost syntezy białka. Aby poprawić stan skóry nie jest koniecznie kapusty kg. Możemy ograniczyć masek, są odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry. Jeśli zastąpić świeżych warzyw na kwaśne, to będzie można wybielić twarz i nadać jej świeżości. Aloe Pielęgnacja następuje zwykłą, koszt również obejmować domową apteczkę zielony, jak sama SAP nie tylko przekształcić skórę, ale także do leczenia poważnych chorób.

Wideo: Śmierć soli i cukru do smaku badania naukowe Sergei Malozomova

Wykorzystanie tej kapusty nie jest ograniczone do:

 1. Zielone liście znajduje się na szczycie głowy, zawiera większą ilość kwasu foliowego, który promuje poprawę przemiany materii i układu krążenia.
 2. kwas Tartonovaya ma na celu spowolnić węglowodanów przejścia w tłuszczu, zmniejszenie poziomu cholesterolu. Należy zauważyć, że obróbka cieplna jest kwas zniszczone.
 3. kalarepa

  kalarepa

  przywraca go na procesy metaboliczne w wyniku obecności choliny.

 4. Zawartość glukozy w tym warzyw niż w wielu ulubionych cytryny i jabłka.
 5. Włókien pomaga normalizować funkcjonowania jelit, pomaga wyeliminować nagromadzone toksyny i cholesterolu.
 6. Ze względu na obecność kwasu nikotynowego z kapustą może nawet rzucić palenie. Jak dokładnie? Ilekroć ręka zaczyna sięgać po papierosa, trzeba jeść mało liści kapusty, i wszystko. Pragnienie, jakie muszą być spełnione, a organizm nie otrzyma kolejną dawkę nieprzyjemnych rzeczy.

Zaskakujące odkrycie, że ewentualnego leczenia raka kapusty. Fińscy naukowcy przeprowadzili eksperyment u chomików laboratoryjnych. Pierwsze puszyste „Pacjenci” wszczepiono komórki nowotworowe, po czym zaczęli karmić kapustę. To niewiarygodne, że złośliwe komórki przestały rosnąć. Jak się okazało, w kapuście liście zawierają glukozynolanów, pozwala wykryć toksyczne związki dostępne w wątrobie, blokując złośliwych komórek.

Jednak istnieją pewne właściwości, które zostały odkryte przez starożytnych mędrców tysięcy lat temu. Na przykład, Awicenna powiadomiła śpiewaków na utratę arkuszy napój głos soku z kapusty ani żuć. Jest to bardzo skuteczny sposób, jak w warzywa zawierają dużo lotnych olejków eterycznych, które mają aktywną efekt antybakteryjny. Ze względu na te oleje mogą być traktowane z jamy ustnej i ból gardła.

Lekarze czasami zaleca się umieścić liść kapusty do miejsca, w którym szczepionka została podana. Nie zaczerwienienie lub bolesne guzki po zastrzyku nie będzie.

Kapusta kwaszona wzmacnia męskość, siła wspiera - to jest naukowo udowodnione. Nic dziwnego, że mówią, że dzieci znajdują się w kapuście. A jeszcze przed romantyczną randkę przesadzić dania warzywne nie są tego warte, bo spotkanie może zakończyć się wstydu. Okazuje się, że nadmiar wywołuje wzdęcia.

Kapusta, właściwości użytkowe, które jest znane z wielu, ma przeciwwskazań:

 • Nie stosować w nadkwaśność i pankreatite-
 • karmiące matki powinny ograniczyć jego stosowanie w celu zapobiegania kolki w malysha-
 • w obecności wrzodu trawiennego.

Korzyści wynikające z utraty wagi nie ma informacji w filmie.

Video: Biologia 52. krokodyle łzy - rozrywkowych Akademii Nauk

Powrót do spisu treści

kapusta celne

W Rosji wiedzieliśmy wiele wierzeń i przesądów związanych z tego warzywa. Na przykład, aby wziął widelec kapusta po duży i silny, na wigilijnym pani siedziała w przędzy i wplótł je w ciasnych dużych kulek. Nasiona wysiewa się na księżyca i pojawi się pierwszy kiełek objęte pulę.

Z powodu tych samych rosyjskich tradycji, pojęcie „skit”. Okazuje się, że jest to słowo znane wszystkim minęły trzy etapy: pierwszy, tak zwane pola kapusty, potem zebrania wiejskie, w których kobiety są pieśni kapusta posiekane, a na początku XX wieku w środowisku teatralnym, słowo nabył wartość strony firmowe, czyli zabawy wieczór z piosenkami i tańcami.

Oto mieszane kiełki warzywne to. Nawet w symbolikę jest traktowany inaczej. Z jednej strony jest symbolem niezłomności i jędrność, a na drugi wyrażenie „mieć głowę do głowy” nie można nazwać komplement. Cokolwiek to było, to nadal jest uprawiana w miastach. I jeśli znasz wszystkich swoich dobroczynnych właściwości, z korzystania z tego wspaniałego warzywa, można pobrać tylko plusy.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Uprawa kapusty w otwartym terenie tips ogrodnicyUprawa kapusty w otwartym terenie tips ogrodnicy
Uprawy kapusty kapusta i jej korzystne właściwościUprawy kapusty kapusta i jej korzystne właściwości
Nietypowe kapustaNietypowe kapusta
Uprawa kapusty: kapustaUprawa kapusty: kapusta
Chińskie odmiany kapustyChińskie odmiany kapusty
Przydatne właściwości kapusty kalarepyPrzydatne właściwości kapusty kalarepy
Kapusta pekińska - uprawa i pielęgnacjaKapusta pekińska - uprawa i pielęgnacja
Kapusta: uprawa i wykorzystanieKapusta: uprawa i wykorzystanie
Kapusta posadzone w ziemi - będzie książęKapusta posadzone w ziemi - będzie książę
Pozbycie kapusty przed szkodnikami i chorobamiPozbycie kapusty przed szkodnikami i chorobami
» » » Niezastąpione korzyści z kapustą: jakie naukowcy?
© 2022 ProSadGuru.com