ProSadGuru.com

Jak zapisać pieprz do zimy

papryka słodka i ostra - warzywa witamy na naszym stole. Są nie tylko smaczne, ale również zawierają wiele przydatnych witamin. 

papryka

Film: Jak utrzymać gorące papryki na zimę

Niestety, dostęp do tej wspaniałej zima warzyw jest ograniczona. Można, oczywiście, różne sposoby, aby przygotować go: marynowane, marynowane, konserwy w oleju. Jednak nic nie stoi ratować uprawy papryki świeże i soczyste do większości ferii zimowych, a nawet dłużej.

Gotowanie pieprz do przechowywania

Po zebraniu pieprzu z ogrodu muszą być dobrze wypłukano i osuszone. Wiem, że wiele osób nie umyć i wytrzeć szmatką, twierdząc, że tak to trwa dłużej. Nie mogę się z tym zgodzić albo, ani zaprzeczyć. Mogę tylko powiedzieć, że umyłem i przetarł przechowywane taką samą ilość czasu. 

Co papryki nadaje się do przechowywania?

Papryki się 2 etapy dojrzałości:

Film: Jak zamrozić paprykę w zimie dla pierwszych potraw

1. dojrzałość techniczna - owoce pieprzu nie osiągnęły pełną dojrzałość. Najczęściej są zielone, ale duży rozmiar. Zaniechana krzewy takie owoce są w stanie wywiązać się z ferii zimowych.

dojrzałość techniczna pieprzem

2. botaniczne dojrzałości - owoce jasnych kolorach: żółty, pomarańczowy, fioletowy, brązowy, lub czerwonawym odcieniu. Ten pieprz jest natychmiast w gotowaniu i przetwarzania. Maksymalny okres przechowywania nie więcej niż 1,5-2 miesięcy, miałem kilka przejrzałych, więc trzymane dość mała.

Botaniczna dojrzałości pieprz

Film: Jak zachować pieprz w zimie świeże bez gotowania i zamrażania. Sekrety Don kuchenne

Jak zapisać paprykę

Będziemy mówić o zachowaniu świeże i mrożone. Wiele odnoszą się do przechowywania i zbiorach, ale puste w moim umyśle nie jest posiadanie, ale rodzaj gotowej pełnowartościowy posiłek. Suszenie papryki I w zasadzie nie lubię. Słodka papryka, moim zdaniem, smak jest mniej atrakcyjny niż świeże.

Więc suche owoce pieprzu, przygotowany dobrze wysuszone pojemnika, jesteśmy teraz układania nasz skarb w „polu”. I zachować swoje rezerwy w piwnicy w drewnianych skrzynkach. 

Głównym warunkiem przechowywania Pieprz - wilgotności względnej około 80-90%, a temperatura 0-2 ° C Dlatego, lodówkę lub izolowane balkon zbyt źle.

pieprz bagażu

1. Przechowywanie pieprz, indywidualnie pakowane w drewniane skrzynie

I zawijać każdy owoc z grubego papieru, umieścić w pudełku i przechowywać w ten sposób przez około 4 miesiące. Mówią, że może on znajdować się więcej niż sześć miesięcy. Nigdy nie mieszkałem się nawet przed 5 miesięcy.

2. Przechowywanie pieprz owoce w przezroczystych plastikowych worków z otworami

Inna opcja - do przechowywania papryki w plastikowych przezroczystych worków z otworami. Jak widać papryki stadium dojrzewania i wykonanej oddychalność. Dobrze, jeśli którykolwiek z owoców zaczyna się pogarszać, będziesz szybko zobaczyć i go usunąć.

pieprz Przechowywanie owoców w przezroczystych plastikowych toreb

3. Przechowywanie papryka, przeplatane z piasku rzecznego, obudowane

Najczęściej przechowywania dużych ilości pieprzu tak. Wziąć dobrze wysuszonego pole Stela papieru lub grubego papieru w dnie pudełka. Następnie umieścić pieprzem, wlać warstwy piasku. Zgodnie z tym wariantem, przechowywanie byłoby właściwe, aby nie myć pieprz przed ułożeniem, po prostu oczyścić go z widocznych zanieczyszczeń. Jeśli zapalić piasek, składowanie będzie bardziej długo.

4. Zatrzymanie dojrzałe pieprz

Ale co, jeśli tylko nie dojrzał, botaniczne dojrzałości przystojny papryki? Albo nie balkon lub piwnica? Nie szkodzi, że istnieje inny sposób, przez które można przygotować słodką paprykę, bez utraty żadnych witamin ani smaku. To wspaniały sposób widziałem w zeszłym roku w przestrzeniach naszego Internetu. Jak coś nowego, ale bardzo wygodne dla gospodyni. 

tak więc: 

Wybierz nasz piękny, duży owoc, usunąć rdzeń, a nie rzucać nasadkę i umieścić numer. Tworząc ryadochki piękne, usuwanie papryki.

Natychmiast przygotować wrzącą wodą i umieścić naszym papryka pojedynczo do wody przez 30 sekund. Nigdy więcej! Varenyshi nie potrzebujemy. Schłodzone papryki dodajemy jeden do drugiego, a nie ich wysiłki, aby to zrobić. Ze względu papryki POPARZEŃ się elastyczne i łatwe nakładanie na siebie bez zerwania lub złamania.

Wtedy piramida umieścić w plastikowych torebek do zamrażania, a powieki wypełnić puste przestrzenie w opakowaniu. Ogon opakowanie, można zamknąć otwór ostatni pieprz. W zamrażarce, to konstrukcja zajmuje bardzo mało miejsca.

Gdy produkt jest rozmrożone, nadaje się do wszystkich dań, od świeże to nie jest tak łatwe do odróżnienia.

mrożone pieprz

Jak przechowywać gorące strąki papryki

W przeciwieństwie pieprz, ostra papryka chili zdeponowane dojrzałość biologiczna zwykle podjęte. Zawiera dużą ilość materiału, który pozwala przechowywać długi pieprz spalania. Dojrzałe rośliny, bardziej ostre związków w kompozycji.

Ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że gorące papryki z dojrzałości technicznej jest również zapisane, a to zazwyczaj wisiał w chłodnym miejscu. Stopniowo, co nie jest spożywane, staje się rodzajem pieprz pieprz vysushennym.Etomu suszenia nie jest przeszkodą, w przeciwieństwie do bułgarskim, że jest tak pyszne, a zapisane, a ostrość i kształt, a wszystkie jej dobroczynnych właściwości. 

Ostra papryka w procesie dojrzewania

1. Suszenie w wiązkach lub na sznurku

I oderwać gorące papryki na krzaku i zawieszony pod sufitem w garażu, gdzie moje ciepłe, ale nie jest świeże powietrze i światło rozproszone. Można po prostu związać paprykę wątku dla ogonów i belki powiesić w chłodnym, suchym miejscu, i można je na ciąg liny. 

Suszenie gorącym papryki na sznurku w wiązce

Wierzę, że istotą ostrą papryką w jego nasienia, a więc dał mi niewymownie szczęśliwy postaci suchej, a piękne czerwone owoce można złożyć w zaklejonej słoik z niezwykłym okładce, a twoi papryka będzie również wystrój.

Suszone papryczki chili banku

Świeże ostra papryka, wiele przechowywane w oleju. I pieprz zachowane, a olej dostaje jakiś udział pieprzu. Chociaż większość z oliwek można znaleźć stoned pieprz, więc staje się mniej gorąco.

2. Suszenie Dehydratory

W Dehydratory można również nasushit sobie odpowiednią ilość papryki. Uważam, że nie należy go wyciąć, to jest możliwe do wyschnięcia małe papryki w całości, ale zawód jest wystarczająco długi. Zajęło mi to ponad 8 godzin!

W każdym przypadku, niezależnie od sposobu podoba Ci się w ogóle, najważniejsze - wynik! To jest dużo smacznych witamin z danym obszarze w okresie zimowym. Które pozwalają wszystkich powyższych metod.

Cieszymy się, aby wiedzieć, jak zachować pieprz plon.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Różne rodzaje papryki: słodkie, pikantne, papryka, gorzki i czerwona - papryka na swoim ogrodzieRóżne rodzaje papryki: słodkie, pikantne, papryka, gorzki i czerwona - papryka na swoim ogrodzie
Pieprz cayenne na miejscuPieprz cayenne na miejscu
Peppers California Wonder "Peppers California Wonder "
Przydatne właściwości czerwonej papryki słodkiej i ostrej paprykiPrzydatne właściwości czerwonej papryki słodkiej i ostrej papryki
Ozdobne pieprzOzdobne pieprz
Puszki papryki w zimiePuszki papryki w zimie
Przydatne właściwości paprykiPrzydatne właściwości papryki
Odmian paprykiOdmian papryki
Pieprz przetarguPieprz przetargu
Uprawa papryki ozdobnychUprawa papryki ozdobnych
» » » Jak zapisać pieprz do zimy
© 2022 ProSadGuru.com