ProSadGuru.com

Jak uprawiać melon w Non-Black Earth

Początkowo próbowałem rosną arbuzy w dziedzinie, Zamiast korzystania z płyty poliwęglanowej ściółkę. I zrobiłem to! W następnym roku, postanowiłem zrobić to samo z melonem - doświadczenie było jeszcze bardziej udany.

melon 1

Z dala od miasta, w polu smagane wiatrem, bez specjalnej opieki i podlewania dojrzałego melona, ​​a od połowy sierpnia do połowy września, mamy je zjadł - tak słodkie, pachnące. Tutaj, sprawdź ostatnią melon zebranych we wrześniu:

jesień

Ale powiem wszystkie swoje tajemnice w porządku.

Zacznij ..

I realizuje zapach dzieciństwa. Lato! Rodzice wprowadzają do ogrodu pierwszy zapashistye dojrzałego melona, ​​wzywam chłopców w sąsiedztwie, a my powoli degustacji. Początkowo, spróbuj miękki okrągły żółty melon, a następnie - długie, z zielonym odcieniem, twarde i chrupiące. A wszystkie z nich są soczyste, słodkie, o różnych smakach. wydzielają one silny, niezapomniany smak melona. Ten zapach ma tylko dojrzały melon, w polu pod gorącym słońcem południowym - melony uprawiane są dla siebie bez użycia nawozów mineralnych.

Dzieciństwo spędziłem nad Donem, teraz żyć na pół tysiąca kilometrów na północy - w rejonie Nowogrodu. Jesienią kupimy melony na rynkach. Wnuki spróbować tych owoców, i mówią, że są bez smaku. Pytają mnie melony rosną w polu, pod słońcem - tak jak ja moich rodziców jako dziecko była uprawiana. „Lubimy dbać o melona, ​​a teraz będziemy pomagać rosnąć melony: nasiona sadzenia, podlewania sadzonek w szklarni, zasadził w otworach na agropanelyah, pielenie chwastów i znaleźć najpierw zheltopuzye pachnące melony” - mówią wnuków.

Wysoka uczeń powiedział dzieciom uwagę historii. Fakt, że pierwsze wzmianki o melona w Biblii. Udomowienie dzikiego zarośniętych przodków tej rośliny miały miejsce w północnych Indiach i przyległych do niej obszarów Iranie i Azji Środkowej przez wiele wieków przed naszą erą. W Rosji - w dolnej Wołgi - melon przywiezione z Azji Środkowej w XV-XVI wieku. Na uprawie melonów w Moskwie w XVI wieku według francuskich turystów, którzy opisali moskiewskiego „duży melon, lepsze niż jedliśmy gdzie indziej.”

Wybór odmian

Po przeanalizowaniu doświadczeń fanów melony rosną na północy i na podstawie swojego doświadczenia, polecam następujące starać się rozwijać odmian melonów:
  • Ałtaj, firma nasienie „Szukaj”.
  • Jumbo "rosyjskie Nasiona".
  • Kołchozie „Szukaj”.
  • Złoto Scytów F1, «Gavrish„.
  • Gerd F1, «Bioinżynierii».
  • Cappuccino, "Russian ogród".
  • Ananas, „Russian ogród”.
  • Kopciuszek F1, «rosyjski ogród.”
  • Słodki ananas F1, «Sedechyjasz„.
  • Joker F1, «Semco Junior”.
  • Progi „Ja Szukaj”.

Ale pamiętaj: czasami pakiety znaleziono peresortitsa. Dlatego też wpadnę zawsze jest mieszaniną kilku odmianach. I wybrać najlepszą wydajność i krzewów wczesne dojrzewanie, zabierając ze sobą największy owoc i zbierać swoje nasiona. Są one w kolejnych latach, daje wysokie plony. W ubiegłym roku Dorastałem tu takie odmiany:

odmiany

Że kocha melon?

Prawie taka sama jak ogórka i cukinii.
  • Kruchy gleby wiele substancji organicznych rozkładowi
W polu wybrać miejsce, w którym poprzedni rok rosła kapusta, pod którą nie szczędzili organicznych. Sprężyna powierzchniowo czynne uprawowe luźna gleba oraz dalsze wytrącanie pary wiadra rozkładowi nawozu w miejscu przyszłych gniazd z agropanelyami. 
  • Ciepło i wilgoć, a zwłaszcza na korzenie
W związku z tym, w pierwszym miesiącu po posadzeniu, jesteśmy nasze wnuki melony Nalej, karmić nawozów organicznych i zwalczanie chwastów.
  • Słońce i mnóstwo świeżego powietrza 
Więc zasadził w swoim środkowym polu, z dala od wysokich drzew i roślin.

Co melon nie lubi?

Ale melon - nie ogórki, melony IT.
  • Melon nie lubi wilgoć i wysoką wilgotność
Dlatego w szklarni oraz w szklarniach pod folią jest często dotknięte przez choroby grzybowe i zgnilizny.
  • Melon nie lubi zimnej wody gleby rejestrowane 
I na glebie piaszczysto-gliniastej luźne. Włożyłem zgnił obornik tylko od góry, a tysiące robaków i innych inżynierów glebowych poluzować i ogrzewać ziemię pod melonów.
  • Melony nie toleruje długotrwałych mrozów z deszczem
Ale gdy źródłem ciepłej agropanelyami gdy melon z późno mogą rosnąć bez hartowania folię i przeszedł taką zimne przystawki cierpią żadnych problemów. Tylko nie wystąpiły przymrozki - są one szkodliwe dla melonów.
  • Melon nie jak azot i nadmiar podlewania podczas dodatkowego obciążenia owocami 
To opóźnia dojrzewanie kilku tygodniach, że dla naszego krótkiego lata jest krytyczna. Nie używam stymulatorów wzrostu. Regularne opryski roślin napowietrzona kompost herbata (AKCH) zastępuje i Appin oraz cyrkon, i ribeye.

Ogólne zasady i terminy sadzenia

Nasiona nigdy nie moczyć. Uprzednio przepuszczano nadtlenku wodoru, w ciągu ostatnich lat, dodając 0,5 litra wody wynosi 5% lub wermikompost stary kompost (przydatnych organizmów aerobowych), 0,5% słodka melasa (melasa) umieszczono w nasionach zawartych saszetek roztworu i dzień chybienie sprężarki powietrza akwarium , Otrzymuje się przez traktowanie nasion i „gotowanie” AKCH jednocześnie. Sadzenie nasion, podlewanie raz tego AKCH.

Ważne jest, aby przeprowadzić kalibrację nasion. Dla siebie, aby wybrać tylko największym, odrzucić powierzchowne, jak na zdjęciu:

nasienie

Główną różnicą między korzeniami melonów, jak wszystkie dyniowatych, - fakt, że dają one prawo waga delikatne długie korzenie poziome odkrycie górnego kruchy horyzont próchnicy, tak nie można wykopać sadzonki, złamanie korzeni. Powinno być hodowane w płaskich pojemnikach z tworzyw sztucznych posiadających zdolność 250-300 ml. Torf garnki - najgorsza opcja: delikatne korzenie nie wnikają sprasowanego torfu ściany. Kończy wilgoć w torfie - i kilka dni sadzonki umrze, jeśli nie podlewać 2 razy dziennie.

Podłoże melonów powinna wynosić 100% sterylne. wszystko dyni strach zgnilizna korzeni. Biorę torfu lub włókna kokosowe i dodać Przekształcenie (wermikulit) dla rozluźnienia. Jest to bardzo dobrze dodawać glinę w postaci zeolitu (od kociej). Nie wermikompost I nie dodawaj, dla trzech tygodniach wzrostu to nie ma sensu. Tyle wody, raz w tygodniu, a karmione AKCH ogórek krystaliczna nie większa niż 0,1% stężenia. Najważniejsze - aby zapewnić kruchość, a zawartość wilgoci w podłożu.

Pierwsze 2-3 tygodnie melona sadzonek w szklarni jest polikarbonata- ostatnim tygodniu przed sadzeniem - i po południu, a na ulicy w nocy (jeśli tylko temperatura nie spada poniżej 5 stopni).

sadzonka

Wysiadają od 2 do 10 czerwca ryzyko przymrozków w tym okresie jest ograniczona do 20%.

Jak utworzyć zakład

Jest bardzo ważne, aby natychmiast trafia szczyptę i usunąć niepotrzebne jajniki. Jeśli arbuza I tworzą 3-bata, następnie melon, jak ogórki, pozostawiając silne bicz, a wszystkie pędy boczne szczypać się na nich po pojawieniu się pierwszych zawiązków kwiatów z zawiązanymi oczami. Na krzaku zostawić od trzech do pięciu owoców.

Co jest agropaneli i jak z nich korzystać?

Ogórki, cukinia, że ​​próbuje czarną grubą folię polietylenową i jako ściółka. Gleba nagrzewa się szybko, a sadzonki można sadzić 1-2 tygodnie wcześniej. Ale musiałem pokryć całą klombu - jest to czasochłonne, kłopotliwe do podlewania, jesień wiele problemów z odprowadzaniem filmu.

Dla melonów również potrzebują wyższej temperatury w glebie, szczególnie w maju i czerwcu. Grzbiet pola, aby niewygodne. Dlatego wziąłem kawałki starej poliwęglanu, który pełnił swoją rolę w szklarni, pokroić wielkości 1x0,5 m panelowe wykonane otwory 2 (5x5 cm) i umieścić pościel na glebie.

płyta

Trawa pod koniec maja, ja zerknął nożyce nóż. Wyłożone działka. Laid panel jest stosunkowo rzadkie (2 m od siebie) sposób checkrow. Miejsce, w którym zawarte panelu, bez kopania i zamulchirovat próchnicy (2 wiadra pod każdym panelu) i proryhlit ploskorez powierzchniowo czynny. 

Wykonany otwór łom i głębokości 10 cm, umieszczony w łyżeczce Fertikov złożonych nawozów (nawożenie miejscowe LP). Wszystko to jest pokryta płytami z poliwęglanu, uprawy sadzonek w otwory i krawędzi panelu śpi gleby i umieścić trochę na obwodzie starego nawozu - melon ściółka nawozu dobrze tolerowane. Na zdjęciu - w agropaneley numer z dwoma otworami:

Penela 2

Pielęgnacja nasadzeń

W dziedzinie nie mamy dynia rośnie, więc konkretne szkodniki nie są zauważane, a więc zabiegi chemiczne nie trzeba robić. W roztoczy pająka cieplarnianych irytujące, w ogrodach - mszyce.

Głównym problemem w tej dziedzinie organicznych: kilka moli należy podnieść agropaneley, rzucając kopiec gleby. Wrony i gawrony z pól sąsiadujących przyjechać, aby zobaczyć gnoju na wierzchu - oni poroyutsya, dostanie robaków i odlecieć.

Podlewanie sadzenia jest zazwyczaj w pierwszym tygodniu, a następnie ciepły melon agropanelyami dać taproots i patrząc na głębokości wody. W kraju z organicznych składników odżywczych dla melonów więcej niż wystarczająco, więc suplementy mineralne nie.

W tym roku zrobiliśmy 30 wnucząt i krzewy posadzone agropaneley 60 sadzonek melonów i arbuzów. To połowie czerwca, udaliśmy się do pierwszego bicz zarodku. Szybko przejść przez dwa miesiące, a my będziemy smakować oto ich melony z tym aromacie melona:

dylya 2

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Suszone melon - uczta dla dzieci i dorosłychSuszone melon - uczta dla dzieci i dorosłych
Moja ogrod melonMoja ogrod melon
Odmian melona na środkowym paśmieOdmian melona na środkowym paśmie
Przydatne właściwości melona i przeciwwskazania do jego stosowaniaPrzydatne właściwości melona i przeciwwskazania do jego stosowania
Lądowanie melona w otwartym terenieLądowanie melona w otwartym terenie
Fitness - melonFitness - melon
Melon z kieszeni Queen AnneMelon z kieszeni Queen Anne
Uprawa sadzonek melonUprawa sadzonek melon
Jaki jest melon niż użyteczną melonaJaki jest melon niż użyteczną melona
Mogę jeść melona na zapalenie trzustki?Mogę jeść melona na zapalenie trzustki?
» » » Jak uprawiać melon w Non-Black Earth
© 2022 ProSadGuru.com