ProSadGuru.com

Odżywianie roślin drożdże: jaki jest sekret?

Wszelkie instalacje wewnętrzne wymagają regularnego nawożenia. To może być mineralne, nawozy organiczne, zakupione gotowe narzędzia i gotowane własnych rąk w domu. Szczególnie użyteczne są te kompozycje, które są wykonywane na własną rękę, ponieważ możliwe jest indywidualnie wybrać konkretne składniki, które są niezbędne dla naszego zielonego krytym zwierzaka. Ten artykuł wyjaśni, co drożdże nawożenia roślin niż to jest tak użyteczne i jakie recepty można zrobić w domu samodzielnie.

Co jest stosowanie suplementów drożdży?

nawożenie roślin z drożdżami

Po nawożeniu roślin

Drożdże są mikroskopijne jednokomórkowe grzyby należące do rodzaju Saccharomyces. Jaki jest sekret ich działania? Grzyby te są bardzo bogate w białka, organicznej żelaza, węglowodany, witaminy, minerały, aminokwasy i mikroelementów.

Drożdże do koloru podawania stosuje się w przypadku, gdy nie jest to znaczny brak składników wymienionych powyżej. Jest to konieczne po transplantacji, choroby, w okresie wegetacji.

Warto zauważyć, że taki opatrunek promuje tworzenie root. Rozpuszcza się w drożdże zawierają witaminy B1 i H mezoinozit. Praktycznie każdy sklep opatrunek na kwiaty z enzymów i fitohormonów w składzie ma pochodne drożdży.

dobrze reagują oni na taki dodatek Kroto, Kamelia, maranta, oleander i wielu innych mieszkańców pokoju. W rezultacie, liście zyskują połysk, pobudza wzrost.

Drożdże nawożenia roślin doniczkowych, można:

  • wzmocnienie mikrofloru- gleby
  • odżywiają się korzeniami roślin, ich wzrostu, stymulujące
  • szybko rozwijać podwyższoną część kwiatu.

Istnieją różne sposoby na drożdżach nawozyDodanie do gleby lub suszonych drożdży świeżych rozwiedli zagęszczony. Należy pamiętać, że jest to niemożliwe, aby z nich korzystać częściej. Głównie są one wykorzystywane w okresie wegetacji, a jako dodatkowe fundusze, aby były zalecane w ciepłym ziemi, jak na zimno nie są aktywne.

Domowe przepisy na rośliny drożdżowego

kwiaty nawożenia drożdży - sposób wszechstronny i niedrogi. Można gotować kilka receptur, z których wiele jest łatwo wykonane własnymi rękami w domu.

Eksperci nie polecam, aby zapomnieć, że w czasie fermentacji, pochłaniają duże ilości wapnia, więc podczas podlewania jest konieczne, aby popiół gleby.

nawożenie roślin na wiosnę - jest to obowiązkowa procedura. Oto przykład skutecznej recepty na zakwasie pszenicy:

  • Szkło pszenicy najpierw moczy się przez dzień do prorosli- ziarna
  • Dwadzieścia cztery godziny później, otrzymujemy pszenicy i zmielenia go na papkę dodać jedną albo dwie łyżki mąki i cukru. Konsystencja powinna dostać gustaya-
  • ugotować kaszę, mieszając, przez dwadzieścia minut na małym ogniowej
  • do zsiadłego kleiku, umieścić go w ciepłym miejscu na dzień przed pojawieniem się pęcherzyków.

Otrzymaną mieszaninę przeprowadza podawanie dolistne roślin.

Drożdże do karmienia kwiatów

Przygotowanie roztworu drożdży

Nie mniej skuteczne w przypadku niektórych roślin i wewnętrznych innego przepisu, opartych na wykorzystaniu szyszek chmielu. Jest to konieczne, aby przygotować suchą albo świeżych szyszek chmielowych, aby wypełnić je w gorącej wodzie i ogrzewa do wrzenia przez jedną godzinę. Następnie, mieszaninę ochłodzono, przesączono, że dodaje się do mąki, cukier (ilość mąki powinno być dwa razy większa niż ilość cukru).

Masa jest chłodzona, umieścić na dzień w ciepłym miejscu do fermentacji, można dodać trochę starte ziemniaki gotowane, tworząc gęstą, przydatnych na wadze. Następnie mieszaninę umieszcza się na kolejną noc. Nawóz jest gotowy, można go używać.

Dla tych, którzy lubią wybierać, dajemy przykład innym receptury: karmienie drożdży i cukru:

  • suche drożdże - 10 g-
  • Zaopatrzenie wiadro
  • Cukier - 3 łyżki.

Wszystkie składniki rozpuszcza się w wodzie, jest wysyłany do ciepłego przez 2-3 godzin. Wiadro może zostać zamknięte z pokrywką i umieścić w słońcu. Jeśli kompozycja jest produkowany tylko dla roślin wewnątrz pomieszczeń, ilość składników może być zmniejszona o połowę. Tom 5 l wygodniejsze do wysyłania w piecu, który został wstępnie ogrzanej do 50 ° C Podlewania kwiatów Otrzymaną zawiesinę rozcieńcza się wodą w temperaturze pokojowej w stosunku 1: 5, gleby podlewane do pełnego uwodnienia. Odurzający napój może być bezpiecznie stosowany do kwiatów ogrodowych. Odpowiedni jest dla roślin, które budują dużą masę zieloną - to róże, piwonie, mieczyków, chryzantem i kochany przez wielu tęczówek.

Po bulwy takiego nawozu i żarówki są szybko nabiera tempa, znacząco zwiększając wzrost zielonej masy oraz powstawanie pąków. Na przykład, róże na tyle wody do kompozycji 2 razy w sezonie, a więc zakwitły estetycznie i lepiej przeniesiony zamrożenie.

pomocnych wskazówek

Korzystanie konkretny nawóz, trzeba pamiętać, że ma on substancję żywą, który ma właściwości warzyw natury i zwierząt. Celem jest stworzenie właściwego symbiozę mikroflory gleby i grzybów drożdży. Należy dokładnie rozważyć potrzeby roślin w tych lub innych substancji, ponieważ nadmierny dodatek może być szkodliwe dla kwiatu, jak również jego słabości.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Dressing improwizowanyDressing improwizowany
Ciasto dla Tat belyashi - przepis ze zdjęciamiCiasto dla Tat belyashi - przepis ze zdjęciami
Nawozy dla roślin wewnątrz pomieszczeńNawozy dla roślin wewnątrz pomieszczeń
Najlepiej domowej roboty nawozem dla roślin wewnątrz pomieszczeńNajlepiej domowej roboty nawozem dla roślin wewnątrz pomieszczeń
Nawóz do sadzonek warzyw - rodzaju i wydawanie zaleceńNawóz do sadzonek warzyw - rodzaju i wydawanie zaleceń
Jak korzystać z nawozem dla kaktusówJak korzystać z nawozem dla kaktusów
Grzyby pieczone w piekarnikuGrzyby pieczone w piekarniku
Grube naleśniki z kawioremGrube naleśniki z kawiorem
Aby wino jako warzywo?Aby wino jako warzywo?
Fabryki nawozów w różnych porach rokuFabryki nawozów w różnych porach roku
» » » Odżywianie roślin drożdże: jaki jest sekret?
© 2022 ProSadGuru.com