ProSadGuru.com

Niesamowite Rośliny Colombo (Sri Lanka

Wideo: ANEX Tour: Amazing Sri Lanka

Niesamowite Rośliny Kolombo (Sri Lanka)

W październiku 2009 roku byłem na Sri Lance - narodu wyspiarskiego, która do 1972 roku była kolonią Anglii i został nazwany Cejlon. Na tej wyspie przez cały rok lato, średnia roczna temperatura +27. Ze wszystkich stron jest myte przez ocean. Na wyspie mieszka Lanki, głównie przedstawiciele dwóch grup etnicznych - syngaleski i Tamilów. Tak między nimi i wojnie, która zakończyła się w maju 2009 roku, a teraz, dla turystów, nie ma śladu wojennych. Istnieje możliwość swobodnego poruszania się w całym kraju, jest absolutnie bezpieczny. Sri Lanki, z natury ludzie są przyjaźni, uprzejmy. Ponadto, wiele osób mówi po angielsku, nie ma nawet błędne, że język angielski - jest to język narodowy Sri Lance. Ogólnie rzecz biorąc, kraj - wolność dla turysty.

Jest to szczególnie interesujący kraj dla miłośników roślin. To zabawne zobaczyć sadzone wzdłuż dróg Crotone wysoki jak człowiek (a właściwie mamy to roślina wewnątrz!), Krzewy ananas i ogromne fikusami. Być może, powiem wszystko w porządku.

Colombo - dawna stolica Cejlonu, teraz ośrodkiem gospodarczym Sri Lanki zakładu nie tyle: konieczność przesiedlenia dwóch milionów mieszkańców miasta pod warunkiem gęsto zbudowany. Niemniej jednak, w samym centrum miasta znajdują się duże drzewa. Najwyraźniej wygląda bugenwilli.

bugenwillibugenwilli

Wideo: Orzeł i reszka - 3. Wydanie 13 (Sri Lanka)

bugenwilli
bugenwilli kwiat

Jest to wiecznie zielony krzew, osiągając 5 metrów wysokości, z jasnoczerwony, różowy lub beżowy, które są podobne w kształcie na swoich liściach. Odnosi się wrażenie, jakby krzew rośnie liści różnych kolorach. My, na Ukrainie, bugenwilli można również znaleźć, jednak, jako roślinę doniczkową. Szczególne wspomnienia mam związane Aralia. Jest to wysokie drzewo o ciemnozielonych, błyszczących liściach i delikatny, biały, jasny kolor bordo lub ochry, o łagodnym, słodkim smaku. Z tych kolorów w Cejlonie zrobić koraliki, wiążąc kolory wątku. Często są one pozostawione w pokojach hotelowych, aby dać jasny pokój aromatu. Uwielbiałam splot kwiaty Aralia włosy - bez wody one zapisane około 6-8 godzin.

Aralia
Aralia

Colombo jest Victoria Park, który nazywa się teraz Viharamahadevi Park. Jest niewielkich rozmiarów, ale zrobił na mnie wrażenie żywy. Miałem tylko jeden i pół godziny czasu. Znalazłem park Victoria i studiował jego zarys w nawigacji, co najciekawsze - cały park, ja nie mam czasu do wglądu. Lankiets podszedł do mnie, przedstawił się jako ogrodnik parku i zaproponował, aby pokazać, co jest co. Nawiasem mówiąc, w Colombo - bardzo popularny rodzaj oszustwa: ludzie przypadkowo rozpoczyna rozmowę z turystów, a następnie zaoferować coś do pokazania i kończy ze zdarzeniem w wyłudzaniem pieniędzy, albo za wykazanie, czy coś się wydostać z nieznanej części miasta. Na takich ludzi, wpadłem na sześć czas już dziś! Wszystkie z nich staraliśmy się pokazać mi festiwal słoni, które faktycznie miały miejsce sześć miesięcy temu. Więc kiedy został poproszony przez „ogrodnika”, byłem bardzo zadowolony z jego firmą. Ale był trwały i za mną. Zaczął mówić o roślinach, a ja myślałem, że nawet jeśli jest szarlatanem, to jest bardzo zorientowani w Dendrologii. Dygresja. W Sri Lance, dla wszystkich przewodnikach jest obowiązkowe licencjonowanie. Muszą one przejść roczny kurs, a następnie zdać trzy egzaminy: jeden na temat historii, religii i kultury, a drugi określa wiedzę o świecie zwierząt, a trzeci - znajomość botaniki i Dendrologii! Dlatego wiele przewodników można nazwać bez problemu nie tylko od rodzaju roślin Lanki i angielskim, ale także wskazać rodzaj i gatunek w języku łacińskim. Mój „towarzysz” doprowadziło mnie do drzewa, zerwał arkusza i dał powąchać i zapytał, co to jest? Błyszczący ciemny zielony liść długość około 10-15cm, wyraźnie krocze cytrynę. Trudno było sobie wyobrazić, co to jest. Następnie lankiets odłamał kawałek kory i dać szansę. Kto by pomyślał! to cynamon! Cynamon liść, na tych samych przypraw, które używamy do przygotowania deserów, wyraźny posmak cytryny!

cynamon cynamon
Sadzenie młodych cynamon cynamon liść

Podobny zapach liści drzew mucronata citronella. Niestety, nie mogłem znaleźć swoją nazwę rosyjskiej. Olejki eteryczne z liści tego drzewa są wykorzystywane w produkcji anty-komar i komary. można po prostu pocierać arkusz skóry i latających krwiopijców nie bój.

Wideo: Sri Lanka 2015 | # DrugayaLife Colombo plaże, non-turystycznym, gmina podróży. część 1

Idąc przez alejki, widziałam drzewa, około 20 metrów wysoka, co jest do góry porośnięte było ... potwór! Nasz pokój, który rośnie pnącze zwykle bardzo zahamowany w naturze rośnie do gigantycznych rozmiarów doskonale! Tak jest Philodendron.

Philodendron
ogromny Philodendron

Doszliśmy do palma Raven - Traveller`s palma - endemiczny dla Madagaskaru, która jest symbolem kraju, symbolem jedności między człowiekiem a naturą. Ta palma jest również nazywany arkusz drewna lub drzew podróżnych. Jest to bardzo piękne palmy wentylatora, którego liście są ułożone w jednej płaszczyźnie, a nawet przypominać wentylator. Kolejną wielką dłoń, której wcześniej nie widziałem w naturze - igła palma - palma, której tułów jest gęsto usiany cienkimi kolcami. Dlatego to się nazywa i igolochnoy palma (Needle w tłumaczeniu z języka angielskiego - igła). Biedni ludzie wykorzystują te szpilki do szycia ubrań.

Palma Raven Igolochnaya palma
Palma Raven -
endemiczny dla Madagaskaru
Igła palm - te kolce używane
w postaci igieł do szycia.

Nawet w szkole, dowiedziałem się, że nie wszystkie drzewa są unoszące się na wodzie. Istnieją odmiany drewna, który tonie - to Lignum vitae. I kto by pomyślał, że w uzupełnieniu do jego szczególnych właściwości drewna tego drzewa jest również bardzo dekoracyjne! Pozostawia Ironwood drzewa, który wzrósł w tym roku, jasnoczerwony kolor. Z biegiem czasu stają się różowe, wyblakłe i przekształcony na zielono. W parku rośnie Viharamahadevi dwa z drewna, zarówno młody, zaledwie pięć lat. Nawiasem mówiąc, Ironwood drzewo jest krajowym drzewo Sri Lance. I trzeba przyznać, że w dorosłym życiu drzewo żelazo wygląda bardzo imponująco.

Lignum vitae
pozostawia Ironwood

Kolejny piękny ozdobne drzewo - Cassia przetoka - złoty deszcz. Jest to wysokie drzewo, usiane żółte kwiaty są tak gęsta, że ​​nawet nie zobaczyć kolor liści! Na Ukrainie można kupić nasiona i rozwijać go jako roślinę doniczkową.

złoty deszcz
złoty deszcz

W parku rośnie mahoń, którego drewno jest cenione bardziej niż cokolwiek w przemyśle meblarskim. Można też spojrzeć na drewno tekowe i hebanu. W parku rośnie drzewo łabędź Orchidee z bardzo pięknych delikatnych kwiatów.

Wideo: Lądowanie w Kolombo (Sri Lanka)

łabędź Orchide
Sri Lanki dzieci z kwiatami łabędzia Orchidee

Niestety, musiałem opuścić park, ale to wciąż było coś zobaczyć, a człowiek, który dał mi zaimprowizowany objazd, i rzeczywiście okazało się ogrodnik parku - On dużo wie o roślinach.

Wreszcie pokazał mi mały, pełzającą roślinę, która zostawia ją trochę jak paprocie. Mimoza wstydliwa - mimoza drażliwy, kompletnie nijaki, ale wyjątkowa roślina.

Mimoza wstydliwa - mimoza drażliwy
Kwitnące mimozy drażliwy

Jego osobliwością jest to, że jak tylko dotknąć liści, dopóki nie okaże, tuż przed nasze oczy zaczynają zamknąć! Niesamowite nieruchomość, do której trudno uwierzyć, dopóki nie zobaczysz go na własne oczy.

Ficus benjamina
Mój przewodnik na tle Ficus benjamina

Colombo i Victoria Park - było to pierwsze spotkanie z Sri Lanki flory. Kilka dni później byłem w Royal Botanic Gardens, gdzie ujrzałem wyjątkowy Ficus Benjamina, ogromną kolekcję storczyków, wiele z „naszych” wewnątrz rośliny, które rosną do 20 metrów w vysotu- a także odwiedziły ogród przypraw, która rośnie kardamon, imbir, pieprz i wiele innych popularnych przypraw. O roślinach tych niesamowitych miejsc omówię w kolejnych artykułach.

Artykuł i zdjęcia przygotowane
ogrodnik Zaviryuhina Maria,
specjalnie dla portalu centrum ogrodnicze „Your Garden”

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Ciekawostki o roślinachCiekawostki o roślinach
Żukow wyspie zatrzymał wycinkę zieleniŻukow wyspie zatrzymał wycinkę zieleni
ROM oferuje zadeklarować rok 2009 Rokiem ŚrodowiskaROM oferuje zadeklarować rok 2009 Rokiem Środowiska
Ługańsk posadzone nowe drzewaŁugańsk posadzone nowe drzewa
Rośliny doniczkowe lub Pozioma konstrukcja wyrazić?Rośliny doniczkowe lub Pozioma konstrukcja wyrazić?
Elegancki sansevieriya lub język TeschinElegancki sansevieriya lub język Teschin
Kijów krajobraz klub świętował Nowy Rok 2009Kijów krajobraz klub świętował Nowy Rok 2009
Cryptocoryne językCryptocoryne język
Galarecie język jak gotować język wołowyGalarecie język jak gotować język wołowy
Mariupol intensywnie przygotowuje się do Euro - 2009Mariupol intensywnie przygotowuje się do Euro - 2009
» » » Niesamowite Rośliny Colombo (Sri Lanka
© 2022 ProSadGuru.com