ProSadGuru.com

Rośliny doniczkowe lub Pozioma konstrukcja wyrazić?

Rośliny doniczkowe lub Pozioma konstrukcja wyrazić?

W październiku 2009 roku byłem na Sri Lance - narodu wyspiarskiego, który niedawno był jeszcze kolonią Anglii i został nazwany Cejlon. Ten kraj słynie z herbaty, kamieni szlachetnych i przyjemnego klimatu. Dla mnie, jako projektant krajobrazu, to było bardzo ciekawe spojrzenie na projektowanie willi, hoteli, w zakresie roślin. Pewnego dnia poszedłem do Royal Botanic Gardens, która powstała w 16 wieku. I nie mógł pomóc, pamiętając nasz ogród botaniczny ukraińskiego, a wraz z nimi są ogrody i parki, które widziałem w Iranie i Indiach. A trzeba przyznać, że nie jest daremny w Sri Lanka Royal Botanic Garden jest tzw.

Rośliny doniczkowe lub zaznacz krajobrazu
Centralna część Królewski Ogród Botaniczny

Ogród jest podzielony na obszary tematyczne: szklarnię z orchidei, roślin, bambusowe gaje, narażenia zioła, przyprawy, jungle kolekcji drzew heban, palmy, kaktusy. W centralnej części parku krzewów bugenvilii, rododendronów, trzymetrowej Crotone, ogromne winorośle, potężne agawy. Starannie ułożone bardzo gęsty trawnik żywopłoty, rosną ogromne palmy. Nawiasem mówiąc, bardzo efektowne żywopłoty wygląd svobodnorastuschie drzew bananowych, wysoki i Croton potworem. pergole ażurowe ozdobione kręcone roślin, z których niektóre nie mogą być dotykane - trujące. Jednym z głównych ścieżek zdobione grzbiety z różnych odmian Coleus - popularny na Ukrainie doniczkowa roślina. Istnieje kilka orkiestry svobodnorastuschih i przyciętymi krzewami. Co ciekawe, Sri Lanki również użyć ściółkę, ale sen nie jest cienka warstwa, a piłka o dwadzieścia centymetrów wysokości!

Rośliny doniczkowe lub zaznacz krajobrazu
Grzbiety Coleus

Rośliny doniczkowe lub zaznacz krajobrazu
Pozazdroszczenia trawniki Lanki

Lanki trawnik są przedmiotem zazdrości nawet Brytyjczyków! Gruby, zielony, nie wymaga specjalnego nawadniania (na wyspie, nie widziałem automatycznych systemów nawadniania trawników). Składa się z szerokich liściach trawy, jest bardzo niska. Tradycyjny Kostrzewa, który jest częścią „naszego” trawnik, Cejlon nie jest w zasięgu wzroku! Nawet w tradycyjnych hoteli angielskich, które pozostawały od kolonizatorów wykorzystywane Lanki trawników.

Rośliny doniczkowe lub zaznacz krajobrazu
pozbawiony krzewy

Rośliny doniczkowe lub zaznacz krajobrazu
Ściółka wylano do wysokości 20 cm.

Wideo: Magic Garden. Krajobrazu w domku

Istnieje około 800 gatunków Ohridth, a 300 z nich rosną na Cejlonie. Więc fani tych roślin jest patrzeć w osobnym pawilonie, która wzbudziła wiele storczyków. W każdym kraju istnieją pewne cechy, nawet w Kwiaciarstwa. To zabawne, że w Sri Lanki doniczek ceramicznych spuścić rośliny nie są na dole, jak w naszym, ukraiński, i na boki. Ściany boczne są cięte długie prostokątnymi otworami w celu odparowania nadmiaru wilgoci. Ciekawym rozwiązaniem. Jednakże, jest odpowiednia tylko dla roślin, które nie wymagają niewielkiej lub gleby lekkiej. Szklarnia z roślinami przypomniał mi o naszym centrum ogrodniczym: Dekorativnolistvennye wiele roślin, które są wystawione w pięknym zarośli.

Rośliny doniczkowe lub zaznacz krajobrazu
storczyki

Rośliny doniczkowe lub zaznacz krajobrazu
Chameleon - mieszkaniec ogrodu botanicznego

Dość nietypowy wygląd dżungla w Ogrodzie Botanicznym: Niewielki klaptik ziemia gdzie gęste zarośla rosną wysokie drzewa, gęste paprocie i winorośle potężne. Tutaj można próbować na siłę winorośli: to jest tak silne, że roślina przylega do drzewa, że ​​to naprawdę jest możliwe, aby wspiąć się jak Tarzan.

W ogrodzie botanicznym rośnie 38 gatunki bambusa! To nie jest znany tylko nam i potężne kije i roślin, około 5-6 metrów wysokości i średnicy dwudziestu centymetrów! Tak imponujące trawa ... The Botanical Garden Royal posiada bambus żółty i ciemny, prawie czarny kolor - takiego nie widziałem nigdzie indziej, albo w naturze lub w centrach ogrodniczych.

Rośliny doniczkowe lub zaznacz krajobrazu
Uczennice, w pobliżu oddziałów ficus

Rośliny doniczkowe lub zaznacz krajobrazu
Ficus, obszar 2,4tys.kv.m.

Kto by pomyślał, że najbardziej imponujące roślina będzie ficus benjamina... Tak, tak, to jest zwykle dla nas drzewo, które często zdobią biura i apartamenty na Ukrainie. Royal Botanical Garden Sri Lanka, to wzrosła o powierzchni 2400 metrów kwadratowych! To ogromny namiot kudłaty, z grubych gałęzi, na podporach metalowych. Służą one do zakładu nie dotykać ziemi: to drzewo ma niezwykłą właściwość zakorzenienia oddziałów, które są w kontakcie z glebą. Tak urósł do tak ogromnej wielkości. Muszę przyznać, że gdy odległość widać tasiemiec, nie mogę uwierzyć, że to jest prawdziwa ficus. Wydaje się, że jest to tylko różnica w terminologii, lub graficznego nazwę lub cudzym błąd ... ale po pojawieniu się liści wszystkie wątpliwości rozwiane: gigant Figowiec Benjamina rzeczywiście!

Rośliny doniczkowe lub zaznacz krajobrazu
Ficus benjamina

The Royal Botanic Gardens ma wiele ciekawsze: z Atrato - jedyny egzemplarz na świecie-i Jack Fruit - Drzewo z czasem owoców miernika z słodkim kostochkami- i durian, owoc, które są uważane za najsmaczniejsze na świecie-i Grand Rapids i heban ... Royal botsad - miejsce, gdzie chcesz iść w nieskończoność, bo tu rozległe i naprawdę trzeba patrzeć na miłośników roślin!

Na innych roślinach Cejlonie można przeczytać artykuł

Artykuł i zdjęcia przygotowane
ogrodnik Zaviryuhina Maria,
specjalnie dla portalu centrum ogrodnicze „Your Garden”

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Niezwykle bujne kwitnące magnolieNiezwykle bujne kwitnące magnolie
Top Chelsea Gardens 2014Top Chelsea Gardens 2014
10 Najlepsze Wiosna Ogrody Anglia10 Najlepsze Wiosna Ogrody Anglia
Niesamowite Rośliny Colombo (Sri LankaNiesamowite Rośliny Colombo (Sri Lanka
Ogród botaniczny Londyn świętuje swoje 250-lecieOgród botaniczny Londyn świętuje swoje 250-lecie
Ogród botanicznyOgród botaniczny
Sprzeczne z przekonaniemSprzeczne z przekonaniem
W Pałacu Buckingham, był ogród królewskiW Pałacu Buckingham, był ogród królewski
Odessa Botanic Garden w ArkadiiOdessa Botanic Garden w Arkadii
W ślad za DarwinemW ślad za Darwinem
» » » Rośliny doniczkowe lub Pozioma konstrukcja wyrazić?
© 2022 ProSadGuru.com