ProSadGuru.com

Ogrody Czech: Zdeněk ogrodowe rzhegacheka

Ogród Zdenek RzhegachekaJeśli pójdziesz z Pragi w kierunku wschodnim pierwszy na drodze, a następnie na brukowanej nawierzchni drogi kamień i potem o kraju, w wyniku dostaniesz ... nie, nie na skraju ziemi, w małej wiosce, w pewnej odległości od gdzie ukryty ogród z luksusowego ogrodu skalnego w najwyższej części , powierzchnia lasów poniżej i piękny staw.

Wiek sprawia, że ​​ten piękny ogród. Dorosłych iglastego i liściastego wspaniałe i naturalne i rzadkie wieloletnie tworzą ciągłą zarośnięte miejsc.

Video: pszczoły (Aktualności) są hodowane na dachu ratusza w Pradze

- Ten ogród - dając - Powiedział Pan Rzhegachek, właściciel, Czech emeryt - żyjemy tu tylko wtedy, gdy nie ma śniegu (W Czechach jest od marca do listopada-grudnia). Ogród natychmiast stworzony jako skaliste. Tutaj, naturalna skłonność jest dość silny. Jest to bardzo wygodne do zrobienia ogrodów skalnych. Oni wyglądają naturalnie, jakby w skale.

- Na stoku mogą być wykonane nie tylko ogród skalny?

- Oczywiście. Ale zawsze uwielbiałem rośliny alpejskie. Od ponad dwudziestu lat jestem podróżujących do gór na całym świecie, fotografując rośliny, zbierać nasiona. Część znalezisk są teraz rośnie w moim ogrodzie.

Ogród Zdenek Rzhegacheka

- slajdy nie wyglądają strome szczyty.

- Moi zjeżdżalnie - dla roślin. I stworzyliśmy optymalne warunki dla kolorów. Takie delikatne, gładkie kontury ich za mało. Najważniejsze jest to, że nie jest drenaż, jasne kamienie, które nie nagrzewają się w słońcu. można umieścić więcej kamieni lub uczynić najwyższy budynek - jest imponująca, ale rośliny będą rosnąć, jak również, a może nawet gorzej.

- Dlaczego?

- Konieczne jest, aby zwrócić większą uwagę na podlewanie. Jeśli zima jest zimna, rośliny zamrażać.

Ogród Zdenek Rzhegacheka

- Co kamień użyć dla swoich ogrodach skalnych?

- Jesteśmy w Czechach korzystają z różnych rodzajów kamienia. To jest modne zrobić pionowe ułożenie każdej rasy z płaskich warstw. To piękne, imponujące, uważa się, że rośliny w takim wałkiem lepiej. Moje slajdy na wiele lat, a są one wykonane według starych zasad. Wybrałem wapień, z których ułożone w Dolomity - góry, gdzie ja często i skąd pochodzę z wielu moich kolorach. Z wapienia przyjemność pracować z czasem robi się ciemno, a wiele rośliny potrzebują wapna w glebie.

- Ale to gdzie mogę zobaczyć jakiś inny kamień, porowate, jak mrożone pianki.

- Ma pan absolutną rację. Ale kamień również składa się z wapna, tylko szczególności. Nazwał trawertyn, jest tuf, odroczone źródła mineralne. Woda głębokość grunt rozpuszcza wapień, a gdy osiągnie powierzchnię, to stanowi porowaty kamień. Z biegiem czasu, staje się trudniejsze, ale nadal jest łatwy w obróbce.

Ogród Zdenek Rzhegacheka

- Tak, to jest piękne. Ale jest piękno, aby go używać?

- Ten kawałek alpinarium jest specjalnie dla skalnica i roślin bardzo wrażliwych. Po trawertyn jest porowata i higroskopijny, pochłania wodę jak gąbka, ale nadmiar wilgoci jest nie. Idealny dla roślin wrażliwych coraz namoczone.

Skalnica, niestety, już wyblakłe, ale nawet na doskonały, zielony, niebieski i szary, usprawnione poduszki kamieni pokazuje, że rośliny są w optymalnych warunkach.

- Jak długo będzie żył alpines, kiedy czują się dobrze?

- To zależy od gatunku. Są długowieczne rośliny, tam maloletniki. Drugi jest również miejsce w ogrodzie, gdy są one odtwarzane są zasiane. Samos w ogólnym dobrym wskaźnikiem odpowiednich warunkach. Mam swoją dumę - hybrydę Daphne, który sam wychował się w moim ogrodzie. Jest to bardzo mocny, trwały i piękne kwitnienie roślin. Zadzwoniłem do niego z nazwą naszej miejscowości (Daphne x susannae Ceska Rybna). Ta hybryda wielu lat, teraz miało to miejsce w wielu ogrodach.

Ogród Zdenek Rzhegacheka, Daphne

Zaczynamy schodzić wzdłuż ogrodzenia. Wszystkie ogrodzenia w ogrodzie tylko do wyznaczenia granic. Obcy we wsi nie obawiać się nikogo, a ogród jest bardzo korzystne z okolicznych lasów i typów pól. Przejście z ogrodu do natury jest prawie niezauważalna. Ale jeszcze z powrotem do ogrodzenia.

- Widzę tu nie jesteś ograniczony do ogrodzenia, a nawet posadzone młode tui?

- Ze wszystkich stron ogród jest zamknięty od wiatru, ale tutaj zimne powietrze przenika nas i zdmuchuje śnieg z wzgórza. Thuy zatrzymać go nawet teraz, gdy są one małe. Wtedy będzie jeszcze bardziej komfortowa.

- A oto kolejny pagórek! A nowy kamień ponownie.

- Kiedyś granitu. Odbywa się niepotrzebnie: brak niezwykłych roślin tutaj, po prostu chciał zrobić kolejny kawałek granitu i był w tej chwili dostępne. Jest to również dobry kamień, gdy nie jest okrągła. A jeśli rośliny potrzebują wapna, można mieszać na okruchy gleby.

Ogród Zdenek Rzhegacheka

Za granitu wzgórze płonący rododendron. I nawet nie pytać nazwę: to, czego nie hibernacji. Alpine częścią ogrodu spokojnie kończy i zaczyna krawędzi. Istnieją inne rododendrony, wiecznie zielone i liściaste, iglaki karłowate. Zarys swoje korony cudownie echa kształcie ogromnej jodły, modrzewia i brzozy drzew za ogrodzeniem. Ogród jeżeli rozpuszcza się w lesie.

- Kiedy można umieścić wszystkie te rośliny, czy masz pomysł, aby stworzyć efekt fuzji z natury?

Film: Little Stars

- Szczerze mówiąc, nie. Podobało mi się to czy tamto, coś dał przyjaciół i posadziłem. Myślę, że to, co większość ogrodników: wprowadzają do ogrodu, który jest przyjemny. Czas zrobił swoje zadanie: wszystko wzrosła, to stał się dorosły i piękne. Nie jestem tak bardzo stara. W końcu, iglaki i azalie nie przepadam, to jest po prostu piękny obszar, nie więcej niż to. Największą moją biżuterię do szklarni, pod jabłonią.

Ogród Zdenek Rzhegacheka

- Dlaczego w szklarni?

- To Alpenhaus Galicję dla roślin alpejskich. Po tym wszystkim, nie każdy może rozwijać się wraz z nami w otwarte.

- zamrażać?

- Nie, najbardziej boi się deszczu. Konieczne jest, aby to dach i podlewać od dołu. Zobacz, garnki zakopane w piasku? Tu piasek i wodę. Cieplarnianych specjalnie wpuszczone do mniej zimowym zamarł. Oto przykład pierwiosnek allioniJeśli lądują na wzgórzu, nawet trawertynu, nie przetrwa. I tu kwitło pięknie.

Ze szklarni pod jabłonią chodzimy w strefie cienia. Tutaj znajduje się staw, tylko model: dość widoczne krawędzie folii, na brzegach bujna roślinność wilgoć miłości. Kolorystyka jest doskonała: purpurowe liście lilii wodnych wspólnych z kwiatów karmazynowy i pierwiosnków kandelyabrovyh dotsvetayuschim różowy rododendron piłkę. Zaokrąglone pobliżu staw, okrągłe rododendron, zaokrąglone krzewów. Tylko ławce nie wystarczy!

Ogród Zdenek Rzhegacheka

- Jak udało ci się tak ozdobić brzeg folii w stawie?

- Nie ma żadnego filmu. Jest to naturalny staw (Teraz jest jasne, dlaczego plaża wygląda tak naturalnie i przyszedł do smaku i Primrose onoklee). Tutaj najniższe miejsce na stronie, było mokro nizinka mamy pogłębił ją i uczynił staw. Lato uzupełnić wodą.

- rośliny Shadow - także swoją miłość?

- Niektóre. Zbieram Trillium, tutaj zachowują się w domu, samoseyutsya i hybrydyzowano. tam są ciekawe cyklamen, buty (Wild Orchid). Wiele bulw. Cienisty ogród obsadzony przez długi czas, wielu stały się naturalizowany tutaj, czasami nie wiem, gdzie można znaleźć samosiewu. To, oczywiście, wskaźnik optymalnych warunkach zdrowia i bezpieczeństwa, ale chcę zamówić na plantacjach i dużych jednorodnych grup drzew i jak to osiągnąć, jeśli oddziały uciekają?

Ogród Zdenek Rzhegacheka, buty

- O naturalizacji takie rarytasy jak ty, taki naturalny, jeśli hodowane we własnym ogrodzie, większość naszych ogrodników mogą tylko pomarzyć. Można doradzić jak osiągnąć to szybciej?

- nie może być szybki. Musimy mieć cierpliwość. Nie wystarczy posadzić roślinę. Kiedy je podróżować w różnych miejscach, siać, rosną, rozmnażają, śledzić ich rozwój w ogrodzie - nauczysz. Czego możemy nauczyć się poprzez uzyskanie gotowego ogrodzie? Mogę tylko doradzić, aby śledzić swoje pragnienia i marzenia. Czy czas odpoczynku.

Ogród Zdenek Rzhegacheka

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Miniaturowy staw w ogrodzieMiniaturowy staw w ogrodzie
Jak sprawić, by złoże kamieni: kilka wskazówekJak sprawić, by złoże kamieni: kilka wskazówek
Ogród krajobrazOgród krajobraz
Miniaturowy ogród skalnyMiniaturowy ogród skalny
Ogród, dając zdrowieOgród, dając zdrowie
Skalniak, ogród skalny, ogród alpejskiSkalniak, ogród skalny, ogród alpejski
Ogród MalwinaOgród Malwina
Ogrody Czechach: Ogród Adalbert GolubetsOgrody Czechach: Ogród Adalbert Golubets
Ogrody Czechach: Ogród Mediolanu odvarkiOgrody Czechach: Ogród Mediolanu odvarki
Jak stworzyć ogród skalnyJak stworzyć ogród skalny
» » » Ogrody Czech: Zdeněk ogrodowe rzhegacheka
© 2022 ProSadGuru.com