ProSadGuru.com

Ciągła ogród kwitnienia Elena ognisko

Ogród Elena Kostrova

Elena Kostrova - projektant krajobrazu i właściciel ogrodzie na przedmieściach południowo. Wielkość ogrodu - 6 akrów, wiek - 7 lat, a jej charakter jako kolekcjoner określa Elena walkę z projektantem. Oto jak ona opowiada o jego historii:

Sen stworzyć proste w pielęgnacji i kwitnących od marca do października, w ogrodzie nie jest podsłuch mnie przez długi czas. I został odczytany ironiczny Rok ogrodnik Karel Čapek i dowiedział się w pechowy bohater sam. Z biegiem czasu, projekt hobby ogród stał się moim zawodem.

wiosna

Nie wiem, jak w swojej ojczyźnie, Republiki Czeskiej, a mamy rok ogrodnik zaczyna się w marcu. Po długiej zimie staram się szybko dostać się do ogrodu. Wczesną wiosną w Moskwie - nie najlepszy czas, ale rozgrzany polan słońce już kwitnące pierwiosnki. Ogrzewa moje serce, kiedy biorę się być przypadek - rozpraszają śnieg wcześnie w nawozie sezonu. Inne prace w ogrodzie teraz tam. Ale w końcu śnieg stopniał, Brunner, kwitną fiołki, Muscari, miodunka i psiząb, a my się do ogrodu w czystości. Dosłownie tydzień lub dwa słońce ogrzewa ziemię i trzeba będzie wyeliminować łóżka (chwasty teraz bardziej niż kiedykolwiek można łatwo usunąć z ziemi z korzeniami), zdjąć pokrywę z róż - zawsze w pochmurny dzień, aby zapobiec poparzeniom słonecznym. Pracujemy i nie znudzi podziwiać żonkile, cietrzew, tulipany. kolor wcale nie nie gorszy kwitnąć i jasny liści drzew i krzewów: żółty i fioletowy w Physocarpus &lsquo-luteus&rsquo- i &lsquo-Diabolo&rsquo-, krem ​​z Deraina &lsquo-Elegantissima&rsquo-, biały i różowy z wierzby &lsquo-Hakuro-Nishiki&rsquo-, prawie czarny i złoty z czarnego bzu &lsquo-czarna koronka&rsquo- i &lsquo-Plumosa Aurea&rsquo-. Zawsze piękne Tui z żółtym (&lsquo-Rheingold&rsquo-) i Emerald (&lsquo-Smaragd&rsquo-) igły, niebieskawy jałowca &lsquo-niebieskim dywanie&rsquo-. A gdy na koniec maja - początek czerwca kwitnące bzy, wiesz: życie jest dobre!

lato

Czerwca. Kwitnienie Spirea, Orlik, Veronica, złocienia, piwonie, wiciokrzew i barberries z kolorowych liści. Ale nie ma czasu na relaks - będziemy nadal walczyć z chwastami. Chociaż, jeśli łóżka są wykonane poprawnie, to w połowie czerwca, byliny są zamknięte i nie pozostawiać chwastów szansę. Ponadto konieczne jest, aby karmić lądowania i poluzować gleby. Na szczęście ostatni muszę zrobić rzadko - początkowo zajmowała się jakości ziemi: Mam gliny na miejscu, a pod głębokiego kopania zrobiłem torfu, piasku i kompostu. Używam również ściółkę, a to pozwala mi się rozluźnić mniej. Innym ważnym punktem programu - koszenie trawnika, że ​​od momentu, gdy ziemia jest sucha, i aż do mrozów będą musiały wziąć na kosiarce raz na 7-10 dni. Nie można nawozić, nie podseivat trawy, chwastów (większość chwasty nie tolerują częste koszenie) i nie pojone (jeśli lato nie jest zbyt suchy), ale konieczne jest kosić. Oczywiście, angielski trawnik nie wyszło, ale zielony trawnik, gdzie można bawić się dzieci, - całkowicie.Planowanie klombów, nie zapomnij, że ogród - to nie tylko kwitnące, ale także sztuki i roślin liściastych. Można grać na różnicy w tekstury, koloru, kształtu i wielkości liści gospodarza, Heuchera, Black Cohosh, Ligularia, paproci i traw ozdobnych. Dobry w zacienionych klombów Astilbe, pieczęć Salomona, tarczownica tarczowata, Astilboides i Rue, ich główną zaletą - absolutna prostota i stabilny dekoracyjne. Od czerwca do lipca w ogrodzie kwitną odmian chubushnika. Nawiasem mówiąc, do tysięcy pachnącymi białymi kwiatami radości każdego roku chubushnik trzeba okresowo odmłodzić. Środek lata - czas róż. Gdy kwitną, zapominam o wszystkich trudnościach, które są związane z opieką nad nimi, i jest gotów siedzieć godzinami, podziwiając swój ogród różany. Róż idealny odcień geranium, szałwia, kocimiętka, gospodarze, Ostróżka i krwawnika. DAYLILIES - doskonała roślina na pierwszym planie Kwiat ogród, ale lilia należy ukryć w środku więc ich po kwitnieniu zwiędłe łodygi nie psują ogólne wrażenie. W sierpniu, pierwszy odlew Echinacea, nawłoci, klas rozchodnika widocznym iz pewnością Phlox. W zależności od odmiany, zaczynają oni swoje wyniki w lipcu (&lsquo-Natasha&rsquo-) i kontynuowano aż do początku października (&lsquo-kardynał&rsquo-). Mój staw jest dekoracyjny przez cały rok - w projektowaniu linii brzegowej użyłem zimozielonych drzew i krzewów. Jasne nacisk sprężyny - nagietka i Narcissus, jest szczególnie dobrze postać dzianiny &lsquo-Flore Pleno&rsquo-. Jesienią zwykłego imprezowiczów w solisty staje Euonymus święte - jego liści jest pomalowane w odcieniach różu i fioletu.

jesień

Wśród krzewów palm na jesień dam hortensja bukietowa. sortuje &lsquo-Lime Światło&rsquo- i &lsquo-Vanilla Fraise&rsquo- kwitną w połowie lipca i kwitną aż do przymrozków najbardziej. Kwiatostan stopniowo zmienia kolor z zielonego na biały światła do ciemnego różu i zasyhaya nabyć szlachetny sepia. Hortensja echo stevia fioletowy, miskant, Colchicum, spadek zawilce i helenium. W październiku, wyciąłem liści bylin liściastych, że nie robią tego na wiosnę, gdy uwaga powinna być wiecznie zielone rośliny. Jest bardzo ważne, aby oczyścić trawnik z opadłych liści - jeśli nie, będzie musiał odzyskać w następnym sezonie. Listopad - ostatni miesiąc, kiedy pojawiają się w ogrodzie. Liście mają krążył, a nastrój ustawić iglaki i krzewy z jasnym owoców: Snowberry, bez koralowy, kalina, berberysu, trzmieliny. Najważniejsza sprawa w późną jesienią - aby ukryć róże i iglastych związać ich pękania oddziału pod ciężarem śniegu.

zima

Grudzień i styczeń - najlepszy czas, aby pomyśleć o nowej kompozycji ogrodowej. A w lutym, przy użyciu sztucznego oświetlenia, zaczynam siać petunii i inne rośliny jednoroczne, które będą ozdobą werandzie w lecie. I oczywiście, ja ponownie przeczytać Čapek.

Wskazówki Helena Kostrova

  • cebulki roślin w środku ogrodu kwiatowego, że zastąpiła je bylin objęły je po kwitnieniu. Późno odrastają hostów i DAYLILIES - doskonały wybór dla tego celu.
  • Clematis Grupy zhakmana i vititsella - wspaniała para do wspinania róże na łuku. W zimie, po prostu wyciąć do poziomu gruntu, a oni absolutnie nie kolidują z róż niosek pod schronienia na zimę. Clematis Grupa nie integrifoliya wyjdzie za wzrost łuku, ale na małym obelisku będzie ozdobić ogród bujny Kwitnie od czerwca do września.
Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
VI Międzynarodowy Festiwal Kwiatów w PawłowskaVI Międzynarodowy Festiwal Kwiatów w Pawłowska
Wszedł do Moskwa legendarny angielski ogrodnik David DomontWszedł do Moskwa legendarny angielski ogrodnik David Domont
Rosja Ogrody English Garden Elena UdalovaRosja Ogrody English Garden Elena Udalova
Porady Ludmiła BiałaPorady Ludmiła Biała
Pot luckPot luck
Kwiaty doniczkowe, fuksja, streptokarpusy i gloxiniaKwiaty doniczkowe, fuksja, streptokarpusy i gloxinia
Pierwiosnki - pierwsze wiosenne kwiatyPierwiosnki - pierwsze wiosenne kwiaty
Rzodkiewki wcześnieRzodkiewki wcześnie
Rosja Ogrody: Ogród na przedmieściach Elena ZolotarevaRosja Ogrody: Ogród na przedmieściach Elena Zolotareva
Kwiat ogród w cieniuKwiat ogród w cieniu
» » » Ciągła ogród kwitnienia Elena ognisko
© 2022 ProSadGuru.com