ProSadGuru.com

Czas pierwiosnki

W moim ogrodzie jest pierwiosnki czas. Nie, oczywiście, inne kolory też kwitną, ale pierwiosnek... Są wyjątkowe. I każdy - ma swoją historię. 

To czas pierwiosnki

Wideo: Primula (łac Pr mula).

Ta, na przykład, jest hodowana z nasion. Jasne, słoneczne, kwitnie niemal bez przerwy od początku maja (i ciepłą wiosną - od kwietnia) aż do przymrozków jesiennych. 

pierwiosnek

To jeden kupiłem wiosną w garnku w jednym z miejscowych supermarketów. Nie mogłem się oprzeć)) Wiem, że takie rośliny - Loteria: albo przeżyje, czy nie. Ale zdać nie był wystarczająco silny: mały krzew została usłana nie tylko duże - ogromnych białych kwiatów ... Kiedyś byłem taki sam, ale w nowym ogrodzie po przeprowadzce nie mógł jej uratować, dlatego - druga próba.

biały pierwiosnek

W ciepłym i suchym powietrzu w domu moich dość szybko się nudzą i przeniosłem go do starego domu, który utrzymuje temperaturę tuż powyżej zera - tylko woda nie jest zamarznięta. Tam czekał na mnie, a wiosną tego roku, a przy pierwszej sposobności, posadziłem go w ziemi. 

Jest to okruchy kupiony w sprzedaży w centrum ogrodu jesienią ubiegłego roku - prawdziwy słabeusza, który był po prostu szkoda opuszczać.

Wideo: Primrose Primrose recepty oczyszczalnie

mały pierwiosnek

Ziemia jest już obsadzone niemal pod śniegiem, ale zimę moje dziecko doskonale. Ale wiosna była prawie zniszczony jej śnieg topi się wcześnie, Primrose żyje, ładniejsza, rozłożył liści ... A potem zimna. Faktycznie, pierwiosnki takie niespodzianki pogoda jest zwykle obojętny, ale roślina ta nie miała czasu, aby naprawdę się silniejszy, przyzwyczaić się do nowej lokalizacji.

Przede wszystkim bałam się, że może cierpieć korzenie: było oczywiste, i nie można było przeszczepić kwiat do chłodzenia ich wybrzuszenia, ponieważ ziemia nie jest naprawdę rozmrożone. Wyobraź sobie, co dało mi przyjemność to tiddly kwiat - ponieważ oznacza to, że primulka żyje, że przyszła do jej zmysły i już zyskuje siłę, by rosnąć i kwitnąć. 

Oto krzak, całkowicie pokryte kwiatami, wzrosła z małym delenki, przyniósł od znajomego (jak to pierwiosnek, że pierwsze zdjęcie - i rosną obok siebie). Nawiasem mówiąc, mamy przykład tych roślin po raz kolejny przekonały: primrose dobrze tolerowany, a nawet podział przeszczepu kwitnienia - jeśli tylko korzenie z nich nie jest tak wysychają miejsce w ogrodzie został podany do smaku. 

pierwiosnek

Ale ten świętoszek uprawiane z nasion. Ona jest trudno konkurować ze „starszą siostrą” w blasku formy i czasu jest poprawna: po kilku sezonach, to pozwoli im przyzwoity firma. 

Kwitnący wiesiołek, wyhodowanych z nasion

Oto pierwiosnka - Traveler)) Mam go tak długo, że nawet nie mogę powiedzieć dokładnie, skąd pochodzi. Wydaje się, u babci na rynku raz kupiony ... Ponieważ jednym wylotem wyznaczonym przez wielu roślin - byli na starym domku, i rozproszone po ogrodach przyjaciół i mnie do nowego miejsca zamieszkania przeniesiony. 

Ushkova pierwiosnka

Jego gęste liście z srebrzystym odcieniem wyglądać spektakularne cały sezon - od momentu, gdy śnieg topnieje, do czasu, gdy nie będzie on ustanowić ponownie. Ten pierwiosnka toleruje braku wilgoci, i dlatego często rozstrzygane w skalnych, gdzie firma jest rozchodnika. 

Wideo: Blooming Wiesiołek mój trochę o dorastaniu

Szkoda, że ​​ruch stracił Primula drobnoząbkowany - od maleńkiego rastyushek propagowane przez nasiona, rośliny uprawiane szyk ... Ale nic: W swoim czasie, podzieliłem je z przyjacielem, więc to jest teraz łatwo nadrobić straty))

Tak, Primula mogę rozmawiać przez długi czas :) Wiem, że wśród was, moi przyjaciele, wielu fanów tych pięknych kwiatów - powiedz nam o nich. Co pierwiosnka kwitnące teraz w swoim ogrodzie? Oczywiście, wiele z nich ma również swoją historię ... 

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Akaulis Primula - pierwiosnek, które mogą kwitnąć przez cały rokAkaulis Primula - pierwiosnek, które mogą kwitnąć przez cały rok
Primula ogród i opieki nad nimPrimula ogród i opieki nad nim
Wieloletnich pierwiosnki w moim ogrodzieWieloletnich pierwiosnki w moim ogrodzie
Typy pierwiosnkówTypy pierwiosnków
Primula: PielęgnacjaPrimula: Pielęgnacja
Stałość charakteruStałość charakteru
Primula paszy na wiosnę?Primula paszy na wiosnę?
Urocze pierwiosnki pierwiosnkiUrocze pierwiosnki pierwiosnki
Pierwiosnki - pierwsze wiosenne kwiatyPierwiosnki - pierwsze wiosenne kwiaty
Przyjechała!Przyjechała!
» » » Czas pierwiosnki
© 2022 ProSadGuru.com