ProSadGuru.com

Siewu dietetycznych sadzonki bakłażana

Jeśli nie są używane do odmówić sobie mnóstwo warzyw w ogrodzie, konieczne jest zorganizowanie wysiew nasion siewek oberżyny. Istnieje wiele odmian, są różne odcienie, smak, typowe dla wielu przypadkach długi owocowania. Mają dużo witamin, są one idealne dla diety. Żniwa smażone, duszone, zrobić z niego smaczne kawior i sałatki. Bakłażan obdarzone dużo błonnika, który pomaga eliminować z organizmu nadmiaru płynów i toksyn nagromadzonych. W razie potrzeby, można znaleźć recepty smoothie do odchudzania tego warzywa. Przygotowany napój będzie opuszczać irytujących kilogramów, będzie służyć jako doskonały środek czyszczący.

Popularne odmiany ogrodowe

bakłażan sadzonki

żniwa bakłażan

Wczesne odmiany okresie wegetacji trwa 80 dni, później - 150. Termin może się nieznacznie zmieniać w zależności od regionu i panujących warunków klimatycznych. Ze względu na długi rosnących siewek sezon bakłażan, który rośnie nie wymaga specjalnych umiejętności, powinno być sadzone w czasie.

Najlepsze odmiany:

Wideo: Sadzenie bakłażana. Sekretem uprawy od Koreańczyków. część I

  1. „Negus” ma małe krzewów do 0,5 m, większość owoców rozwija się w dolnej części rośliny. Mają owalny kształt, skóra jest twarda, a miąższ jest wolny od goryczy. Pierwszy rośliny dojrzewa w ciągu 75 - 85 dni po transplantacji.
  2. Ogorodny Wiodąca pozycja w rankingu jest „Diament”, wyposażony w duże owoce w postaci 200 mają podłużne, miazga zawiera żadnej goryczy. Terminy sadzenia sadzonek bakłażana - koniec lutego.
  3. „Paryż” charakteryzuje się wysokim krzewów do 0,8 m i grubości łodygi rozgałęzienia. Owoce rosną cylindryczny o ciemno purpurowej skórę zagęszczone.
  4. „Swan” jest uważany za średniej klasy, pierwsze owoce są gotowe do użycia po 3,5 miesiąca po kiełkuje. Kwiaty i owoce są w kolorze białym. Kilka lat temu, te śnieżnobiałe kopie mógłby zadziwić tylko sąsiadów, dziś odmiana jest kochany przez wielu ogrodników. Smakosze twierdzą, że smakują one podobne do grzybów.
  5. „The Japanese Red” jest odporny na chłód nocy. Krzew rośnie rozgałęzienia i nogi. Liście są duże, zaokrąglone i lekko spłaszczone owoce pomarańczowy lub czerwony skóry.
  6. „Czarny przystojny” podoba pierwsze plony po 4,5 miesiącach po utworzeniu pędów. Krzew rośnie, wysokość to 60 cm. Owoce są wydłużone kształt gruszki.

Warto wspomnieć, że fioletowy Egzotyczne bardziej wybredny dbać.

termin siewu: jak długo jest korzystne?

Aby ustalić przybliżoną datę po posadzeniu sadzonek bakłażana ważne jest, aby pamiętać, że nasiona kiełkują 5 - 10 dni, a okres wegetacyjny trwa średnio 80-150 dni. Od początku siewu do nadchodzącego sadzenia w szklarni przejść okres czasu wynosi około 75 dni. Kiedy sadzić sadzonki bakłażana podczas lądowania w szklarni planowane jest na początku maja? Siew będzie musiał przeprowadzić w połowie marca. W lutym, nasiona wysiewa się w przypadku, gdy jest to możliwe, aby zorganizować dodatkowe pędy oświetleniowych, w przeciwnym razie wyciągnę i być słabsze niż ich odpowiedniki w marcu.

Film: Jak sadzić sadzonki oberżyny. witryna internetowa " ogród świat"

Szczegóły lądowania w filmie.

Z testu kiełkowania przed kiełkowania

Podstawowym warunkiem godnej zbiorów - wybór kolekcji jakość nasion. Najpierw usunąć małe zniekształcone nasiona i je zdezynfekować, a następnie przeprowadzają kontrole na kiełkowanie. Materiał do sadzenia koniecznie być odkażone, trzymając ją w stężonym roztworze manganu 20 minut. Procedura ta będzie wyeliminować istniejącą infekcję i uzyskać zdrowe sadzonki. Z nasion należy umyć nadmanganianu potasu, poza kiełkowania będzie słaba. Zamiast tego rozwiązania można używać używek. Następnie zostały one ułożone na wilgotną szmatką, pokrywa z polietylenu i wysłany do ciepłego miejsca.

Materiał do sadzenia, które wylęgają się w ciągu 2-3 dni, można bezpiecznie używać.

W celu przyspieszenia kiełkowania i przyjazny zalecanego leczenia roztwór kwasu bornego lub popiołu infuzyjnej. Wystarczającym 5 g kwasu bornego na litr ogrzewanej wody. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z popiołu, będzie musiała 2 łyżki dla tej samej objętości cieczy (nalegać noc). Materiał do sadzenia jest utrzymywana w Przygotowany roztwór do 6-8 godzin. W razie potrzeby można stosować leki „Ideal”, „Kornevin” lub „Gumi”.

Przygotowanie nasion do siewu może obejmować etap utwardzania, z już zostało napisane wcześniej. Kiełkujące nasiona 5-6 dni, mokra zwoje lepiej umieścić w torbie z tworzywa sztucznego i utrzymuje w dawkach + 25 ° C Jeśli chcesz dostać wcześnie bakłażana, sadzonki sadzenia powinny być przeprowadzane z uwzględnieniem tych zasad i dobór odpowiednich odmian.

przygotowanie gleby i siew

kiełki bakłażan

W siewek oberżyny

do siewu gleby luźne dopasowanie, umiarkowana kwasowość, bogate w substancje odżywcze. Przygotować go samodzielnie lub nabyć w sklepie ogrodniczym. Odpowiednie kompozycje „dla Solanaceae” lub „do ogórka”. Jeśli zdecydujesz się wziąć ziemię w ogrodzie, to będzie musiał być zdezynfekowane przed sadzeniem. Nie zaleca się przyjmować go z ogrodu, gdzie były ziemniaki, papryka i pomidory, są uważane za korzystne poprzednicy kapusta i ogórki.

W celu zapobiegania chorób gleby zebranych przed powitalny parowej. Można użyć prostego urządzenia emaliowanym wiadra, siatek i wody. Na dnie wylano litra wody na wierzchu siatki jest ustawiony na ziemi pokrywa czerpak jest zamknięty i wysyłane do niskiej temperatury. Czas trwania zabiegu - 30 minut. Jeśli metoda z jakiegoś powodu, to problematyczne, gleba, rozkład pojemników mogą być leczone za pomocą stężonego roztworu manganu.

Jeśli nie można wybrać ziemia ogrodowa, po czym glebę zwykle wytwarza się z próchnicy, torf, trociny na parze (w stosunku 4: 2: 1). Trociny ROZPRYSK 2 porcjami wrzącej wody do mycia i dezynfekcji ich substancję żywiczną. Aby wyeliminować wysoką kwasowość popiołu drzewnego i traktowane przelana roztworu mocznika (1 łyżka stołowa ma wiadra).

Istnieje kilka opcji wiarygodne:

Film: Jak sadzić bakłażany. Sianie siewek oberżyny

  • 3 części i 1 części torfu opilok-
  • 2 godzin i 1 godzinę próchnicy murawa pochvy-
  • 2 godzin i części torfu próchnicy.

Niezależnie od sposobu, stosuje się składniki powinny być mieszane aż do uzyskania jednorodności.

Punktowe sadzonki oberżyny powinny być przeprowadzane w żyznej glebie. Aby poprawić jego wprowadzenie pomocy kompozycji (w wiaderku gleby) 1 łyżeczka jesionu i 2 łyżek lek „Kemira wagon” lub „Rastvorin”. Nasiona należy wysiewa się w odległości 2 cm, mogą one chować 0,5 cm. Po pojemnika nawadniającego z lądowania przesyłane na stanowisko cieniowania ze wskaźnikami temperatury przy 22-25 ° C Po około 10 dniach, sadzonki zaczynają się pojawiać. Jeśli 1/3 kapusty uformowane, przestawienie pojemników na parapecie z dobrym oświetleniem.

Troska o rosnącej generacji sadzonek

Pierwszy pojemnik tygodni rostochku przechowywane w temperaturze + 17 ° C To sprzyja rozwojowi młodych korzeni, co jest bardzo ważne w początkowej fazie. Jeżeli prawo, aby go podnieść, to zacznie rozwijać intensywnie odprowadzić część i korzenie są słabe. Ponadto, zawartość temperatura powinna być 22-27 ° C w nocy, to zaleca się, aby zmniejszyć do + 17 ° C Sadzonki sadzenie selera, pomidory i papryka będą bardziej skuteczne, jeśli przestrzegać tych samych reguł.

Krytycznych warunków uprawy sadzonek oberżyny - wskaźników w pomieszczeniu jest niższa od + 14 ° C

Woda sadzonki broniła wodę wskaźniki temperatury rzędu kilku stopni powyżej temperatury otoczenia. Ponieważ statek jest obracany do różnych stronach światła dwa razy na tydzień w celu zapewnienia jednolitego kształtu rosnącej siewek. Wybory dla różnych pojemników odbywa się na etapie powstawania 2-3 lisci. Z opieką follow-up nie zaszkodzi być czujni.

Wideo: sadzenie papryki i bakłażana w tabletkach torfowych / wykiełkowały nasiona / sadzonki

Równie ważne są regularne nawozy nawozowych. Alternatywny organiczne i zintegrowany zapłodnienia. Azotan wapnia mogą być stosowane do wytwarzania preparatu 1 łyżka potrzeby i 10 litrami wody. Karmienie zorganizowane w 12-14 dni. Kilka tygodni przed planowanym docelowych w otwartych sadzonek ziemnych opryskiwano 0,5% kompozycji siarczanu miedzi do ochrony krzewów z dorasta chorób grzybiczych. W czasie lądowania roślin powinny być tworzone 8-12 ulotek.

Ważne jest, aby nie tylko wiedzieć, jak sadzić sadzonki bakłażan, ale także w późniejszej opieki nad nimi, aby zebrać przyzwoity plon. Mamy nadzieję, że informacje te będą służyć jako dobre narzędzie w przypadku Ogorodny.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Popularne metody dla długoterminowego przechowywania kapustyPopularne metody dla długoterminowego przechowywania kapusty
Uprawa sadzonek z bakłażanaUprawa sadzonek z bakłażana
Jak sadzić sadzonki bakłażanaJak sadzić sadzonki bakłażana
Siewu nasion papryki i bakłażana sadzonekSiewu nasion papryki i bakłażana sadzonek
Bakłażan diamentBakłażan diament
Gulasz warzywny z bakłażana, 2 recepturyGulasz warzywny z bakłażana, 2 receptury
Co do paszy Sadzonki bakłażana Po zebraniu?Co do paszy Sadzonki bakłażana Po zebraniu?
W trosce o rosnące i bakłażan: praca dla pacjentaW trosce o rosnące i bakłażan: praca dla pacjenta
Uprawa sadzonek bakłażanemUprawa sadzonek bakłażanem
Zdjęcia bakłażan podgrzewane ogrodników procentowychZdjęcia bakłażan podgrzewane ogrodników procentowych
» » » Siewu dietetycznych sadzonki bakłażana
© 2022 ProSadGuru.com