ProSadGuru.com

Bratki

kwiat BratkiTo jest kwiat z moich dziecięcych marzeń. Raz zdarzyło się, że w naszej bogatej kwiat ogród nie był Pansy. I byłem zafascynowany swoje oryginalne kolory i formy. Chciałem spojrzeć w różnych kolorach ich płatków. A co najważniejsze, jestem trochę, ale wydawało się tak znane i zrozumiałe dla jego dotykania i uczucia.

Może dlatego, kiedy mam starszych i rozpoczął sadzenie sobie łóżka w domu, a następnie natychmiast zakupione i posadzone bratki. Od tego czasu stały się one tak, że nie tylko wypełnił przydzielone im miejsce w ogrodzie, a sąsiadującym terytorium. Ale postanowiłem nie radzić sobie z nimi. Widocznie te słodkie tricolor fioletowy kochał mnie tak jak ja kochałem je jako dziecko.

Więc co, Annie!

Tak więc, bratki - co dwa lata lub wieloletnie rośliny o wysokości. 15 - 30 cm, kwiaty są kształtowane fiołki. Na początku sezonu wegetacyjnego krzakach Pansy rośnie zwarta. Ale potem zwolnić dużo pędów, rozmnażać się i rozproszyć ich nasiona. Jak Viola tricolor że kwitnie bardzo wcześnie (pod koniec kwietnia), a kwitną niemal przez całe lato.

Bratków w puliKwiaty proste klas bratek, zwykle 3-4 cm wielkości i elementy wyboru może osiągnąć 7 cm.

Pansy lub Viola tricolor - jedna z ulubionych roślin ogrodników. Ale jeśli nie masz pole bramkowe, ten kwiat może być uprawiana doniczki na balkonie. Będzie można rozkoszować się prawie całe lato.

Kolory Pansy - to paleta artysty. Można znaleźć przypadki czystej bieli i purpurowym aksamitem i połączenie kilku odcieni (niebieski, żółty, czerwony). Centrum kwiatem - okiem - to jest miejsce oryginalnych kolorach i kształtach. Jest to miejsce dał nazwę rośliny.

To jest kwiat z rodziny fioletowe. Jego oficjalna nazwa naukowa - fioletowy Vitrokka, czasami nazywany Viola. Niektóre rodzaje Pansy są jednoroczne, dwuletnie innych, oraz sporo bylin. Chyba szczęście. Historie akcji ...

tajemnicza miłość

Bratki na balkonieSiostra przez kilka lat z rzędu próbuje zrobić te kwiaty w swoich łóżkach. Ale każdy rok oni więdną, pozostawiając „potomstwo”.

Kupiłam sadzonkę Pansy i upuść je, nawet nie mając nadzieję na kontynuację tej historii. Jakież było moje zdziwienie, gdy następnego roku udali się z wiosną wysiewa się nasiona. Jednak rok później, były one rozproszone w sąsiednich łóżkach. Ponadto „rozprzestrzenił się” na bardzo dobrej odległości. Nawet holenderskie okazy hodowlane, które są uważane sterylny, wzrosła również.

Moja siostra po prostu zaskoczony. To jest bardzo zadbane i pojone, gleba na nasze łóżka są absolutnie takie same (ponieważ żyjemy w pobliżu). Ale z jakiegoś powodu wybrali moje kwietniki.

Pielęgnacja Pansy

Obchodzi Pansy dość prosta.

Bratki na łóżkuWedług moich obserwacji, roślina ta lubi dobrze oświetlone miejsca i żyznej gleby. Gleba może być wzbogacony o zakupie glinianego mieszaniny, bogate w minerały i rozlewając go w miejscu, gdzie rosną bratki. Można również kopanie w miejscu na wiosnę, aby dodać do kompleksu glebowego nawozy mineralne (azot na ulotki, fosfor i potas Kwiat).

Ale świeży obornik jest przeciwwskazany w tej Sissy. Mimo to, pierwsza locus dzikich protoplastów fioletowym uprawianej tricolor - krawędź lasu, a następnie gleba jest żyzna wystarczająco, ale nie „tłuszcz”.

I Anyutka podlewać oszczędnie. Nadmierna wilgoć, nie lubią i mogą gnić. Moja Fialochka wystarczy tolerować nawet obecny nienormalnego letnich upałów. Ale w ogniu I wody co drugi dzień, a następnego dnia gleba jest rozluźniona. Suche źle wpływają na wygląd krzewów. Oni schylić bliżej ziemi, starając się utrzymać wilgoć całej powierzchni liści i pędów. A kwiaty są małe i blada.

Poza głównymi wrogami Pansy są larwy owadów żyjących w glebie. Na przykład, larwy chrząszcza maja corocznie zniszczyć mi kilka krzewów.

Powielanie Pansy

Ta roślina jest w stanie pomnożyć i nasiona i sadzonki.

Rozmnażanie przez sadzonki PansyNasiona wysiewa sadzonek pod koniec lutego. Jeśli chcesz to zrobić bez sadzonki, krzewy trzeba zasiać ziarno lecie i pod koniec sierpnia przed zimnem sezon jest gotowy nasion. I dla rozwoju nasion niezbędne, aby zapobiec inne pędów kwiatowych.

W szklarniach dla kiełków nasion wysiewa się w lutym. Po 2-3 tygodniach Bratki nurkowania i przeszczepione do stałego miejsca w maju.

Maszyny i wegetatywny sposób rozmnażania - sadzonki w otwartym polu. W tej metodzie, w maju i czerwcu z małych krzewów są cięte zielone pędy z 2-3 węzłów. Następnie sadzonki należy sadzić w ziemi, wody i strumieniem wody. Po 3-4 tygodniach, nie będzie korzenie. Podczas rozmnożenia sadzonek roślin odmłodzony.

Dekoracyjne Pansy nie można przecenić. Dlatego Bratki są często używane do kompozycji kwiatowych. Rzadko każdy kwietnik lub alpinarium kompletna bez tego pięknego kwiatu.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Legenda fioletuLegenda fioletu
Bratek bratki lub po prostuBratek bratki lub po prostu
BratkiBratki
Legenda fioletu (bratekLegenda fioletu (bratek
BratkiBratki
Viola kwiat - odmiana ogródViola kwiat - odmiana ogród
Bratki - tak piękne jak ich zdjęćBratki - tak piękne jak ich zdjęć
Jak rosną piękne „bratki”Jak rosną piękne „bratki”
Bratki - Kwiaty Walentynki (część 2 - bratki w ogrodzieBratki - Kwiaty Walentynki (część 2 - bratki w ogrodzie
AltówkaAltówka
© 2022 ProSadGuru.com