ProSadGuru.com

Jak podlewać kwiaty (część 1

Zasady podlewania kwiatówPodlewanie kwiatów - jest niezbędnym elementem ich opieką. I, jak to czasami wydaje się, że jest to łatwe. Co jest tak trudne: woda zebrana - podlewać kwiaty. Ale może myśleć tylko o rozpoczynających plantatorów lub tych, którzy są całkowicie obojętne dla roślin. Po tych wszystkich błędów w nawadniania jako niebezpieczne dla życia kwiatu, złym wyborem ziemi lub przestrzeni.

Wideo: Podlewanie storczyki po transplantacji część 1

Mam również przypadków, kiedy wybrałem niewłaściwy system nawadniania. Szczególnie często zdarza się to, gdy kwiat w mojej kolekcji nie są nowe, a ja nie dostosowały gdyż podlewane.

Dlatego nigdy nie boli, aby ponownie rozmawiać o podlewanie roślin doniczkowych. Po tym wszystkim, można dowiedzieć się za każdym razem coś nowego.

Wideo: podziemne nawadnianie Część 1

Mamy patrzeć, dotykać lub stukać

przeczytać i usłyszeć często lepiej jest podlewać kwiaty trochę, ale częściej niż wlać dużo wody. Ale gdy pracownik ogrodu botanicznego w Kijowie mam absolutnie wyraziło przeciwną opinię. Wyjaśniła, że ​​w małych porcjach podlewania nie daje wynik: niewielka ilość wody sięga korzeni. Za każdym razem, nalewając trochę, wystarczy zwilżyć górną piłkę. Ale kwiaty nie muszą wypełniać. Wystarczy znaleźć odpowiednią proporcję.

Dotykamy glebę przed podlewaniaSkąd wiesz, że pokój kwiat jest czas na wodzie? Najprostszym sposobem - dotknąć, czyli sprawdzić stan gleby z palca. Aby uzyskać bardziej dokładne oszacowanie najlepszej palca pogłębić 2-3 cm w głąb ziemi. Jeżeli gleba jest sucha - pilna potrzeba być podlewane.

Ale są rośliny, które nie tolerują nawet najmniejsze wysychaniu gleby. Muszą być podlewane, nawet jeśli powierzchnia gruntów pozostaje w śpiączce lekko wilgotne. A potem trudno określić częstotliwość podlewania. Po tym wszystkim, twarde w dotyku, aby dowiedzieć się poziom wilgotności. Dotyczy to kolory takie jak Allokaziya czy begonia. Następnie trzeba opracować pewien system nawadniający (skorygowana o sezon zimowy-lecie) i trzymać się go.

Ponadto, istnieje sposób, aby określić suchą ziemię śpiączkę przez stukanie w doniczce. Jeżeli gleba jest sucha, dźwięk będzie dzwonić - jeśli pula jest pusta.

I, oczywiście, wyraźna oznaka braku wilgoci jest więdnięcie liści rośliny. Niektóre kwiaty tylko „zanurzone w dół uszy”, a nawet zrzucają liści.

Nawadnianie?

Podlewane zwykłą wodą z kranu kolor nie może być! Hydraulika chlorowane wody z różnymi dodatkami (często bardzo szkodliwe). Są miasta, gdzie woda z kranu nie można nawet pić. Roślina, takich jak istot żyjących, jako ludzi, więc zlituj się nad nimi.

Czytaj więcej na temat wody do nawadniania można znaleźć w artykule Co wody do nawadniania wybierz

Oczywiście, butelkowane akwarele nie nadaje się także - nie ma niezbędnych mikroelementów. Ponadto mogą zawierać środki konserwujące.

podlewanie deszczowejNajlepszym rozwiązaniem (zwłaszcza jeśli mieszkasz na przedmieściach, a nie w centrum miasta) - zbierania wody deszczowej. Możliwe, to w zacisznym kącie podwórza dostarczyć pojemnik, który zostanie wypełniony w czasie pory deszczowej. W zimie można stopić śnieg. W prywatnym domu - to generalnie najprostszym i najtańszym rozwiązaniem. Ale częściej zbierać deszczówkę raczej kłopotliwe. I w dużych miastach nie jest bardzo dobrej jakości.

Dlatego opcja, że ​​pasuje do wszystkich - woda kwiaty nie są bronione ciepłą wodą mniej niż jeden dzień. Czasem można dodawać węgiel aktywowany lub nadmanganian potasu, - do odkażania gleby.

Wiele rury woda jest bardzo twarda. Jestem dla swoich potrzeb za pomocą filtra i filtr wody, łatwo jest zrobić to do podlewania kwiatów. W skrajnym przypadku, woda może być gotowane. Wrzenia zabija szkodliwe bakterie i pierwiastki śladowe praktycznie niszczy.

W kontynuacji tego artykułu dowiesz się, jak często i jak obficie trzeba podlać kwiaty. I dowiedzieć się, jak podlewać rośliny w nieobecności właścicieli.
Czytać.
Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Wiosna niespodzianka z orchideiWiosna niespodzianka z orchidei
Jak podlewać kwiaty (część 2Jak podlewać kwiaty (część 2
Jak pojenia kaktusówJak pojenia kaktusów
Podlewanie petunie - trzeba wiedzieć?Podlewanie petunie - trzeba wiedzieć?
Jak podlewać kaktusa w domu?Jak podlewać kaktusa w domu?
Jak często podlewać sadzonki papryki i pomidora?Jak często podlewać sadzonki papryki i pomidora?
I masz rację podlewania roślin doniczkowych?I masz rację podlewania roślin doniczkowych?
Jak podlewanie azalie - kilka poradJak podlewanie azalie - kilka porad
Jak podlewać kwiaty, więc nie zaszkodziJak podlewać kwiaty, więc nie zaszkodzi
Podlewanie roślin doniczkowychPodlewanie roślin doniczkowych
» » » Jak podlewać kwiaty (część 1
© 2022 ProSadGuru.com