ProSadGuru.com

Pokój pelargonia

pokój pelargoniaKiedyś pracował w szkole. Jak we wszystkich tego typu instytucji, w urzędach wszędzie były różne kolory. Włącznie z geranium. A potem pewnego dnia zauważyłem, że wszystkie garnki pelargonie zniknął gdzieś.

Koledzy powiedzieli mi w zaufaniu, że dyrektor gdzieś słyszałem, że geranium (Pelargonium aka) ma korzystny wpływ na zdrowie, oczyszcza i jonizuje powietrze, więc przenieść wszystkie Pelargonium do swojego biura. Rzeczywiście, na jednym z regularnych spotkań z reżyserem, widziałem na parapecie pelargonii całą populację szkoły. Ten incydent sprawił, że usiąść i katalogi, aby dowiedzieć się, co jest tak przydatny, to geranium, którego zapach w mieszkaniu mojej matki tak irytowało mnie w dzieciństwie.

zawartość

Geranium lub Pelargonium

pelargonia - Jest to roślina wieloletnia, nadaje się do hodowli w pomieszczeniach. W zależności od typu, to roślina zielna lub krzew. Eksperci botanicy uważają, że istnieje ponad 250 gatunków pelargonii. W naturze roślina rośnie w Afryce Południowej. W naszych szerokościach geograficznych geranium - roślinę doniczkową, i chociaż istnieją dzikie gatunki, ale nie mają walory dekoracyjne.

wszystko dom geranium podzielono na 2 grupy: aromatyczne i kwitnienia. Różnica między nimi jest taka, że ​​kwitnienie, jak sama nazwa wskazuje, ma bardzo piękne kwiaty. Ale kwiaty pachnące zwykły pelargonia. Ale liście mają unikalny, bardzo mocny smak. Ponadto, każdy podgatunek zapachu.

Pąki pelargonii (Pelargonium)

Na przykład, liście geranium silnopahnuschih (pelargonia pachnąca) mają zapach róż. Zapach, który emituje pachnące geranium (Pelargonium odoratissimum) przypomina smak jabłkowy. Krótko mówiąc, wiele gatunków geranium, pachną inaczej i nie zawsze przyjemny zapach im.

Ale pozostawia zapach związany korzystny wpływ na zdrowie ludzi pelargonie, bo liście wydzielają lotne, które zabijają patogeny i oczyszczają powietrze.

Wiele osób uważa, że ​​aromat geranium pomaga się rozluźnić, łagodzi zmęczenie. Pelargonia i uspokaja system nerwowy, a naprawdę jonizuje powietrze. Mówi się, że zapach geranium użytecznego oddychać w udarze mózgu:

  • poprawia krążenie krwi do mięśnia sercowego;
  • Pomaga z niedokrwieniem, zatok arytmii.

pokój opieki geranium

Geranium - południowa kwiat, który kocha słońce. pelargonie zimowe powinny stanąć na jasnym miejscu w domu. Letnie pelargonie możliwe posadzone w ziemi. Pobyt na świeżym powietrzu jest bardzo pomocne dla roślin: wiele nowych liści i kwiatów.

Pelargonia rośnie dobrze na temperatura około 20 ° C Ale jeśli zacznie się zimniej, i pochodzą z chłodnych nocy 5-7 ° C temperatury, głównym zadaniem - aby chronić kwiaty od przeciągów, lub mógłby zachorować.

Kwiatostan bodziszek (Pelargonium)

podlać geranium nie zbyt obfite, ale regularnie. Gleba powinna być zawsze lekko wilgotne. W zimie podlewanie jest ograniczona.

Do kwitnących geranium kwitły obficie i jasno, można je pobudzać nawozy. dodać nawóz płynny dla roślin kwitnących w wodzie, co podlewać pelargonie. Trzeba karmić co 2 tygodnie w okresie letnim. Karmienie zimowe jest zatrzymany.

przeszczep geranium

O ile pamiętam, mama pelargonie w domu I przesadzane każdego roku. W tym przypadku, stary Bush wylądował w lecie na ulicy do poprawy. Zdarzało się, że pod koniec lata, zaprowadzono nas do domu ożywają, prawdziwie piękny kwiat.

Jeśli nie można posadzić na rośliny w ziemi, mogą być przeszczepione w garnku geranium większe. Odbywa się to raz na rok lub dwa.

Geranium wystawiony w ogrodzie

Gleba dla geranium matka kupiła w sklepie. Jest to mieszanka, która jest specjalnie zaprojektowany dla pelargonii. To luźne, lekkie, ale w tym samym gleby żyznej. Dla różnych rodzajów pelargonii potrzebne różne typy gleby: kwasowe, słabo kwaśne lub obojętne.

Jeśli przeszczepione pelargonia nie jest to konieczne, przeprowadzać obróbkę sanitarną kwiat w tym roku: wyciąć stare gałęzie i zwiędłe łodygi kwiatowe.

reprodukcja geranium

Podczas przycinania pędów, można rozdzielić i niektóre nowe, aby je do rozmnażania sadzonek pelargonii w domu wegetatywnie.

Moja matka i ja propagowane przez sadzonek macierzystych geranium. W jaki sposób? Zobacz ...

Odciąć 10-calowe łodygi, usunąć dolne liście. Wszystko, co można bezpośrednio posadzone w ziemi: Wiele korzenia geranium dobrze nawet bez otraschivaniya korzeni. Ale jeśli nie ufasz cudzego doświadczenia, zestaw cięcia uciec na kilka dni w wodzie, niech się zakorzenić.

Następnie, mieszaninę lekki kij łodyga (torf piasek), umieścić w ciemnym i chłodnym miejscu posadzić spędził swoje siły na rzecz wzrostu gospodarczego i tworzenia korzeni. Regularnie podlewane. Po miesiącu lub dwóch trzeba będzie młodą Pelargonium.

kwiat geranium

Wideo: płatków róży i geranium pokój w walce ze zmarszczkami

Może być propagowane geranium nasiona lub kłącza metody podziału (a) pędów i pąków.

choroby geranium

Geranium można uznać kwiat częstej konserwacji, jeśli nie podatności na różne choroby. Najczęściej problem przenoszenia takich chorób: szary i zgnilizna korzeni, rdza. Pomimo faktu, że niektóre gatunki pelargonii może zniechęcić ich zapach plantatora hipochondryczne, szkodliwe owady żyją w tych stosunkowo mówiąc, pachnących krzewów spokojnie. Dlatego konieczne jest, aby upewnić się, że w geranium nie jest hodowana mączlika, wołki, skala Jose i sam w sobie, mszyca.

Geranium (Pelargonium) strefowe

Niezwykłe geranium aplikacja

Niestety, nie mam osobistych doświadczeń z leczniczych właściwości geranium, ale wiem z literatury ciekawy sposób stosowania pachnących liści pelargonii. Ich stosowanie w żywności: sałatek, pieczenia, jako przyprawa.

Wideo: Geranium pokoju. Karetka z korzonków nerwowych. Etnonauki

Ponadto, i liści, a kaptur są wykorzystywane do smaku pomieszczeń, Pralnia w szafie, do kąpieli aromatycznych. Geranium olejek jest uważana za jedną z najbardziej uzdrawiania. Z jej pomóc w leczeniu przeziębień i chorób układu oddechowego.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Rodzajów i klas pokój pelargonia zdjęciu opisRodzajów i klas pokój pelargonia zdjęciu opis
Pokój pelargoniaPokój pelargonia
Pelargonia lub geraniumPelargonia lub geranium
Jak rosną pelargonieJak rosną pelargonie
Bezpretensjonalny geraniumBezpretensjonalny geranium
Powielanie treści i geraniumPowielanie treści i geranium
Opieki i rozmnażanie pelargoniiOpieki i rozmnażanie pelargonii
Jak dbać o pelargonii?Jak dbać o pelargonii?
Błąd podczas uprawy pelargoniiBłąd podczas uprawy pelargonii
Pelargonia pachnące - aromagiyaPelargonia pachnące - aromagiya
» » » Pokój pelargonia
© 2022 ProSadGuru.com