ProSadGuru.com

Rośliny cytrusowe z nasion gatunków cytrusowych

Rodzaje roślin cytrusowychKażdego roku po świętach moja siostra i ja rozrywkę sobie, że zostały posadzone w garnku z kości spożywane pomarańczy lub mandarynek cytryn. Strasznie szczęśliwi, gdy rostochku pojawił. Od pewnego czasu oglądania jak rosną, są rysowane. Ale ani razu nie byliśmy w stanie podnieść pełnego drzewa owocowe. A wszystko dlatego, że jest taki kiełek - Wilding. Konieczne jest też, aby nadać inny drzewa cytrusowego lub w postaci drzewa, używając poprawnego schemat przemian cięcie i zmuszając pędów.

Możliwe jest również rosnąć egzotyczne rośliny z sadzonek. Jest to tym bardziej prosty i skuteczny sposób. Ale jakikolwiek sposób ani otrzymał pierwszy zalążek jedynej właściwej opieki będzie zależeć od tego, czy masz drzewa owocowe.

Rodzaje roślin cytrusowych

rośliny z nasion owoców cytrusowychRóżnorodność owoców cytrusowych jest naprawdę wielki. Szczególnie w środowisku naturalnym. Ich ojczyzna - Azja Południowo-Wschodnia. W naturze są wiecznie zielone krzewy i małe drzewa. Ale na mieszkania ich naturalnej wielkości jest nadal zbyt duża. I tak, jeśli chodzi o mieszkania są zwykle uprawiane mini-formy cytrusów. Nie rosną ponad 2 metry wysokości.

Wideo: Formowanie cytrusowych. część 3

Oczywiście, większość naszych hodowców-fanów pielęgnować cytryny. Ale zawsze były popularne, a inne rodzaje cytrusów: Mandarynki, pomarańcze, grejpfruty. W ostatnich latach, wraz z rozwojem sieci sklepów, szklarnie mogą kupować i bardzo egzotyczne rośliny: cytryna, kalamandin, Kumkwat, Citrus tsitrofortunellu i chińskie.

Owocem tych wszystkich kolorów różnią się kolorem i kształtem. Mogą być żółty, pomarańczowy, czerwonawy, a nawet zielony (choć dojrzały).

Cytrusowe rosną z nasion

Jeśli zdecydujesz uprawiać rośliny cytrusowe z nasion, trzeba to zrobić prawo (a nie, ponieważ byłem dzieckiem).

rośliny cytrusowe z dołównasion owoców cytrusowych należy przepłukać i nieco sucha (2-3 godzin). Posadziliśmy je w garnku. Podłoże do cytrusów powinny być proste, dobrze przepuszczalna dla powietrza i wody. Dlatego też, na dnie garnka zasnąć grubą warstwę drenażową a następnie mieszaninę ziemi ogrodowej i piasku rzecznego.

Nawet dla nasion lub sadzonek małych owoców cytrusowych powinien natychmiast podjąć dużą pulę. Te rośliny nie lubią, gdy są przesadzane (szczególnie młodych rostochku).

Po wylądowaniu na garnku z nasion potrzebnych do budowy czegoś takiego szklarni. Aby to zrobić, można użyć zwykłej plastikowej torby (przezroczyste). Od czasu do czasu trzeba podnosić pakiet woda gleby i nadać mu trochę na wietrzenie.

Przeczytać następną część. Mówi się, jak dbać o Citrus. Będzie poznovatelno.

pojawiają się kiełki, zwykle w ciągu 1-2 miesięcy. Jeśli jesteś na bezpiecznej stronie zasadził kilka nasiona, sadzonki będzie bardzo cienki na zewnątrz, trzeba pozostawić w garnku tylko jeden z kiełków.

A potem - podczas tworzenia drzew. I musimy działać w taki sam sposób, jak w uprawie kwiat łodygi. W jaki sposób? Oto przybliżony plan działania ...

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Orange Tree z kości w domuOrange Tree z kości w domu
Przycinanie, przesadzania i mnożenie owoców cytrusowych cytrusówPrzycinanie, przesadzania i mnożenie owoców cytrusowych cytrusów
CytrynaCytryna
Mogę rosną drzewa herbacianego?Mogę rosną drzewa herbacianego?
Lemon tree w domuLemon tree w domu
Jak sadzić mango w domu?Jak sadzić mango w domu?
Jak sadzić cytrynę z sadzonek?Jak sadzić cytrynę z sadzonek?
Drzewa doniczkoweDrzewa doniczkowe
Cytryna krytyCytryna kryty
Śliwka w ogrodzieŚliwka w ogrodzie
» » » Rośliny cytrusowe z nasion gatunków cytrusowych
© 2022 ProSadGuru.com