ProSadGuru.com

Tajemnice dobrych zbiorów cukinii

Witam, przyjaciele!) Jak zbierać? Myślę, że jest już możliwe, aby ocenić zakres, aby zrozumieć, co dziwakiem, a co nie jest.

Jestem pewien, że wielu z was może wziąć kąpiel squash =)). Z cukinią ta historia: albo zlewu lub pływać. Lub ich tak wiele, że nie mają czasu na przetworzenie lub praktycznie żaden. Dlaczego tak jest i dlaczego niektórzy ogrodnicy relacja z cukinii dobrze, nie do końca uda? Z tym, cała roślina jest bardzo mało wymagająca ... O nim i rozmawiać.

cukinie

Aby zrozumieć tajemnicę cukinii wysokiej wydajności, ustalenia przyczyn niskiego wzrostu. Nawiasem mówiąc, jak uprawiać cukinię, kiedyś napisał tutaj.

Dlaczego nie rosną cukinia lub złe owoce?

Przyczyny różne może jeden, może kilka. Spójrzmy na nich w szczegółach, a do tych monitów, decyduje sprawę, czy nie.

Cukinia na łóżku

Film: Jak rosną cukinia 80-100 kg z krzewu, od wczesnej wiosny do późnej jesieni !!!

1. Gone owady

Każdy pociąg. Jeśli lato jest bardzo deszczowy, owady nie zawsze mają czas do zapylania kwiatów, które ostatecznie tylko odpadajá, nie dając jajniki. Jeśli jest to przypadek - wydać zapylania przez strony.

Jak to zrobić: Tear jak ujawnił męski kwiat, oderwać jego płatków i pręcików, dotknąć słupka kobiecego kwiat (dla mnie, przy okazji, odkrycie, że słupek - ciało kobiety, a nie męskiego wstyd.!))).

Cukinia. Zdjęcia z miejsca missouribotanicalgarden.org

Każda samica kwiat jest niezbędne do zapylania jeden, a za wierność - dwa kwiaty męskie. Jeśli „kopulacja” jest udany, widać mało owoców wkrótce. Dobrze, jeśli nie, próba musi być powtórzona.

Pytanie główne: Jak określić, które kwiaty męskie i których kobiety? Po pierwsze, ludzie zwykle pojawiają się wcześniej niż u kobiet, a po drugie, u samic jest jakaś zgrubienie blisko kwiat, podczas gdy mężczyźni rosną na długiej cienkiej łodydze. Zobacz na własne oczy:

Cukinia: kwiaty męskie i żeńskie. Zdjęcia z meteoclub.ru stronie

Video: cukinia

Lub tutaj (chociaż to może squash, ale zasada jest taka sama):

Cukinia: kwiaty męskie i żeńskie. Zdjęcia z internetu

Podobnie ręczne zapylanie jest prowadzona i ogórki:

Ogórek: ręcznie zapylanie. Zdjęcia z internetu

Nadal taki moment, Eksperci doradzają trochę posypać cukinia syrop miód przyciągają pszczoły (Miodu 100 g na 1 litr wody). Myślę, że to bardzo dobrze działa. Nawet słyszałem, że trzeba podczas kwitnienia pozostawia niewiele impuls do poprawy dostępu owadów do kwiatów. Myślę, że to ma także pewne znaczenie. Mamy cukinia rośnie namiot tak, że uprawa jest trudna do zebrania - nie proberoshsya)).

2. Czego brakuje

Chociaż zdarza się rzadko. Czytałem w tym samym katalogu, że tylko w okresie wzrostu, można spędzić 3 karmienia. Pierwszy - przed kwitnieniem (Agricola Effekton i podobne leki) - Po drugie - w czasie kwitnienia (Vegeta, do przodu i tym podobne) - i trzeci - gdy owocowania (Agricola pączek, energia). Ogólnie rzecz biorąc, nie wszystko też doradzić im pobłażać, inaczej zostawić cukinii w ziołach. Bujne i piękne, ale niestety bezużyteczne.

Cukinia zhiruet. Zdjęcia z internetu

Po ich owocach cukinii można dokładnie określić, czego im brakuje. Jeśli na skórze pojawiają się linie i udarów mózgu, najprawdopodobniej, roślina brakuje boru. Jeśli zgnilizny owoców, możliwe jest niedobór jodu. „Talia” w środku nam powiedzieć o brak wapnia, a końcówka kulisty - O niedobór potasu. W ogóle, być spostrzegawczy. Nie przyszedłem się z nim - odliczane od Dr.Sci.Biol T.Yu.Ugarovoy =)

3. Bad Seeds

To także zdarza się dość często. Ostatnio oglądałem program o branży sprzedaży nasion. U-uuh, a kto po prostu nie robi! W ogóle, to złe nasienie może być również powodem, że cukinia nie „rodzić”. Że w przyszłości ten rodzaj wydarzyło, należy użyć końcówki naszych artykułów: 
  • 10 typowych błędów przy wyborze nasion
  • 10 zasad zakupów nasion
  • 7 najważniejsze zasady doboru nasion
  • 10 najpopularniejszych producentów nasion

Video: cukinia, bakdazhany

 

4. Kwaśna gleba

Może zmniejszyć kwasowość następujących środków: mąka wapno, wapno gaszone, kruszone kreda, dolomit mąki, torfowych lub jesionu. Ten ostatni jest dostępny w niemal każdym ogrodnika. Jeśli nie wiesz co to jest gleba, przeczytaj artykuł Skąd mam wiedzieć, rodzaj gleby i dlaczego jest to potrzebne.

5. Złe miejsce 

Nie rosną cukinia w oryginalnych miejscach. Będą przynosić efekty, ale nie bardzo obfite. Również, że nie podoba mi się miejsce, gdzie kiedyś rosły dyni, ogórki i squash. Ale owoc jest doskonała po rzodkiewka, cebule, marchew, groszek, pomidor i innych podobnych upraw.

Nie rosną cukinia w ich pierwotnych miejscach

6. nizyny, wysoki poziom wód gruntowych

Jeśli w Twojej okolicy woda jest bardzo wysoka (dosłownie kopać i odkryć sprężynę), walka ta może być tylko jeden sposób - zrobić duże łóżka. Inaczej cukinia zaowocuje zły. Pamiętam, że napisałem, że można je podlewać raz na 10 dni, ale obficie. Zbyt dużo wody - też źle.

7. Brak ciepła i światła

Niepożądane jest sadzić cukinię pod okapem drzew - mimo wszystko, roślina jest bardzo lekki. Starają się chronić je przed wiatrem, lądując w pobliżu ogrodzenia lub budynków. Potem nie będzie tak zimno w późnym latem i jesienią.

8. Bad Sąsiedzi

Tak, cukinia, która rośnie w pobliżu dyni zaowocuje mniej. Faktem jest, że jeśli umieścisz dyni i cukinii bardzo blisko, może występować zapylenie, a wydajność będzie się zmniejszać. W ogóle, o zgodność roślin można znaleźć w artykule Co z tego, co rośnie? Zgodność roślin w ogrodzie Oni dobrze się ze sobą, zgodności upraw O lub roślinne

Cukinia, który rośnie w pobliżu dyni będzie mniej płodne

Tutaj, właściwie i wszystkie tajemnice. Jakie to szczęście, że większość z nas nie rosną cukinia czy mało jak chwasty =))). Jeden obchodzi. Cóż, jeśli ktoś ma związek z nich nie dokładnie uda, starają się przestrzegać powyższych zaleceń - powinno działać.

Nawiasem mówiąc, znalazłem ciekawy artykuł o puby. Zachować zakładki będą przydatne: Jak zapisać squash aż do wiosny 6 i metody tabeli dyni obrabianego. Polecam!

Te różne cukinia

Mam nadzieję, że artykuł, który być trochę pomocne. Nie Nooo, weterani strona Ci coś nie jest dokładnie coś nowego znaleźć tutaj)). Może coś użytecznego przybysze z niej czerpać).

I z każdym z was chciałby usłyszeć odpowiedzi na 2 pytania:
1. Jak dobrze owocować squash?
2. Co zrobić w tej sprawie?

Wszystkie wielkie żniwa!
To jest to, do widzenia!

Postscriptum Dziś zjadłem jedną melon. Pyszne, słodkie, pachnące! Choć niewielka. Mimo to, jak dobrze mieć swój ogród, zgadzasz się? Jak miło mieć chęć do pracy w nim, czekając na upadek w oczekiwaniu na nowe uprawy! =)

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
W squash pozostawia białawyW squash pozostawia białawy
Sekrety uprawy cukinia: porady doświadczonych kierowcówSekrety uprawy cukinia: porady doświadczonych kierowców
Proste przepisy cukinia kawior, naleśniki, dżem i inneProste przepisy cukinia kawior, naleśniki, dżem i inne
Marynowane cukinieMarynowane cukinie
Technologia uprawy warzyw dyniTechnologia uprawy warzyw dyni
Wzrastamy cukinięWzrastamy cukinię
Cukinia cukinia - delikatneCukinia cukinia - delikatne
Dżem z cukiniiDżem z cukinii
Rolki squash z serem i ziołamiRolki squash z serem i ziołami
Dynia fantazjiDynia fantazji
» » » Tajemnice dobrych zbiorów cukinii
© 2022 ProSadGuru.com