ProSadGuru.com

Fasola, fasola, fasola uprawiana tutaj i

Z ziaren osobę poznałam jako dziecko. Szczerze mówiąc, na początku mi się nie podoba. Ale, jak widać, wsiadł do gustu. Teraz to, co jesteśmy tylko fasola nie rób: gotować z jej zup, sałatek, konserw, po prostu gotować i smażyć z cebuli. Lubimy.

Jeśli nigdy nie obsadzone fasolę i chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat tej rośliny, byłbym szczęśliwy, aby podzielić się z wami użyteczne informacje. Korzyść z doświadczeniem fasoli rosnących tam =)

fasola

Fasola - roślina z rodziny motylkowatych, co daje owoce w postaci strąków z fasoli. Fasola może być kręta, ale może rosnąć i tworzyć krzew. Kolor, rozmiar i kształt nasion zależy od konkretnej odmiany.

Fasola jest w top 10 najbardziej przydatnych produktów! W związku z tym, należy umieścić go w swojej diecie. Jaki jest jej sens?
Ziarna zawierają około 20% białka, co jest wartością energii jest równy mięsa. Wegetarianie! Jest to z pewnością produkt! =) Całkowity skład produktu jest równoważona tak, że użyteczne substancje są produkowane przez praktycznie wszystkich systemów organizmu.

Jestem trochę jesteś zainteresowany? Następnie przechodzimy do głównego.

sadzenia fasoli


Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę - miejsce do lądowania. Fasola nie lubią gleb gliniastych, gdzie woda wycieka źle. Nadmierna wilgoć jest szkodliwa dla niej. Roślina lubi żyzną glebę i światło. Również myśleć z wyprzedzeniem, jaki rodzaj ziemi ty nie nawozić, ponieważ fasola - zielony nawóz, który jest nasycone glebę w azot. Po nim wszystko dobrze rośnie.

Drugi etap - przygotowanie materiału siewnego. Konieczne jest, aby pozbyć się zepsute ziarna, na przykład o „chrevotochinku”. Następnie można namoczyć fasolę na noc, więc oni kiełkują szybciej, uderzając o ziemię. Zaleca się również przez około 5 minut, aby obniżyć ich wyładunku w roztworze kwasu borowego - to ochrona siewek szkodników owadzich.

fasola

Kiedy nasiona są wytwarzane i miejsce wybiera się przygotować łóżko kwiatów. Kręcone fasola może po prostu, na przykład wzdłuż ogrodzenia. Glebę podlewano od podlewania i trzymać fasola rzędów na głębokość 5 cm. Odległość między roślinami powinna wynosić co najmniej 15 cm.

Jeśli temperatura nie jest jeszcze mocno zakorzeniona, przykryć łóżko na noc, aby chronić je przed mrozem. Nie zaleca się umieścić fasoli w temperaturze poniżej 10-15 oC

fasola

fasola pielęgnacji


Aby fasola cudo, należy dbać o to prawidłowo. Pielęgnacja jest również rozluźnienie gleby, odchwaszczanie, nawożenie, podlewanie, zwalczania szkodników.

spudding

Film: Świnka Peppa Pig ECT łajno PA ciąża, wszystkie Seria A kontrakt dla dzieci Cartoon Świnka Peppa

Gleba musi być rozluźniona od samego powstania. Zrób to ostrożnie, tak aby nie uszkodzić system korzeniowy i nie przypadkowo wyciągnąć same ziarna. W przyszłości kopiące między rzędami można łączyć z chwastów. rozluźnienia gleby jest szczególnie ważne, jeśli ma ona tendencję do kurczyć i przeciekać źle. Przypomnę, że fasola nie podoba uwilgotnienia. Jeśli woda nie przedostaje, żniwa nie jest najlepsza. Dlaczego pielenie, niewątpliwie poznać siebie.

posypanie

3-4 tygodni po wykiełkowaniu spędzić pierwsze karmienie. Zazwyczaj korzystać z pełnej gamy nawozów, ale bardziej prawdopodobne jest, na tym etapie roślina potrzebuje azotu. Idealnie, powinna ona otrzymać azot atmosferyczny, ale suche rośliny pogodowe mogą dotkliwie odczuwać brak. Na przykład, niektóre z nich są wykorzystywane do sfermentowanych ziaren nawozy odchody ptaków. Nie są karmione tegorocznego ziarna, ale nie jest to konieczne z naszej pogody.

fasola

Więcej o 3 tygodnie, można trzymać drugiego karmienia - już za powstawanie owoców. W tym czasie najistotniejsze dla roślin fosforu, magnezu i potasu (wszystko znajduje się w normalnym popiołu).

To właśnie wzrosła (należy pamiętać, że pierwsze i drugie zdjęcie odbyło się za 21 dni):

fasola

podlewanie

Bean zajmuje dużo wody, zwłaszcza podczas formowania strąków. Dlatego należy uważać, że gleba umiarkowanie wilgotna. Trudno jest określić dokładną normę nawadniania - to zależy od pogody i gleby. Najlepsza woda do nawadniania - deszcz. I korzyści z burz i nie do przecenienia. Roślina jest bardzo dużo, aby dodać do wzrostu tuż po burzy.

Pest Control

Ktoś w szczególności mamy fasoli nie wymaga takiej opieki, jak szkodniki nie są po prostu. Ale na wszelki wypadek ...

Najczęściej, fasola hit ślimaki. Jako środki, aby zapobiec tej „plagi” potrzebują czasu, aby usunąć chwasty, aby podążać za umiarkowaną wilgotność gleby. Jeśli ślimaki hodowane są dość skuteczny środek - ich usunięcie. Kochają się zebrać na kamyczki i inne przedmioty. Nawet słyszałem, że niektórzy ogrodnicy specjalnie pozostawiają inwentaryzacji sprzętu, aby ślimaki przyszedł na nich, a oni są łatwiejsze do zbierania)).

Przed grzybami i wirusami miły pomagając leki zawierające miedź.

żniwny


To wszystko zależy od odmiany fasoli i potrzeb, do których chcesz, by tak rzec, w prawo)). Zielona fasola nie jest konieczne, aby pomieścić do wyschnięcia, w przeciwnym razie straci swoją wartość. Zielona fasola - to fasola, która jest wykorzystywana w całości w postaci zielono! Oznacza to, że przygotowuje się strąki nasienne, a nie tylko nasiona. Wewnątrz, to nie tylko nasiona, ale ciało wypełnienie przestrzeni pomiędzy nasionami. Dlaczego brokuły? Cóż, podobno gotowane jest ona podobna do szparagów ... Mimo, że takie podobieństwo, że nie zauważyłem)). Ale spróbuj, to jest smaczne.

Wideo: fasoli (fasola) animowany

Dla oszczędności trzeba zebrać fasolę wcześniej niż zwykle. Jeśli chcesz, aby zaopatrzyć się w fasoli na zimę, poczekać aż strączki żółkną i zaczynają się rozwijać. Najważniejsze jest, aby nie przegapić ten moment, w przeciwnym razie będziesz musiał zbierać ziarna z ziemi)).
Ale najlepiej jest usunąć fasolę, gdy są starsze, ale jeszcze trochę zielony (nie wyschnie całkowicie, pulchny). Aby określić dojrzałość konieczną do przełamania kapsułę na pół. Na krawędziach nie powinno być złamanie włókno musi być płaska.

Wiele zebrać fasolę wszystko naraz, to jest złe: strąki mogą dojrzewać jako roślina rosła. Dlatego zbieramy stopniowo. Stałe monitorowanie dojrzałości!))

Nawiasem mówiąc, jeśli dużo fasoli i dotknąć każdego pęcherzyka ochotę, możesz pokonać go kijem. To proste. Na okładce fasoli jest umieszczana na wierzchu pokryte innym kocem i delikatnie porusza uderzył go kijem. Fasola Część dokładnie wyjdzie z „domu”. Pozostanie tylko dostał resztki =)

Odmiany i rodzaje fasoli


Główne rodzaje - kręcone i krzewów fasola. Jeśli masz mały obszar i chcesz umieścić cały plantacji fasoli, bezpiecznie posadzić uzwojenia. W innych przypadkach, moim zdaniem, lepiej niż Busha.

Nie to, że zalecane jest opisany odmian, przynieś je tak dla ogólnego rozwoju)). Fakt, że ... tak, nie mam pojęcia, jakiego rodzaju fasoli możemy rozwijać)).

Tak, pierwszy gatunek - fasola "Sachs"Early dojrzałe, szparagi, bez włókien. Ten gatunek Próbowałem, w sałatki Winter - bardzo smaczne.

fasola Saxon

fasola "różowy" - połowie dużej wydajności kręcone fasoli. 

różowe fasola

fasola "biały płaski" - rodzaj wczesnego dojrzewania wysokie plonowanie fasoli uzwojenia.

fasola biała mieszkanie

fasola "Ognista czerwień", Zadzwoniłem więc, myślę, ze względu na kolor kwiatów. Ten węgorza, który jest często sadzone nawet tylko w celach dekoracyjnych.

fasola

Również bardzo popularne są hybrydy jak "Jubileusz 287", "dzień","Charków belosemyannaya D-45", "Dokuczajewsk" i in.

Wideo: Jesse Riddle

Być może, to wszystko. Mam nadzieję, że ta informacja była interesująca. I nawet jeśli jest to przydatne, jestem po prostu zachwycony =)) Lubisz fasolę? =)

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
FasolaFasola
Grup i odmian fasoliGrup i odmian fasoli
Krzak fasolaKrzak fasola
Podwójna korzyść z fasoliPodwójna korzyść z fasoli
Brokuły, fasola i warzywa odmiany:Brokuły, fasola i warzywa odmiany:
Jakie są korzyści z zielonej fasoliJakie są korzyści z zielonej fasoli
Rosnące fasolkę w ogrodzieRosnące fasolkę w ogrodzie
Recepty prigtovleniya dania fasola, fasola, fasola zielona fasola - w swoim ogrodzieRecepty prigtovleniya dania fasola, fasola, fasola zielona fasola - w swoim ogrodzie
Jak przydatne fasola dla naszego organizmu?Jak przydatne fasola dla naszego organizmu?
Jak przydatne fasolaJak przydatne fasola
» » » Fasola, fasola, fasola uprawiana tutaj i
© 2022 ProSadGuru.com