ProSadGuru.com

Ustawodawstwa kolor w ogrodzie

Kompozycję w żółto-zielonym zakresieFormularz Zheltookaymlennaya liścisrebrny liściLiści z białym talerzuKompozycja w kolorach zielonym i fioletowymKlon pozostawia na białym talerzuBerberys, fioletowy liściBez zielony ogród paleta nie wyobrazić. Ale gdy jest zbyt dużo, to staje się nudne. Rośliny z kolorowych liści będą malować ogrodu.

Każdy artysta wie o zasadzie kontrastów i niuansów. Pierwszy służy do wzbogacenia obrazu, drugi - aby stworzyć poczucie spokoju i harmonii. Rysunek kompozycji ogrodowej, używamy tych samych praw kolorze. Jaki kolor kombinacje w krajobraz krajobrazy można uznać za sukces?

Złoto i zheltookaymlennye

Najbardziej obszerna grupa roślin z kolorowych liści marki złoty (aurea), Jak również zheltookaymlennye (aureamarginata) Formy i odmiany. Gamma ich kolory - od cytryny i żółtego na pomarańczowy. Rośliny te wytwarzają w ogrodzie poczucie ciepła i światła. Wolą dobre światło, ale można wytrzymać i półcień - mogą oświetlać składu cień. Liści w tym samym czasie nie będzie jasne jak światło, ale nadal zachować kontrast z zielenią innych roślin. Niewielka ilość złota klasach są odpowiednie nawet w naturalnym ogrodzie.

Good looking cienką kombinację nyuansnye żółtych i zielonych odcieni liści, zwłaszcza jeśli kompozycja jest rośliną z żółtymi kwiatami i graniczy na liściach. Na szczęście - żółte liście z fioletowych i niebieskich-niebieski kwiaty. Jeśli dodamy do zielonego, uzyskać wystarczająco bogaty skład na kontrast ciepłych i zimnych tonów. Żółty doskonale połączone ze srebrem i odcienie błękitu.

Ale to bardzo popularny wymieszać z fioletowy nie jest pewne: para Physocarpus kalinolistnyh `Diabolo`(Dark fioletowy) and` Dart`s Gold` (jasnożółty) wygląda krzykliwy. Ten chwytliwy kolor plam mogą być umieszczone tylko w obszarach akcent w ogrodzie.

Srebro i szaroniebieski

Istnieje wiele roślin srebrny liści lub szaro-niebieski igieł. Preferując cień nie ma wśród nich - wolą słoneczne miejsca i stworzyć Południowa, śródziemnomorski nastrój. Są one bardzo dobrze w ogrodach żwirowych, kompozycje z roślin przybrzeżnych.

Srebro jest prawdziwie uniwersalnym. On wygładza kontrasty kolorystyczne i dobrze łączy się ze wszystkimi innymi kolorami. Sędzia dla siebie: srebrny z białym - klasyczny, zwłaszcza w białych ogrodów. A w połączeniu z żółtym liści i kwiatów niebieski - doskonale oddaje południową smak. Srebro z zielonej - najczęściej kombinacji grup iglastych. Ale najbardziej wyrazisty - połączenie fioletu ze srebrem.

Z białym talerzu

barwny (barwny) Plant z białym wykończeniem, jasne uderzeń i udarów na liściach są niezbędne w białych ogrodów są właściwe w naturze, a nawet ściśle regularny. Są jak promień światła w ciemności, w stanie wyróżnić ich sąsiadów. I spokojny obserwator. Belookaymlennye pozostawia w przeciwieństwie do innych kolorów, w połączeniu z konwencjonalnym wyglądzie zielonej znacznie spokojniejsze. Są dobrze połączone i żółte liście, ale lepiej jest je sadzić tam nie ma, a na terenie zielonym. Bardzo elastyczna uzyskane z tonami srebra.

Ale nie zapominaj, że cętkowane kolor liści jest w stanie zwiększyć kontrast i intensywność innych kolorów, takich jak fioletowy.

Regal fioletowy

Mówiąc o czekoladzie, czarny i fioletowy ogrodów, mamy na myśli wszystkie kolory prawie różowy i ciemnoczerwony do bordowy ililiowy i wiśnia. Nawet jeden rodzaj rośliny, na przykład, klony i kwaśnica, istnieje wiele odmian o różnych odcieniach fioletu.

Przy wyborze miejsca do sadzenia, należy pamiętać, że purpurnolistnye bardzo lekkie-wymagająca, aw cieniu tracą niezwykły koloryt. W masie wyglądają raczej ponure, tworząc wizualne luk. Naturalne kompozycje jest niepożądana, ale obok nowoczesnych budynków architektonicznych, mogą skutecznie podkreślają elementy dekoracji.

Połączenie purpurowy zielona wygranej w połączeniu z zapalniczki zaliczyć tony. Białe i barwne listowie stworzyć silny kontrast jasność i światło Limonowozielony - kontrast kolorów.

Znakomicie wyglądają nyuansnye kompozycję różnych odcieniach fioletu. Zdumiewająco subtelne przejścia kolorów możemy uzyskać odpadły rośliny o purpurowych liściach i czerwonych odmian o białych i różowych linii na liście i zacienione przez połączenie różowy, niebieski, kwiaty bzu. Uzupełniamy tę grupę roślin ze srebrnym liści, a przed nami będzie wspaniały skład.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Mixborder planu: pracujemy z koloru i światłaMixborder planu: pracujemy z koloru i światła
Tworzenie kwiat: kwiatowy paletyTworzenie kwiat: kwiatowy palety
Jesienny ogród - wskazówki i pomysły na dekorowanie krajobrazuJesienny ogród - wskazówki i pomysły na dekorowanie krajobrazu
Ficus aureaFicus aurea
Wielkanoc wystrójWielkanoc wystrój
Ogród, dając zdrowieOgród, dając zdrowie
Kolory w ogrodzieKolory w ogrodzie
Kolor w składzieKolor w składzie
Barwne krzewy w ogrodzieBarwne krzewy w ogrodzie
Tworzenie kompozycji ogrodowej: porady projektanta krajobrazuTworzenie kompozycji ogrodowej: porady projektanta krajobrazu
» » » Ustawodawstwa kolor w ogrodzie
© 2022 ProSadGuru.com