ProSadGuru.com

Uprawa róż w domku w ogrodzie

Królowa kwiatów kapryśnych i wybrednych, nie każdy newbie decydują się zorganizować uprawy róż w ogrodzie. Po pierwszym niepowodzeniu wielu nie chce kupić sadzonki do uprawy, ale na próżno. Doświadczeni ogrodnicy aktywnie zachęcam do posadzenia w ogrodzie róż własnych: sadzenie i pielęgnacja nie będzie uciążliwe, jeśli przestrzegać pewnych zasad. Jeśli nie jesteś gotowy, aby podjąć decyzję w sprawie ustanowienia różańca, rose Home pomóc. Najpierw spróbować go rozwijać, aby zastosować tę radę.

Wybór barwy królewskie i odmian

ogród różany własnymi rękami

różaniec ogród

Jeśli zdecydujesz się stworzyć wspaniały ogród kwiatowy, zacznij od wyboru palety kolorów przyszłości ogród różany w kraju. Nie jest konieczne, aby piętrzą się różne odmiany gruntów w wysokości, kształt zarodku i płatek kolorów. Wszystko powinno być harmonię i estetykę śledzone. Na sennym i twórczy umysł będzie idealny ogród różany w wyrafinowanym stylu romantycznym. Dla niego, kwiaty nadają kolor pastelowy, można eksperymentować z białym i fioletowym.

Dla zdecydowanych i niezwykłych ludzi zaleca utworzenie ogrodu jasnym miejscu. Nadaje się do uprawy odmian żółtych, fioletowych i pomarańczowych odcieniach. Jeśli lubisz eksperymentować, tworzyć kontrast ogród różany w czerwonych, krwinek białych odcieniach fioletu. Ten kwiat będzie wyglądać elegancki i wyrafinowany.

Wybór odmian jest ważne, aby poświęcić trochę czasu, aby samemu, jak dobrze będzie połączyć te lub inne kombinacje. Pre ważne, aby określić liczbę kopii, kolor i pąków formularza. Konieczne jest, aby wybrać pozycje przez cały okres kwitnienia. Dla wymiarowej kwiat łóżko odpowiedni dobór wysokich okazów z bujne pąki. Na niewielkim obszarze wokół domu lub w altanie będzie wyglądać doskonałe filety przedstawicieli i hybrydy.

Jak zrobić kwiat łóżko i odmiany, które wybrać? Na miniaturze, dorasta do 30-40 cm, zawierają żółte Bantam lub eleganckie Lavander Jewel. Średnio-wysokiej różnią się bujne kwitnienie i formy bez zarzutu. Należą Baccara i wiele ulubionych Złote łzy.

Brytyjskie odmiany mają szeroką gamę kolorów, tworzą zwarty krzew. Warto zauważyć, że są one odporne na choroby. Takich przedstawicieli należą Grace, Williama Szekspira, Abraham Darby, Glamis Castle.

Francuskie kopie Leonardo da Vinci, Honore de Balzac, Traviacie ma karbowane płatki, charakteryzujące się bujne kwitnienie i mrozoodporność. Niemiecki przedszkola Rosen Tantau przynosi nostalgiczne odmian róż, w tym miejscu cześć flirt Nostalgie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Właściwy wybór sadzonek - ważnym warunkiem sukcesu. Kopie mogą być root-autentyczne i szczepione. W południowych regionach doskonale zaaklimatyzowanych i tych i innych. Na północnych szerokościach geograficznych lepiej kupić szczepione na dzikiej róży, gdyż stanowią one silny system korzeniowy, dobrze tolerowane zimno i miłe dla obfitości kwitnienia. Ale tym razem jest to ważne, aby przyciąć pędy „dzika”.

Wybór sadzonkę, konieczne jest dokładne zbadanie go ze wszystkich stron. Nie odpowiednie opcje z plamy i rysy na pniu, pędy nie powinna być mniejsza niż 3, lub luksusowy Bush nie rośnie. Szybko podjąć róż korzeniowych w ogrodzie, które zakupione w pojemnikach z glebą lub specjalnej metalowej siatki. Sadząc do systemu korzeniowego gleba nie zostanie ranny, roślin w krótkim czasie i będą dostosowane do wzrostu.

Uprawa róż i różaniec ozdoba ogrodu

Tak jak roślina róża kapryśna, to będzie trzeba stworzyć warunki odpowiednie. Na początek będzie musiał zdecydować się na miejscu, aby pomieścić przyszłego klombu. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj czasu kwitnienia i na podstawie harmonijne połączenie w ogrodzie. Rose jest tak wyjątkowy i piękny sam w sobie, że może być uprawiana jako oddzielny zakład, w połączeniu z naszymi najbliższymi towarzyszami. Obok jest możliwe bugmansii rośnie, lawenda i petunie.

Aby utworzyć ogród różany własnymi rękami może być niewielki obszar. A problem jest mniejszy, a doświadczenie można zdobyć. Jak wszelkiego rodzaju majestatycznym pani, róże mogą być kapryśna i nieprzewidywalna. Aby stworzyć naprawdę wspaniały ogród różany w kraju, należy wziąć pod uwagę niektóre z zaleceń specjalistów. Jest to idealne miejsce do sadzenia dobrze oświetlone strefie podmiejskiej.

W cieniu krzewu szybko tracą swój szlachetny wygląd, więc wybrać południową lub południowo-wschodniej stronie bramkowe, z dala od przeciągów i wyniszczających stałym wietrze. Pamiętaj, że sadzenie róż w ziemi powinny być przeprowadzane bez missteps.

Jeśli zdecydujesz się zasadzić ogród obok królowej z innymi kolorami, to powinno zdecydowanie dumni z miejsca. Centrum będzie wyglądać doskonały wspinacz lub Stam kokietka. Jako odpowiednią formację, lawendy, jakiejkolwiek melkolukovichnye szokujących irysów i skromny goździk. Kwiaty nie może przesłonić i uciskać siebie, ważne jest, aby wstępnie obliczyć liczbę krzewów zgodnie z ich dalszego wzrostu. W małym obszarze odpowiednich odmian kompaktowych. Jeśli nie jest to miejsce dla realizacji pomysłów, to najlepiej, aby stworzyć kompozycję z wysokimi drzewka w tle i kompaktowy na obwodzie różańca. Wygląda dobrze lobelia, zmielone powojniki mogą być uprawiane, w razie potrzeby Catharanthus nasion.

Zaleca się wrobić ogrodzie kwiatowym dekoracyjne ogrodzenie, zbudować schludny granicę kamieni lub odebrać małą ogrodzenia kute. Następny odpowiednie miejsce altana, fontanna, lub zamknięcia kute ławki ogrodowe ścieżki.

Sadzenie sadzonek róż wiosną i jesienią Okresu

Sadzenie można zrobić na wiosnę lub jesienią do buszu jest dobrze zakorzenione w odwilży kwietnia. Róże wolą cofniętą bramę. Najlepszy ze wszystkich czują się w lekkiej żyznej gliny, ponieważ ich system korzeniowy może rozwijać się na głębokości do 2m. Te kwiaty nie tolerują nadmiernie wilgotne i bagniste miasteczek.

Jeśli w glebie jest glina, to zapłodnionych nawóz torfu (30 kg na 1 m kw.).

Wstępnie wybrany punkt przed sadzeniem dig wybranych chwastów. Następnie dołki wytworzono z parametrami o szerokości 50-60 cm i o głębokości 40 cm. Na dnie dodano 10-20 g fosforu lub azotu, nie ma kompost, humus. Następnie zrobić mały kopiec ziemi, włożył roślinę, rozkładając korzenie ostrożnie. Wtedy wszystko pokryte ziemią. Sadzenia kołnierz głównego powinien być zagłębiony w ziemi, na 2-3 cm, to roślina jest lepiej przenosić gorące dni. Ciepło nie jak Sissy. Zapewnienie im optymalnych warunkach, otoczonych ziemię wokół krzewu z humusu, torfu lub siano. Pielęgnacja w tym przypadku będzie znacznie łatwiejsze.

Opieki i opieki w pierwszym roku

Jeśli zdecydujesz się na zakup róż do ogrodu, pielęgnacji i uprawy powinny być zorganizowane prawidłowo. Jeśli pogoda była gorąca, sadzonki mogą być niejasne gałęzie drzew iglastych, aż dojrzał. Po 2 tygodniach umożliwia kadrowanie centralne strzelać, skrócić 2-3 na kartce. Podobnie następnie podawany z młodych pędów bocznych. Przeprowadzenie cięcia, należy zwrócić uwagę na górną oka był na zewnątrz łodygi, zaleca się, aby usunąć wnętrze. Więc masz prawo do tworzenia młody krzew.

róże przycinanieRóżaniec w ogrodzie są zawsze podane najwyższe honorowe miejsce, nic dziwnego, że róża jest nazywana królową kwiatów. Są Sissy podziwiane w różnych czasach i są dumni z tego dnia. Z różańcem można przekształcić prawie każdy miejscu, nadać mu stopień poważania, aby podkreślić smak gospodyni.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Tworzenie kwiat: kwiatowy paletyTworzenie kwiat: kwiatowy palety
Jak sprawić, by ogród różany?Jak sprawić, by ogród różany?
Kolory w ogrodzieKolory w ogrodzie
Dzieci w tym kraju zrobić w ogrodzie?Dzieci w tym kraju zrobić w ogrodzie?
Jak rosną w ogrodzie zawilceJak rosną w ogrodzie zawilce
Polupletistye róża: tworzenie różaniecPolupletistye róża: tworzenie różaniec
Ogród starodachnom stylOgród starodachnom styl
Kwietniki w kraju własnymi rękamiKwietniki w kraju własnymi rękami
Tworzenie ogrodu Feng ShuiTworzenie ogrodu Feng Shui
Tworzenie kompozycji ogrodowej: porady projektanta krajobrazuTworzenie kompozycji ogrodowej: porady projektanta krajobrazu
» » » Uprawa róż w domku w ogrodzie
© 2022 ProSadGuru.com