ProSadGuru.com

Tajemnica tulipan

Kilka lat temu widziałem u znajomego w ogrodzie piękne tulipany i poprosił o cebuli. Przez dwa lata rozkwitła ona dokładnie jak mój przyjaciel, dał dzieciom. Ale w tym roku, to Tulip zastanawiało mnie.
Tulipan tajemnica ...

Jedna cebula (z prawej), z jednym kwiatem, w tej formie, co widziałem na przyjaciela. Ale drugi (z lewej) - i wiele, zupełnie inny kolor.

trzon

Wideo: Kotlety nadziewany "zagadka", Nietypowe potrawy z mięsa mielonego

Trzpień samej bańki jest niejako podwójne, ale skondensowane boki i podzielono na 3-5 cm. Kwiatowego.

Zadzwoniłem żarówki gospodyni - miała wszystkie ukwiecony i pozostał. Można by przypuszczać, że wraz z żarówką dorosłego dziecka Kwitnące złapany i rozkwitła dopiero teraz, ale jest to możliwe - jedna żarówka była.

Wersja tego niezwykłego żarówki przypadkowo wpadł do pojemnika z odmiany wykluczyć, głównie dlatego, że nigdy nie kupiłem odmian kwiecisty, pamiętam dokładnie. I mieszanie różnych odmian cebul podczas kopania i suszenia nie jest możliwe, jestem tak pieczołowicie strzeżone ich mieszanie że dłużej! Dlatego konieczne było zrobić własne kontenery sadzenia więc dzieci nie przypadkowo pozostały w ziemi. Z tworzywa sztucznego 5-litrowej butelki odcięte od góry, w dolnej części lutownicy przypieczonego 20-25 otworów odwadniających. Na dole toczenia odwodnienia, a następnie zmielony i nie są posadzone cebulki. Otrzymany pojemnik jest zakopany w ziemi, pozostawiając powyżej powierzchni zderzaków 0,5-1 cm. Jest to bardzo wygodne. Nadszedł czas, aby wykopać żarówek - wyciągnięty z pojemnika gruntu, wstrząsnął ziemią, a zebrane żarówkę złożony w jednym kartonie do wyschnięcia.

Tulipany w prowizorycznym pojemniku

Lubię sadzenia grupy odmian tulipanów, które rosły tak nie na miejscu Poteryashka kolejnych gatunków i kolorów w moich planach nie zostały uwzględnione.

Nie wiedząc, co myśleć, udałem się na poszukiwanie informacji w Internecie. Wszystko udało mi się znaleźć, więc ten artykuł bez odniesienia do źródła, który twierdził, że początkowo wszystkie tulipany było wielu, a rośnie w Azji. Jednak z biegiem czasu, ze względu na suchy klimat, pozbyli dodatkowych kolorów i kwiecistą nierdzewnej. Co jeśli tulipan zapewniają idealne warunki egzystencji, może on przystąpić do pamięci genetycznej, a on znowu wielokwiatowe. Nie wiem, czy to jest możliwe? W każdym razie, to brzmi jak bajka. Mam żyzną glebę, więc nie mam specjalnie tulipany zapłodnienia, jednak regularnie podlewane. Ale nawadnianie - to nie jest „idealne warunki”?

Wideo: Bukiet kwiatów "zagadka", 101 róż. Kwiaty New Holland

Kto napotkał podobne zagadki lub może wyjaśnić, co się stało z moimi żarówek?

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Białe tulipanyBiałe tulipany
Moje ulubione tulipanyMoje ulubione tulipany
Wiosna radości - tulipanyWiosna radości - tulipany
Zakup cebul kwiatowychZakup cebul kwiatowych
Botaniczne tulipanyBotaniczne tulipany
Cebuli na parapecieCebuli na parapecie
Sadzenie lilie w ogrodzieSadzenie lilie w ogrodzie
Mieszka w crinum apartamentamiMieszka w crinum apartamentami
Troska o tulipanówTroska o tulipanów
Tyulpanomaniya - okres w historii HolandiiTyulpanomaniya - okres w historii Holandii
» » » Tajemnica tulipan
© 2022 ProSadGuru.com