ProSadGuru.com

Mam mech na trawniku - jak walczyć?

Wideo: Pozbądź się mchu na trawniku

Mam mech na trawniku, jak walczyć, jak ustalić przyczyny pojawienia się mchu i trawy, jak używać chemikaliów organicznych i herbicydów do wyeliminowania, jak zrobić mech nie rośnie?

Film: Co zrobić z porostów i mchu na drzewach?

Przyczyny mchu

Większość chwast rośnie na trawnikach, które są obsadzone w ostatnim czasie. Mech na trawniku może pojawić się z powodu słabego drenażu, wykonane poprawnie przepływ wody z powodu zbyt gęstej ziemi, z braku nawozu.

Moss często może rosnąć na ziemi, gdzie jest cień, na przykład, pod drzewami. Rośnie również ze względu na zwiększoną kwasowość gleby, a nawet w tych miejscach, gdzie jest to bardzo nisko skosić trawę.

Jak ustalić, dlaczego róża mech?

Powodem jego pojawienie się na trawniku może być zdefiniowany przez jak to wygląda. Jeśli mech zielony górze i na dole - brązowy oznacza, że ​​podłoże jest zbyt sucha i ma odczyn kwaśny. Jeśli to rozprzestrzenia się, że jest to spowodowane cieniu na trawniku i słabym drenażu. Gęsty dywan z mchu rośnie, jeśli trawnik przybraniem niska.

Jeśli trawnik ma wcięcia w nich jest wypełniona wodą, co prowadzi do dobrych warunków kiełkowania mech. Z tego powodu należy dokładnie wyrównać cięcie trawnika dodanie mieszaniny piasku, jak gleba piaszczysta poprawia drenaż.

Dokonaj napowietrzania do korzeni dostarczanych z tlenem. Derna kalcynowane widły do ​​pojawienia się małych otworów. Czyniąc tak, jeśli masz małą działkę. Jeśli jesteś właścicielem ogromny obszar ziemi, to najlepiej obsłużyć aeratorów.

Jeżeli mech wzrosła ze względu na wzrost kwasowości, tj pH niższym niż 5,5, grunt trzeba dodać wapna. To jest rzadko używany jako systematyczne stosowanie wapna przynosi szkodę trawniku.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
W sferze mchówW sferze mchów
Sphagnum moss - jaki jest pożytek dla roślin?Sphagnum moss - jaki jest pożytek dla roślin?
I dlaczego właściwie, mech?I dlaczego właściwie, mech?
Mech dębowyMech dębowy
Kluczem mechKluczem mech
Mech jawajskiMech jawajski
Jak stworzyć zieloną powłokę z mchuJak stworzyć zieloną powłokę z mchu
Mech torfowiecMech torfowiec
Moss - eyewinker?Moss - eyewinker?
Juniperus żółty omszałyJuniperus żółty omszały
» » » Mam mech na trawniku - jak walczyć?
© 2022 ProSadGuru.com