ProSadGuru.com

W sferze mchów

Video: Rośliny domowe / Jaki problem powstaje przy zakupie roślin w sklepie?

Mchy są fascynujące ... Nie wiem, może to nadal zabraknie doświadczeń z dzieciństwa - jak patrząc na mchu pokryte pniaków, głaszcząc kępach mchu aksamit :) Nie mogę ominąć tych niezwykłych roślin, zwłaszcza jeśli aparat))

Natura tworzy niesamowitą kombinację

Wiosną ubiegłego roku, rozmawiałem o tych cudownych „obrazów”, który czerpie z natury pomocą mchy i porosty - tutaj. Cóż, dzisiaj, w trakcie regularnego chodzenia z Alenka znów uderzyć prawdziwe królestwo mchów.

Królestwo mchu u stóp starej brzozy

Wideo: Departament rozprzestrzeniać rodzinę Moss. Strukturalne cechy życia, wartość mhov.AVI

Śnieg ciągle nadchodzi, i bujnej zieleni i kusi przyciąga silniejszy magnes :)) Niestety, nie jestem mocny w tych rodzajów roślinności, więc mogę tylko cieszyć się ich pięknem, robić zdjęcia i dzielić się swoimi doświadczeniami. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś z ekspertami w moich obrazach dowiaduje okazy flory i nasze o nich mówić w szczegółach.

Na przykład, tutaj jest taki cud - czy porosty, grzyby lub ... Coś w nim jest obcy, prawda? :))

Coś dziwne, z utworzeniem mchy i porosty :)

Tutaj te niesamowite „grzyby” ramię w ramię z innymi, zbyt niezwykłych i interesujących mieszkańców leśnych (którzy znają go i można powiedzieć, że udało nam się znaleźć, odpowiedz!):

Nietypowe i ciekawe przedstawiciele flory leśnej

Istnieją również okazy mniej dziwaczne, ale nie mniej ładna:

mech

Jest to „poduszka” i tak chcą PAT)) i wspaniały kolor - wyciszony srebrzysto-zielony:

mech

A ten, który rośnie w pobliżu, - jasna zieleń, chociaż forma obu gatunków są bardzo podobne. Znowu pytanie do tych, którzy wiedzą, mchów: są to różne formy tego samego zakładu lub wszystkich typów?

mech

Oczywiście, to nie wszystkie mchy i porosty, które rosną w naszym regionie. Ale i spacer był dość krótki)) Myślę, że w krótkim czasie, gdy śnieg stopniał całkowicie, ta galeria poprawiła się znacząco.

I lubisz mchy?

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Żyjących gatunków drzewŻyjących gatunków drzew
Etudes wiosna inspiracjaEtudes wiosna inspiracja
Moss, kokogrunt lub torf pigułka?Moss, kokogrunt lub torf pigułka?
I dlaczego właściwie, mech?I dlaczego właściwie, mech?
WycieczkaWycieczka
Jak stworzyć zieloną powłokę z mchuJak stworzyć zieloną powłokę z mchu
Radość dla mnie nieznanyRadość dla mnie nieznany
Spathiphyllum lub kałSpathiphyllum lub kał
Topiary z molodilomTopiary z molodilom
Moss - eyewinker?Moss - eyewinker?
» » » W sferze mchów
© 2022 ProSadGuru.com