ProSadGuru.com

Tabernaemontana: Pielęgnacja

Ten kwitnienia kustarniks ciemnozielone błyszczące liście, widziałem po raz pierwszy z przyjaciółmi. Okazało się, że to się nazywa tabernaemontana i wkrótce znalazł kopię sklepie.

Stary tabernaemontana ponad 100 gatunków z rodziny tam kutrovyh. I rozwijać postać Terry, który przypomina gardenia, ale jest znacznie mniej wybredny. Pachnące białe kwiaty roślin zebranych kwiatostanów (jeden może być od 3 do 5 pąków) .Tsvetenie przebiega niemal przez cały rok, jak ujawniono pąki stopniowo.

Jednocześnie bloomed kwiatów jest zwykle dwa lub trzy. Aroma tabernaemontana bardzo wyrafinowany i delikatny. Przede wszystkim czuł się noc, kwiat, który właśnie otworzył. Wydaje mi się, że tabernaemontana - Doskonale houseplant. Najlepszym miejscem do jej uprawy - parapet okna wschód lub zachód, gdzie dość jasne i rozproszone oświetlenie. Na południowej stronie, może być konieczne, aby odcień. Na liczne rośliny kwitnące potrzebne jest dobre światło, gdy posiada pulę tabernemontanoy stojącego półcienia tempo wzrostu spadło tulei, kwitnienia była słaba.

Wideo: tabernaemontana lub ervatamiya (Tabernaemontana, Ervatamia)


Tabernaemontana (Tabernaemontana) nie wymaga cięcia, ponieważ tworzy symetryczną koronę siebie

Tabernemontanu broniła podlewania wody w górnej warstwie gleby suszenia. I spryskać, unikając krople na kwiaty. Regularnie nawozić nawozem dla roślin wewnątrz pomieszczeń, na całoroczny kwitnienia krzew okrada dużo energii. Rośnie moja tabernaemontana szybko, rozwija się coraz więcej nowych pędów.

roślina Ma silny, ale delikatny system korzeniowy, który rośnie zbyt szybko. Dlatego też z pewnością być przeszczepione. Ale należy pamiętać, że kiedy nieostrożny korzenie transplantacji mogą zostać uszkodzone lub nawet stracić niektóre z nich. Tabernaemontana preferuje podłoże lekko kwaśny i dobry drenaż.

Jeśli spód liści pojawiła tabernaemontana żółte kulki, że nie ma powodu do paniki.
W liściach większości roślin z rodziny mają kutrovyh kanalików zawierający mleczny sok, który czasami pojawia się na powierzchni i wyschnięciu.

Sergey Suzipo e-mail, magazyn "Kwiaty w domu", 2013

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Pomoc proszę !!! Nie mogę znaleźć tabernemontanu!Pomoc proszę !!! Nie mogę znaleźć tabernemontanu!
TabernaemontanaTabernaemontana
Naukowcy przypadkowo znaleźć zastępstwo przeciwbólowych opiatówNaukowcy przypadkowo znaleźć zastępstwo przeciwbólowych opiatów
Kwitnienie tabernaemontana !!!Kwitnienie tabernaemontana !!!
Jak dbać o Gardenia Jaśminowata?Jak dbać o Gardenia Jaśminowata?
Opis gatunku PereskiaOpis gatunku Pereskia
Na dwóch Śnieżki, złoty pył i tajemniczego nieznajomegoNa dwóch Śnieżki, złoty pył i tajemniczego nieznajomego
Tabernaemontana: uprawa i utrzymanieTabernaemontana: uprawa i utrzymanie
Pielęgnacja roślin aylosteraPielęgnacja roślin aylostera
Aglaonema kwiatAglaonema kwiat
» » » Tabernaemontana: Pielęgnacja
© 2022 ProSadGuru.com