ProSadGuru.com

Monarda melisa - zwłaszcza rosnące (z własnego doświadczenia

Roślin cytryna w swoim ogrodzie mają możliwość tylko kilka, ale rośnie monarda melisa jest możliwe nawet w północnych regionach. A co to jest w rzeczywistości, gorsze niż cytryny? Aromat cytrusów, z jej herbaty parzonej cytryny, używane w kuchni.

Wideo: Rhododendron

Po przejściu stragany kwiatowe, które sprzedają nasiona, widziałem nową fabrykę. Było Monarda, ale nie jest proste, a cytryna - kwiaty w jej bardzo różne. Patrzyłem na to i kupił torbę.

Zasiał ziarno sadzonki w marcu w normalnym zakupu grunt na głębokość 1-1,5 cm i zamkniętej folii, czasami otwarte dla wentylacji. Nasiona kiełkowane unisono i sadzonki wyglądać żołnierzy w szeregach. Pierwsze kiełki rosną powoli, a następnie szybko zaczęła nabierać tempa. W otwartym terenie, rzuciłem ją na koniec kwietnia, po sadzonki monarda wytrzymują zamarzaniem do -3.5?, A na wierzchu położyć mini-teplichku. W maju, kiedy wreszcie rozgrzane, zdjąłem szklarnię, a rośliny bardzo szybko zaczęły rosnąć. Na stałe wylądował je w odległości 20 cm od siebie. Monarda melisa dorasta do 70 cm wysokości, więc podniósł ją do Phlox, Echinacea i rumianku.

Jak sadzonki były wielu, sadzonka go wszędzie: w słońcu i w półcieniu pod drzewami. I pamiętać, że w słonecznym miejscu Monarda rosną wszerz iw półcieniu dłuższe i jaśniejsze kwitnie. Najnowsze sadzonki posadzone w rzędach z pomidorami i owocach pomidora uprawianych silne i bardzo smaczne.

Video: Grzyby | Królewski Oyster | uprawa grzyb boczniak

Monarda melisa kwitnie od czerwca do mrozu najbardziej bardzo obfite. Fioletowe kwiaty zebrane w kwiatostan 5-6 kondygnacji. Jak żyrandole, srebrno-szare liście z metalicznym połyskiem. Podczas kwitnienia ogrodzie Monarda otacza przyjemny cytrynowy zapach.

Moja Monarda melisa wyrósł w pierwszym roku. Rozmnaża się przez podzielenie krzew, zielone sadzonki. Obcięcie w wodzie kosztuje tyle, ile maksymalnie dwa tygodnie i nie stracić wygląd i smak.

W zimie, ja odciąć korzenie Monarda i pokryta suchymi liśćmi. rośnie na wiosnę bardzo wcześnie - w końcu marca.

Używam młodych liści na herbatę i dodawać do sałatek wiosennych.

W zimie, surowiec jest zbierane w fazie kwitnienia - pozostawia w tej chwili jest bardzo delikatna. Przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku, aż do następnych zbiorów.

Monarda zastosowanie w gotowaniu: gałązkę rośliny z liści i kwiatów umieszczone w słoiku z solonych ogórków. Charakterystyczny smak daje dżem jabłkowy, kompoty i galaretki. Bardzo dobre herbaty uzyskuje się przy 1 litra wrzącej wody 3 łyżeczki czarnej herbaty (bez aromatów), +3 łyżeczki Wysuszone liście i kwiatostan Monarda i 50 gramów cukru.

Tutaj jest to co - Monarda melisa! Umieścić go w ogrodzie.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Monarda fistulosa - przyprawa o smaku cytrusowymMonarda fistulosa - przyprawa o smaku cytrusowym
Uprawiamy cytryny z kamieniaUprawiamy cytryny z kamienia
Przydatne właściwości MonardaPrzydatne właściwości Monarda
Monarda z uroczymi kwiatostanówMonarda z uroczymi kwiatostanów
Monarda, uprawaMonarda, uprawa
Monarda ^ sadzenie i pielęgnacja w otwartym poluMonarda ^ sadzenie i pielęgnacja w otwartym polu
Monarda hybrydowy - posągowa dziewczyna, wybitnyMonarda hybrydowy - posągowa dziewczyna, wybitny
Monarda - nowy na stronieMonarda - nowy na stronie
Plant Monarda i bergamotkiPlant Monarda i bergamotki
Rosnące monarda i bergamotki do ogroduRosnące monarda i bergamotki do ogrodu
» » » Monarda melisa - zwłaszcza rosnące (z własnego doświadczenia
© 2022 ProSadGuru.com