ProSadGuru.com

Monarda wspaniały aromat

Wideo: PAINT imbir LATO !!! Nektar wspaniałe aromaty !!!

W naszym regionie jesteśmy teraz w pełnym rozkwicie Pysznogłówka szkarłatna. „Shaggy” jasne czerwone kwiaty w kwietniki przyciągają motyle. A rośliny wysokiej jakości zaskoczy jasnoróżowe, liliowy, fioletowy, a nawet białe kwiaty. Bardzo chcę, aby znaleźć białą monarda - jeśli wierzyć obrazy, które weszły w poprzek do mnie, wygląda wyjątkowo! Ale zwykle czerwony jest dobry:

Kwiat Pysznogłówka szkarłatna

Chociaż, szczerze mówiąc, to roślina nie podoba mi się tak bardzo, za kwiaty, pozostawia wiele aromatu - silny, mocny, przypominający mięty (lub raczej, nawet Melissa). Mówią, że są Mint - dalsi krewni :) herbata z suszonych liści Monarda - to jest coś! Dlatego w moim ogrodzie zawsze w sklepie dla niej miejsce.

Wideo: Smak Monarda. Faberlik

Innym przeczytać, że pozostawia monarda można wykorzystać w sałatkach i jako przyprawa do gotowania mięsa. Dla roślin mieszańcowych to jednak nie w tym przypadku - są one wprowadzane tylko dla urody, ale nie w celach kulinarnych. Ja wciąż zbyt ograniczę herbatę.

pozostawia monarda

Wideo: Zakupy dla zdrowia, Asterion, Monarda (Faberlic)

Rosnące Monarda łatwe. Może rosnąć w słońcu, aw poluteni- gleby preferuje luźny, bogate w substancje odżywcze. Jeśli warunki są zadowoleni z tego, że rośnie dobrze - czasami nawet zalecane, aby ograniczyć jej wzrost poprzez sadzenie w dużych wiadro bez dna.

Co trzy lub cztery lata krzew należy podzielić. Jeśli nie, w końcu osłabia roślinę, rozrzedza, zachoruje. Monarda wiosna-podzielić go na drodze, najszybszy i najbardziej niezawodny sposób jej rozmnażania.

Ale wracając do opieki. Pysznogłówka szkarłatna - woda-kochający rośliny, tak że w suche lata mają dość często podlewane co najmniej dwa razy w tygodniu. Na suchej ziemi rozwija się słabo, a nawet mogą zabolet- swojego głównego wroga - mączniaka. Osłabione rośliny i kwiaty gorzej, a wygląda raczej nieatrakcyjne. Nawiasem mówiąc, łodygi kwiatowe powinno skrócić czas: wyblakłe kwiat Monarda również nie ozdobić, wygląda niechlujnie.

Ale to, być może, obchodzi monarda i końce. A jeśli można umieścić go w rogu ogrodu z wilgotnej ziemi - na przykład, nad stawem, - a następnie podlewanie nie jest wymagane. Przytulne, to roślina jest w naturalne kompozycji na obrzeżach szorowania.

Wideo: Faberlik Partner30. Bestseller " monarda Plus"

kwitnienie Monarda

Pomimo jego jasny wygląd, Monarda - nie indywidualista)) Świetnie wygląda w połączeniu z innymi roślinami, nie tylko w ogrodach, ale także dziki. Jej partner pasuje wysoki przetacznik, nawłoć, szałwia, Sedum wybitny, DAYLILIES, jeżówka, Coreopsis. Ze względu na zapach liści, które, nawiasem mówiąc, nawet jeśli jest tylko dotyk krzak, Monarda logicznie pasuje do kompozycji ziół, wzbogacona go w jasnych kolorach. I chcę, aby spróbować umieścić numer z Motherwort: on też teraz po prostu kwitnie. Moim zdaniem, powinien okazać się dobrze!

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
MonardaMonarda
Monarda fistulosa - przyprawa o smaku cytrusowymMonarda fistulosa - przyprawa o smaku cytrusowym
Przydatne właściwości MonardaPrzydatne właściwości Monarda
Monarda z uroczymi kwiatostanówMonarda z uroczymi kwiatostanów
Monarda, uprawaMonarda, uprawa
Monarda ^ sadzenie i pielęgnacja w otwartym poluMonarda ^ sadzenie i pielęgnacja w otwartym polu
Monarda w letnim ogrodzieMonarda w letnim ogrodzie
Monarda hybrydowy - posągowa dziewczyna, wybitnyMonarda hybrydowy - posągowa dziewczyna, wybitny
Monarda - nowy na stronieMonarda - nowy na stronie
Plant Monarda i bergamotkiPlant Monarda i bergamotki
» » » Monarda wspaniały aromat
© 2022 ProSadGuru.com