ProSadGuru.com

Cud sphagnum

Sphagnum (mech torfowy) torfowiska roślin, to jest mech, z którego następnie formuje torfu.

mech

My, w regionie Niżnym Nowogrodzie wszystkie lasy są torfowiska, więc wiesz, problemy z zakupem tego produktu jest to cud, że nie powstają.

drewno

Kiedy po raz pierwszy dowiedział się, że może on być stosowany w Kwiaciarstwa, czytałem wiele różnych materiałów i wręcz porażeni informacji, które można znaleźć.

Pojawił się nie mieć korzenie ... Rośliny rosną tylko bardzo mocno, wspierając się nawzajem, a część, która znajduje się na dole, forma otmiraya torfu, który wszyscy kochamy, aby dodać naszą rastyuhi.

Co jest torf znać wszystkich hodowców, ogrodników i rolników. A czy wiesz, że nawet robi alkoholem z nim?

Więc nie wiem)))

Ale to dygresja ... ale nadal)))

Wideo: Zakorzenienie gloxinia w mchu, mech torfowiec! Super efekt!

Suchy mech pochłania dużo wody. Czytałem gdzieś, że około 20 razy swój własny ciężar. Nawiasem mówiąc, jak się okazuje - „sfagnos” w języku greckim oznacza „gąbka”.

Jego obrazy nie mają mech. Jesienią, podczas wpisywania nie sądziłem, że może to być przydatne (wówczas w rzeczywistości nie zostały jeszcze zaznajomieni z naszej strony) oraz rezerwa strategiczna suchej wyschła na ostatni przeszczep, więc krasotischu zapożyczone z Internetu.

mech

Sphagnum posiada szereg bardzo ważnych właściwości: w stanie wchłonąć wilgoć bardzo dobrze, bo ma dobrą oddychalność, nawet mokry mech bardzo dobrze oddychającą. Posiada właściwości antybakteryjne, antyseptyczne i właściwości przeciwgrzybicze sebe- wyobrazić.

Okazuje się, że był on używany jako opatrunki, jak wiele z 11. wieku. Aw magazyn o zdrowiu, czytałem, że ze względu na właściwości anty-grzybicze i mogą być stosowane do zwalczania chorób grzybiczych skóry. Na przykład, po prostu wprowadzenie trochę suszonych mchem buty zamiast wkładki, można pozbyć się pocenie i uniknąć nieprzyjemnych zapachów, a wkładka jest miękki, wygodny i siedzieć na nodze.

A co powiedzieć o tym będzie „omszały ground”, grzyby, borówki, itp

grzyby

jagody

jagoda I oczywiście sen MOX this- hodowca, szczególnie leniwy. Na przykład, jeśli jesteś w lecie z dala od domu przez dłuższy okres czasu, można umieścić w doniczkach z kwiatami, z góry, namoczone w wodzie sphagnum. Będzie on stopniowo dać wilgoci w glebie i pozwoli to rośliny nie więdną. Szczególnie w zimie, więc jest łatwy do utrzymania niezbędnej wilgotności wokół rośliny, wystarczy zwilżyć mech w doniczce. Ja, na przykład, wszystkie swoje rastyuhi opisane w tym dywanie. Po tym wszystkim, mam wszystkie okna w mieszkaniu słoneczne przez cały dzień (do pieczenia). Cud zioło pomaga mniej suche, a w przypadku stojącej wody absorbuje nadmiar wilgoci. Ten mchu przewyższa sztuczne wypełniacze (ekspandowanego perlitu, gliny, itp).

Ponadto drobno posiekanej torfowiec, że miesza się z ziemią (w stosunku 1: 1), albo nieco popiołu węgla i gotowej mieszaniny stosowanej do sadzenia roślin doniczkowych. Pozwala to ziemia oddychać lepszy dostęp powietrza do korzeni, dobrze spulchnia glebę, nie jest kleknet nie stać kamień, dłużej pozostaje wilgotna. Ponadto sphagnum zawiera tylko składniki odżywcze i mikroelementy korzystna, który rozkoszował wszystkie moje kwiaty.

mech

mech

mech

mech

Ponadto, mech torfowiec mogą być wykorzystywane do ukorzenienia sadzonek roślin wewnątrz pomieszczeń, jak również niektórych podmiejskich krzaków lub krzewów. Się do wspierania, podczas sadzenia sadzonek lub długie słabe, niestabilne kopii. Mam więc kibicowania liści fiołków. Wtedy oczywiście pojechałem do tego eksperymentu z rozpaczy, ponieważ W tym momencie byłam bardzo mała garść ziemi na wyciągnięcie ręki. I zmieszać go z mchu (co, wiesz, okazało się, że wiele razy więcej) i zasadzone na liściach. Bardzo się martwię. Ale ona podeszła dobrze, nie tylko są one zakorzenione doskonała, ale dał zdorovuschy śmieci!

Później czytała gazetę, że nie jestem jedynym, a nie pierwszym, który w ten sposób utrwala różne sadzonki i eksperymenty pokazują, że ilość rozkładających się korzeniami z tym rośnie znacznie mniej niż w przypadku jakiejkolwiek innej metody. I używam go jako drinazha.

Nie zapomnij o właściwościach termoizolacyjnych suchego mchu Sphagnum, szczególnie w zimie, kiedy temperatura na parapecie mogą być znacznie niższe i ewentualne projekty. Nic więc dziwnego, że ptaki budują gniazda z niego, młodzieńcze różne vystelayut nich swoje nory, a ludzie są również wykorzystywane jako grzejnik, gdy dom uszczelniać, kąpiele, a moja babcia na wsi, dosih faszerowane mchu poduszkach, Cóż, jak zawsze konesno dla zwierząt domowych, stosowanych na pościel.

Ale najczęściej stosowane miłośników Sphagnum storczyków i fiołków. Prawdopodobnie widziałeś, nawet w kwiaciarni mech torfowiec jest sprzedawany w małych opakowaniach. Dlaczego pytasz? Chcę zacytować wiersz z jednego wydaniu specjalnym wydaniu (ok fiołków i orchidei.): „Przede wszystkim, to jest w stanie zakwaszenia gleby i jest warunkiem koniecznym dla prawidłowego uprawy fiołków. Środowisko bardziej kwaśna, tym jaśniejszy i ładniejszy graniczy na liściach tych roślin. Storczyki mają również korzeniami przez które nie wchłaniają wilgoć z gleby, innych roślin, a z powietrza. Te korzenie muszą być stale nawilżane, ponieważ w tropikach, gdzie te kwiaty rosną bardzo wysokiej wilgotności. Ale w jaki sposób można to osiągnąć w naszym zwykłym mieszkaniu miasta, gdy wilgotność zawsze poniżej normy? W tym przypadku korzenie storczyków uchwycone i objęte są świeże mchu Sphagnum, który jest stale rozpylonego wodą. Jeżeli uciekają się do tej metody, nie musisz się pięć razy dziennie, aby rozpylać korzenie powietrzne, wystarczy to zrobić tylko raz. "

Prawie każdy fialkovod czynienia z sadzonek problemem podgnivaniya. A następnie przyjść z pomocą dr Sphagnum. Wyciąć gnicie i posypane cięcie węgiel aktywny można bezpiecznie umieścić w żywej roślinie ginącej plasterkach mech i umieszczony w warunkach szklarniowych. Procent przeżycia wynosi 90-95%.

Mech tworzy kwaśne środowisko, i nie silnie zwiększa kwasowość podłoża, gdy dodaje się go, to jest konieczne w celu ograniczenia dodawania mieszaninie torfu, a nawet go opuścić.

Moja mama używa mech torfowiec w ogrodzie, w celu pokrycia rośliny boją się mrozu. Ona ma bardzo wiele róż! To doskonale zachowuje ciepło i pozwala na różę, a jej inni uczniowie nie zamarzają w zimie. Ponadto, jak już pisałem, sphagnum daje takie minerały jak torf, który jest doskonałym nawozem.

Wnoszę, że każda wycieczka w lesie. Poza tym oczywiście zimą. Biorę całą drogę od dolnej części do samej góry i gromadzą się w opakowaniu. W domu, w razie potrzeby, wycisnąć, ale ostatnio on zebrał w jesieni, a więc był prawie suchy. Sushil na balkonie, na wietrze i po suszy solnyshke.Polnostyu złożone w pakietach ( „beacons”) i przechowywano na balkonie. A ile potrzeba Wziąłem żądaną kwotę. To wszystko mądrość.

Nekotrye pravdo poradził mu, aby nie wysycha do końca. Mówi się, że jest to bardziej wskazane, aby używać go przy życiu. Na przykład, pół suche, a następnie umieszczona w torbie w chłodnym miejscu, pozostanie przy życiu około trzech miesięcy. Lub nawet można zamrozić, jeśli to konieczne. Ale każdy wybiera jak to jest wygodniejsze i lepiej.

Jestem na przygotowanie gleby, w celu uniknięcia wszelkiego rodzaju niespodzianki w postaci różnych szkodników, owadów, tarakashek (ziemia z lasu), po ziemi mieszania z mchu i innych składników, jak również wielu z nas umieścić całość w kuchence mikrofalowej, minuty 5. możliwe jest, aby traktować je oddzielnie na przykład Decis lub coś na podobieństwo lub wypełnić przez 3-5 minuty. wrzącej wody, to po raz kolejny, jak wolisz.

Ale mimo wszystkich wspaniałych cech mchu, ale nie zapomnij karmić rastyuhi.

mech

Cóż, teraz wiesz (który nie wiedział lub nie wiedzą bardzo dużo), że właściwości Sphagnum są naprawdę wyjątkowe, a zakład w ogóle, to nie jest rzadkością, więc następnym razem, spacery w lesie, należy wprowadzić dla siebie niektóre ilość mchu, przynieść do domu i suche. na pewno znajdziesz ją wykorzystać.

Wideo: mech Las dla storczyków. Porównaj z Sphagnum z opakowania

Powodzenia wszystkim !!! I dziękuję za uwagę !!! Twój Nyurasha.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Na żywo wieniec z sukulentówNa żywo wieniec z sukulentów
Mech torfowiecMech torfowiec
W sferze mchówW sferze mchów
Kokedama: Bonsai w pośpiechuKokedama: Bonsai w pośpiechu
Sphagnum moss - jaki jest pożytek dla roślin?Sphagnum moss - jaki jest pożytek dla roślin?
Mech dębowyMech dębowy
Jak wykorzenić storczyk Phalaenopsis bez korzeni?Jak wykorzenić storczyk Phalaenopsis bez korzeni?
Kluczem mechKluczem mech
Mech jawajskiMech jawajski
Mech torfowiecMech torfowiec
© 2022 ProSadGuru.com