ProSadGuru.com

Turkuciowate, rolnica gwoździarka, chafer - „niewidzialne” szkodniki ogrodowe

Medvedka vulgaris (Gryllotalpa gryllotalpa)

Jak często ogrodnicy o nieprzyjemnym zaskoczeniem! Tylko posadzone sadzonki pomidorów, kapusta, Sadzonki już się rozpoczęła, zaczęła rosnąć, zaczęła rosnąć ogórki, i nagle, tu i tam rośliny więdną i opadają jak powalony. Co jest tego powodem?

Zwalczanie Miedwiedkow w ogrodzie

Pierwszym i najbardziej znanym ogród szkodników - krykiet - dość duży owad, który jest w zasadzie podziemny tryb życia.

W tym czasie ja zaangażował się w ogrodzie ogród warzyw, prawie dokładnie zbadali nawyki zwykłych turkuciowate. Początkowo nie chciał uwierzyć, że jest na moim miejscu, to nie była faza rozpaczy i dzikim przerażeniu od tego, co poznałem jej twarzą w twarz, a na końcu przekonał się, że to ona - świerszcz! Teraz - po prostu wiem, co to jest, i pozwolić im żyć, nie można dyskutować z naturą. Zniknięcie jednego gatunku prowadzi do innych, czasami nieprzewidywalne konsekwencje.

Mole wspólny Jest rozpowszechniony w całej europejskiej części Rosji. siedlisk przyrodniczych turkucie - brzegami rzek, strumieni. Preferuje wilgotne, luźne gleby. Ogrody preferuje kapustę sadzenia, stosy kompostu, obornika, zwłaszcza konia.

Określić jego obecność w obszarze można określić nie tylko roślin ciętych. Pod koniec maja, - na początku czerwca, zwłaszcza po rano pojenia łóżka są wyraźnie widoczne meandrujące pług powierzchnię gleby. Powierzchnia ta porusza turkucie. Przewidzieć, gdzie będzie rozprzestrzeniać się jutro, to jest trudne. Prowadzony po niej z wiadrem rzęsiste rzeczy - i nie przynosi przyjemności. Niektórzy ogrodnicy siedzą nocą na baczności, gdy świerszcz przyjdzie na powierzchnię, aby ją zniszczyć. Niektórzy ogrodnicy wykopane w trzy-litrowy słoik z wodą na sposób medvedok że spadły one z powrotem i nie mógł się wydostać. Pamiętam, jak się śmiać, gdy czytam gdzieś, że można walczyć z Miedwiedkow, jeśli stawki napęd osika wokół ogrodu warzywnego.

Starałem się sadzić sadzonki w plastikowych butelkach cięcia. Ale on odmówił. Pomidory są nadal nic nie rosło, ale kapusta jest bardzo słaba dorastanie w tych obrzezani butelek. Podczas pielenia, lekko dotykając krawędzi butelki, mój kapusta wyleciał z ziemi. Nie mogli złapać narożnik korzeni w ziemi.

Wideo: Walka Medvedkov

Aby nie zwiększać liczbę medvedok w danym miejscu, radzę, aby pozbyć się z desek i bali, zakopanych lub leżących na ziemi. Należy również upewnić się, że zbiornik nie przecieka. Staraj się nie doprowadzić nawozu z nieznanych miejscach, gdzie może być zgromadzenie medvedok. Jeśli tylko mają być zakupione często kruchy nawa, Staram się nie umieścić go na ziemi, izolowane od ziemi do turkucie nie rozprzestrzenił się na ogrodzie. Przygotuj specjalny pojemnik. W tym pojemniku można wyrzucić cały humus lub nawóz przed szkodnikami leków. hałdy kompostu odizolowane również przed kontaktem z podłożem.

Co zrobić z łóżek, który dzierżył w krykieta? Na początku lata, w czerwcu, krykiet szuka ciepłym słonecznym miejscu dokonania gniazda i składają jaja. Gniazdo kilka laski z ziemi wygląda jak zwykły guz. Niezwykłe jest to, że obok pagórka w promieniu 20-30 cm nic nie rośnie. Jest wokół krykieta gniazdo ścina całą trawę lub inne rośliny, żeby nie zaciemniać gniazdo. Medvedka często dochodzi do ich gniazda, sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Niszczenie bump-jack, można zobaczyć wiele szaro-żółtego wielkości jaj nieco mniejszej niż grochu. jest r turkucie. To jest dokładnie to, co się stało z moim spotkaniu Medvedko: Uważałem układanie jaj, a ona też przyszedł je odwiedzić. Horror i drętwienie w nogach poszedł zdrętwiałe, a widząc, że zacznę się cofać cicho, zamykając pazury. Co to jest straszne! Jedyną rzeczą, którą chcę, to nigdy jej nie spotkać.

Tak, aby skutecznie radzić sobie z Miedwiedkow, często potrzebują rydel i nie zaniedbywać późną jesienią i wiosną kopania. Można sadzić nagietki, mówiąc, że oni również zniechęcać Medvedkov od głównego sadzenia kapusty czy ziemniaków.

Jednym ze skutecznych sposobów radzenia sobie z Miedwiedkow są leki, środki owadobójcze Medvetoks, grzmoty lub inny lek przeznaczony do zwalczania Medvedkov i komercyjnie dostępne w Twoim mieście. Muszą korzystać z instrukcjami. Muszę powiedzieć, że pomaga. Również podczas sadzenia sadzonek w dołach dodać zgnieciony skorupki jaj, które są zbierane przez cały rok.

Również czytałem, że można wlać na obwodzie trocin łóżka, a niektóre ich pochować. Ale nie zrobiła, więc nie mogę doradzić.

Moi pomocnicy w walce z Miedwiedkow - koty. Jak tylko zaczęliśmy żyć dwa koty i kot, zauważyłem, że wszystkie moje rośliny są nadal na swoim miejscu. Moje koty całe lato złapać wszystko co się rusza: muchy, motyle, koniki polne, świerszcze, gąsienice.

Wideo: ogrodnicze szkodniki. 03. Niech beetle

A jeśli krykieta przeniesie się do drzew i zdrowie: niech dalej i marszcząc swoją ojczyznę, poprawia napowietrzenie gleby.

Jeśli są bardzo irytujące, krykieta, a jesienią, kiedy ogród jest wszystko zabrane, a na podstawie już rozpocząć mrozy, kopać kilka odwiertów do głębokości 50 cm, to Przykryć folia i umieścić nawóz. to majdan, w turkucie że powinien przemierzyć na zimę. Rano każdego dnia, sprawdź doły, tym razem turkuciowate są powolne i łatwe do zniszczenia. Moim zdaniem, to jest prawdziwa droga do zwalczania Medvedkov.

Rzepa mól i sposoby radzenia sobie z nim

rzepa ćma - ćma. Ja nazywam go: duży tłuszczu mol. Sam motyl nie jest tak niebezpieczne, jak to jest gąsienica - gruba, wielka, szara, ale może być jasnobrązowy kolor. To zależy od rodzaju miarki, ze względu na ogromną liczbę - prawie każdym zakładzie istnieje odpowiedni widok miarki. Na ziemi, gąsienica jest trudne do zauważenia. W kolorze, że łączy się z górną warstwą gleby.

Cutworm - najgorsze szkodników rolniczych. Ona nie kurczą się od wszystkiego, prawie wszystkożerne. Gąsienica może zniszczyć plony, ziemniaki, buraki, cebule, czosnek, kukurydza, pomidory, ogórki, róża chińska, kapusta. W ciągu dnia, gąsienice mogą ukryć się przed słońcem pod liściach roślin lub w górnej warstwie gleby, aw nocy skradać się na polowanie.

Szkody wyrządzone przez gąsienice rolnicy, podobnie do szkody wyrządzone Miedwiedkow. Nawiasem mówiąc, widziałem w jego obcięty upadłego przy dziobie. Myślałem, że krykiet lewo. Razgrebli ziemi wokół ugryziony cebulę i ten szary gąsienica. To gąsienica ćmy rzepa. Jest tak dobrze, jak krykiet, wyciąć młode rośliny na poziomie gruntu lub po prostu gryzie ogonki, gryzie całe wgłębienie w ziemniaki, topinambur, burak, marchew i inne rośliny okopowe.

Film: Z gleby szkodnika

Gąsienice rolnicy mogą zniszczyć nasiona i sadzonki gleby, powodując pędy bardzo skąpe, są gołe plamy w stałym lądowania. W naszych ogrodach zaszkodzić rzepa gąsienice miesiąca od pierwszej generacji, wpływając upraw warzywnych w czerwcu - lipcu. Gąsienice drugiego pokolenia „specjalizują się” w uprawach zimowych. Jak radzić sobie z ćmy zimowym?

Głównym i skuteczny środek do walki z zimą jest ćma głęboka jesień i wiosna kopania gleby do głębokości 25-27 cm, gdzie poczwarki są zniszczone i sówkowate.

Wideo: Medvedka złapaliśmy

Na początku lata, kiedy to dokonał lądowania Warzywnictwa, często kruchy nawa. Gdy uszkodzone rośliny ociera dala wierzchniej warstwy gleby - na pewno znajdziesz gruby szary gąsienica. W związku z tym, dokładna Hoeing rzędów To może być uważana za jedną z metod walki z gąsienice rolnicy.

Staraj się pilnować nie tylko na jego łóżku. Stale obkashivayte stronie drogi i obszar wokół swojej stronie. Kwitnące chwasty - zasilanie i układania ćmy zima Cutworm.

Motyle przeciwko ćmy rzepa skuteczne Pułapki fermentacji napoju: Kompoty, piwo, kwas chlebowy.

Przeciwko rzepy gąsienice mole można stosować insektycydy: Decis, Bazudin, ARRIVA Sherpa. Ponadto, leki te mogą być skutecznie stosowane w następującej mieszaniny - pół szybkość przepływu insektycydów i instrukcji 100-120 g mocznika na 10 litrów wody.

Larwy chrząszcza maja (Chruszczow)

Podczas kopania gleby lub dokonywania kompost wielu ogrodników witany grube białe lub prawie białe robaki. to Larwy Chrabąszcz (chrabąszcz).

Może beetle larwy żywią się początkowo cząstek próchnicy, a następnie zacznij jeść korzenie roślin. W europejskiej części Rosji panuje chafer w okresie 4 lat rozwoju. Najbardziej znaczące uszkodzenie roślin nanosi się larwy w drugim i trzecim latach rozwoju w okresie wegetacji. Rośliny z poważnie uszkodzonych korzeni może umrzeć.

Nie jest biologicznym sposobem radzenia sobie z larwy chrząszcza maja - Szerzenia kultury nicieni. Pozbądź się larwy chrząszcza maja nicienie nabędzie: chrzan rzodkiewka nie jest słodsze! Poza tym wprowadzenie istnieć nicienie środek zapobiegania rozprzestrzenianiu się larwy chrząszcza maja: podczas jesienią i wiosną ponownego kapyvanii gleby trzeba ręcznie zebrać i zniszczyć larwy chrząszcza maja.

Nie należy również dokonać gleby świeżego obornika. To na pewno zavedutsya larwy chrząszcza maja. Aby korzystać z łóżka tylko zgnił humus, a przed złożeniem go uważnie i wstrząsnąć: lepiej jest, aby nie dopuścić larwy wejść do łóżka, niż szukać, jak radzić sobie z nimi.

W tym artykule, zwłaszcza zbierane tych szkodników, przeciw którym jedna z głównych metod walka wiosną i jesienią kopania gleby. Obszary, w których znajdują się te szkodniki, muszą być starannie obrobione warstwa górna warstwa gleby. Dzięki jednemu tylko głębokiej uprawy bez żadnych dodatkowych toksyn może zmniejszyć ilość medvedok, łopaty zwyczajne i larwy chrząszcza maja na jego działce.

Postscriptum Masz złamane zmywarka Bosch? Pomożesz warsztat RemBytTeh. Specjaliści warsztatowych są wyjść z domu i zrobić naprawy na miejscu Bosch zmywarka maszyny i dokonać napraw na miejscu. Jeśli podczas naprawy okazuje się, że zmywarka nie wymaga części zamiennych lub podzespołów, ich wymiana odbywa się tylko w domu, boshevskie. Wszystkie warsztaty naprawy RemBytTeh warranty. Ponadto, strona działa linię rembitteh.ru On-line, gdzie możesz zostawić swoje żądania, a znajdziesz wiele przydatnych informacji na temat innych urządzeń gospodarstwa domowego.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Wojna na szkodnikiWojna na szkodniki
Mol: jak walczyćMol: jak walczyć
Co szkodniki zagrażają uprawy pomidorówCo szkodniki zagrażają uprawy pomidorów
Uprawa rozchodnikaUprawa rozchodnika
Kapusta Moth i sposoby radzenia sobie z nimKapusta Moth i sposoby radzenia sobie z nim
Kaktus na nodzeKaktus na nodze
Szkodniki cebuliSzkodniki cebuli
Moja cieplarnianych do początku lipca 2016Moja cieplarnianych do początku lipca 2016
Zwalczanie larw owadów i szkodników mol świerszcze - świerszcz na swoim ogrodzieZwalczanie larw owadów i szkodników mol świerszcze - świerszcz na swoim ogrodzie
Zwalczanie Miedwiedkow bez pestycydówZwalczanie Miedwiedkow bez pestycydów
» » » Turkuciowate, rolnica gwoździarka, chafer - „niewidzialne” szkodniki ogrodowe
© 2022 ProSadGuru.com