ProSadGuru.com

Utrzymanie białe bakłażany

Wideo: Pieczony bakłażan z serem i pomidorami

To jest mój pierwszy wpis, z którego przyszedł dawno temu w umyśle serii „Uninvented historie z życia nieszczęsnego ogrodnika”. Tutaj będę dzielić moje odkrycia, błędy i wyniki. Postaram się rozwijać dużo ciekawych rzeczy. Jeśli chcesz się ze mną - zapisz się na końcu artykułu na moim blogu.

Chciałbym móc powiedzieć, że moja zdolność do uzyskania wraz z roślinami daje mi nieograniczoną obfitość roślin i kwiatów! Ale nie mogę jeszcze w pełni pochwalić. Jednocześnie, wywołanie ziemi są coraz bardziej dudnienie podane pod prysznicem, więc trzeba wymyślić nowe sposoby, aby zaprzyjaźnić się z nią, i tak szybko, jak to możliwe, aby zdobyć niezbędne doświadczenie. 
My White bakłażan White Night

Więcej niż rok przeczytaniu artykułu na stronie, podziwiając doświadczeń wielu ogrodników, poparte wiedzą naukową i eksperckim komentarzem, byłem zdecydowany pielęgnować sadzonki najbardziej niezwykłe warzywa, które wcześniej można podziwiać tylko z boku. Na przykład, tak jak w artykule "14 z najbardziej niezwykłych i pięknych warzyw”. Aby rozpocząć, wybrałem niezwykły bakłażana.

Dlaczego zacząłem z bakłażanem 

Powiedzieć, że kocham bakłażana - nic nie mówić. Kocham je przyszedł do mnie z moim mężem i osiągnął niesamowite granice. Co wyśmienite dania są w dłoniach. 

Bakłażany rosną sam dla mnie był to prawdziwy problem, bo trzeba było zacząć zapewnić sobie sadzonek. Sadzonkę „babcie na rynku” nie przynosi żadnej radości, żadnego rezultatu.

Pomysł rosną sadzonki na własną rękę sprawia mi nieodparte przerażenie. Biorąc pod uwagę sam przegrany w tej dziedzinie, nadal postanowiliśmy zaryzykować. A ponieważ ryzyko często staje się sprawą szlachetny, nadal mam rozwijać metodę siewek oberżyny. Jednak w kilku etapach i innym „kondycji fizycznej”. 

Tak więc, z pewnym wstydem, postanowiłem podzielić się z wami tą wspaniałą, czasem niezbyt proces.

Wybór nasion

Moi bakłażan nasiona White Night

Poszedłem do sklepu, gdzie moje oczy spoczęły na białym bakłażan z nietypowej nazwie „White Night”. No aby zacząć brać klasyczną „małą Blue”, od razu uderza na białym tle. Zgodnie z zasadą „wszystko albo nic” odebrał w tym samym czasie krzak pomidorów cherry jasny kolor pomarańczowy, który będzie mówić o później. 

Najczęściej, gdy wybierając nasiona z doświadczenia, skupiamy się na kolorowych opakowań i innych parametrów. Dla większej pewności, można przeczytać, jak wybrać nasiona bakłażana a nie robić tutaj błąd. I że każdy producent powinien zaufać i co należy unikać, spójrz tutaj. Ale nawet ta wiedza nie będzie w stanie w 100% chroni przed własnymi błędami. Wziąłem nasiona firmy „Sedekijasza”, nie są one w kolorowym opakowaniu, ale w ubiegłym roku warzywa z nasion tej firmy w tym samym worku, zasadzone w ziemi, poszliśmy tylko dopingować! Tak więc, bez myślenia, wziął go i nie byłem w błędzie! Wzrosła każde nasiono. 

Jak byliśmy gotowi do sadzenia nasion

Już mając pomysłu, jak produkować przygotowanie pre-siew nasion, wiedziałem, że moje małe, lekkie nasiona bakłażana nie wymaga specjalnych warunków dla preparatu (np stratyfikacji). Prawdziwe i obsłużyć jak wielu ogrodników, roztworów do dezynfekcji, ja też nie, jest zbyt nieostrożny, że nie jest bardzo dobra. 

Kiedy wszystko jedno siać?

W bezmiarze miejscu raz znalazłem ciekawy artykuł - "Kiedy sadzić sadzonki warzyw„A Przyniosłem go do ulubionych. Minął rok po przestudiowaniu tego artykułu, i śmiem! Komentarze mogą kontemplować moje cierpienie do tego artykułu. i 02 marca w jego centralnej ziemi czarnej posadziłem pierwszą partię oberżyny. 

Obawy o termin nie pozwolił zdanie. Warunki korzystania z nasion rosnących w gorącym mieszkaniu z balkonem wciąż lodowaty wymaga pewnych poprawek. Dlatego na własne ryzyko pod koniec marca, posadziłem drugą partię Wszystkie takie same bakłażan. 

Wysiewu nasion do sadzonek. Co siejemy, i jak?

Kupując w sklepie przepustowości sieci dla sadzonek, przejdź bezpośrednio do poszczególnych komórek, tak aby nie angażować się w sparingu później. Jest też kupił grunt pod tytułem „Universal” dla sadzonek. Gleba była bardzo łatwa. Przeczytaj część opakowania, ja nie, jak jest teraz trochę żałuję. 
nierówne białe bakłażany

Moje uczucie jest obecny w kompozycji torfu i piasku. Położyłem się na ziemi, otworzył worek z nasionami i lekko wcisnąć je w glebie, nawet nie posypać. Okładka „zestaw” do lądowania i czekał. Gdzieś w 1,5-2 tygodni wydawało szczupłe bakłażany dziecka. W jednej komórce, posadziłem 2-3 nasiona w pewnej odległości od siebie, bo bała się, że wiele z nich nie będzie kiełkować, a jeśli nagle wszyscy decydują się iść w górę, można usunąć te słabsze. Chociaż, jak udokumentowane doświadczenie, słaby na pierwszy rzut oka może następnie dogonić silną i Hardy (mojej drugiej partii).

Tak, sadzonki rosło i nabierało mocy, a gdy pierwsze 2 liście, postanowiłem nakarmić swoich płynnych nawozów organicznych i mineralnych. Kupiony wraz ze wszystkimi drobiazgami sadzonek.
nawóz

Film: Biały bakłażan

Co korzystna temperatura, a co nie jest?

Zauważyłem, że moje sadzonki są rozciągnięte, że nie będzie mnie denerwować. Pokój był naprawdę bardzo gorąco - do 27 ° C, a jeśli temperatura do kiełkowania jest fakt, że trzeba znacznie mniej dla dalszego rozwoju. Balkon jest zbyt zimny - około 9 ° C, Ale nigdzie iść. Wyłączanie wszystkie baterie w mieszkaniu otwierając balkon codziennie, zaczął walczyć z ciągnięcia. Około tydzień walczyli, a następnie w godzinach popołudniowych, gdy temperatura w altanie stał się wyższy, zacząłem umieścić moje plemniki pod pierwszymi promieniami wiosennego słońca. 
Temperatura na balkonie, nie ma więcej niż 15 ° C, co jest z pewnością przyjemny spieszy się sadzonki życia. Stały się one w oczach rośnie i liczba liści pribavlyalos.Takaya zmuszony utwardzenie okazało nas od urodzenia.

Ale myślałem, że z tego aktywnego wzrostu mogą rosnąć, jeden rano mój mąż powiedział przez telefon, że nie przypadkowo popchnął sadzonki z parapetu. Kiedy wrócił do domu z pracy wieczorem, pół opłaty nie znalazłem, a ci, którzy pozostali, „płakał” ofiar. 
rannych i zmarłych

Jak pielęgnować sadzonki bakłażanem

Cała moja troska była ograniczona do pojenia i rozluźnienia gleby. A mój zwykły podlewanie mocno uderzył o ziemię, wypierając nasiona. Dlatego wybrano dla aerozolu nawadniania, a wilgotny i bez uszkadzania grudkę gleby. Obroniłem wody w butelce o pojemności 2 litrów. Według ich doniczkowych Wiedziałem, że podlewanie wodą w temperaturze pokojowej jest dla nich korzystne.

Dodatkowe oświetlenie sadzonek

Bardzo martwi się z powodu dodatkowego oświetlenia. Ani Photolamps lub inne urządzenia tego nie zrobiłem. I jako dowódca czołgu na polu bitwy zbiornika. Jest pragnienie, ale nie jest odpowiednim narzędziem. W związku z tym bardzo lekki boczny parapet w domu i balkon były moim jedynym źródłem światła. Ale nawet bez dodatkowych sadzonki światło zmieniło się silne, zdrowe i piękne.

Lądowanie bakłażany w glebie

moi gracze

Tutaj wreszcie dochodzimy do lądowania w ziemi. Powiem, że sadzone tylko brzydkie. Jest przygotowany grunt przez długi czas. 4. shoveled razy kupiłem białą pokrywę włókniny materiału. Utworzyli wysokie łóżka i zaczął się spieszyć. 

Wideo: Timati feat. Rekord Orchestra - Bakłażan (Lada sedan)

Usuń sadzonki z komórek Podobało mi się, zanim było mokre, a problemy z potrącania powstało. Jestem w takim pośpiechu, że zrobił pierwszy i bardzo poważnym błędem podczas lądowania! Włożyłem sadzonki wilgotną bryłą w otworze bez rozlania go!

Ze szczytu liści natychmiast zaczął do wyschnięcia. Ale bystre oko z moim 82-letnią babcią nie przegap tego błędu, a następnego ranka „milicja” z wiadrem wody maszerowali na barykady. Sadzonki były podlewane, materiał pokrywający - zmięty i wyrzucić na bok. Dalsze Hilling, nawadnianie i zbawienie kotów było teraz całe życie „czujne oko”. Do moich obowiązków wliczone codzienne teraz podróż do swoich obiektów dla podziwem już dość solidną i niezwykle „złagodniał” wujków-krzaczków białego bakłażana. 

Druga partia, wylądowałem na 20 czerwca, wynik nie jest jeszcze znana, ale emocje z babcią i dążenie do życia samych roślin, mam nadzieję, przyniesie owoce. I że urósł, rozmowa jest już bliżej do jesieni!

Udostępnić Ci porad i opowieści o dorastaniu bakłażana.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Weź pod ich zwartych szeregach?Weź pod ich zwartych szeregach?
MeedMeed
CambriaCambria
Bakłażan: trudności w uprawie i SztuczkiBakłażan: trudności w uprawie i Sztuczki
Negatywne doświadczenia - to samo doświadczenie sadzenie arbuz „chłód”Negatywne doświadczenia - to samo doświadczenie sadzenie arbuz „chłód”
Piękno w prostocie, a mój pierwszy wpis na blogu (próba №2Piękno w prostocie, a mój pierwszy wpis na blogu (próba №2
Konkurs „Mój kwiat biografia”Konkurs „Mój kwiat biografia”
Dzielić się bawić?Dzielić się bawić?
Moja dusza nie mogła tego znieść! nasienieMoja dusza nie mogła tego znieść! nasienie
Po dodaniu kogoś za przyjaciela na myflruPo dodaniu kogoś za przyjaciela na myflru
» » » Utrzymanie białe bakłażany
© 2022 ProSadGuru.com