ProSadGuru.com

Sekrety uprawy cebuli

Film: Mała ogród i sad. Cebula gryadki.Hotite uzyskać duży plon cebuli?

Że przychodzi czas zbiorów cebuli. W kuchni, w żadnym przypadku nie - dużo cebuli nie stało, i zaopatrzyć się w zimie potrzebują dobre. Ale to nie zawsze jest to możliwe: chociaż nie ma szczególnych trudności w uprawie tej kultury, ale ogrodnicy często skarżą nieurodzaju. Całość cebula w strzałkę w lewo, szkodniki jadłem go, okazało się w porządku, to nie jest przechowywana - gnije i rośnie ...

Bez cebuli nie może zrobić

Sam przeszedł niepowodzeń, próbowali różnych metod, wszelkiego rodzaju zaleceń dotyczących ich łóżkach sprawdzone - okazało się, że sam tajemnice uprawy cebuli. Nawet w najgorszym roku mamy go aż do następnego lata wystarczająco dobrze i dobrze - a nawet przyjaciół, znajomych cebula warkocze obdarzyć, bo przez tyle nie jeść))

Nie będę twierdzić, że wszystkie moje tajemnice pasuje - Ja też nie wszystko zmieści, że próbował. Ale mówię - powiedz, udział, może ktoś znajdzie dla siebie przydatnych wskazówek.

Sekret # 1: co sadzić, kiedy sadzić

W ciągu ostatnich kilku lat, ja posadzić tylko najmniejszej cebuli (tzw „ovsyuzhku” - Cebula do 1 cm średnicy), a tuż przed zimą. Dlaczego tak? Istnieje kilka powodów:
  • łuk nie strelkuetsya- Kiedy sadzić w zamknięciu wiosennej Seva (i ovsyuzhku aż do wiosny, aby utrzymać to bardzo, bardzo trudne, więc wybór nie jest już pozostanie), czasami więcej niż połowa łóżek w strzałkę, aby przejść - co tu żniwa ...
  • łuk mniej dotknięte cebula mucha - w momencie jej wyjazdu roślin są już rośnie w siłę, szkodnik „zbyt trudne”;
  • łuk utrzymywanej dotychczas tempo, i oczyścić go, zwykle mają czas na ulewne deszcze, zimno porannej rosy i innych „radości z natury”, które mają wpływ na ochronę upraw;
  • wreszcie, czas wiosna - cenny - uratować: Sąsiedzi nie spieszyć się spóźnić do lądowania, ale już obracając zielonej cebuli w ogrodzie.

Zima łuk wschodzi wcześnie

To zdjęcie zostało zrobione w dniu 1 maja tego roku. Po lewej czosnek - cebula łóżku z młodych pędów. Zazwyczaj w tym momencie nie mamy nawet sadzenia cebuli: tradycyjna sadzenia wiosna życia - 10-15 maja.

Szczegóły i detale jestem o cebuli sadzenia podzimny Powiedziałem - jeśli jesteś zainteresowany, czytać. I radzę - spróbuj go przynajmniej z zainteresowaniem. Jestem pewien - nie pożałujesz!

Tajne 2: subtelności opieki

W trosce o cebuli nie mam tyle czasu i wysiłku poświęca. To przeznaczył dla siebie najważniejsze chwile - oni nigdy nie brakuje, dobrze, reszta - w miarę możliwości)) Więc ...

Pielenia i odchwaszczania

Najbardziej kłopotliwe - pierwszy pielenie aż sadzonki cebuli są jeszcze małe, a trawa jest aktywnie rośnie. Następnie poluzowanie tyle samo - ale regularnie. Ilość i częstotliwość zależy od gleby: gęstszy, tym częściej trzeba poluzować gleby. Po deszczu lub podlewania - bardzo pożądane i często to wystarcza.

podlewanie

Podlewanie cebulę zacznę, kiedy ziemia wysycha wilgoć z wiosną. Do połowy czerwca ja regularnie podlewane, a następnie - w zależności od pogody i stanu instalacji. Podlewanie należy przerwać, gdy cebula zaczyna dojrzewać, lub nadmiar wilgoci doprowadzi do tego, że przechowywane żniwa będzie źle. Zdarza się, że wpływa to w żaden sposób nie jest możliwe, aby ujrzeć to lato, na przykład ładowane deszcz na miesiąc ... Dobrze, co można zrobić - to dlaczego ona i strefa ryzykowne rolnictwa ...

Ale jeśli w początkowej fazie, gdy liście i rosną w kształcie żarówki, wilgoć nie jest mało, a to dobre żniwa nie będzie widać - wzrośnie mała cebula, a smak nie jest szczególnie zadowolony.

W trosce o cebuli nie jest zbyt trudne

Film: Tajemnice dużej urozhaya.Chast I

rębnia

Ponieważ wolę sadzenia podzimny, sadzenie Onion często, nie żałuję. Materiał sadzenie spróbować sortować według wielkości, i jeden, który jest większy, są sadzone wzdłuż krawędzi łóżka, a najmniejszą - w środku. Dzięki mikroskopijnym lukovok rzadko otrzymują dużą rzepę, ale zioła w lecie, też muszą))

Tak szybko, jak cebula rośnie wybiórczo odłożyć najsłabszych i małe elektrownie. Natychmiast udać się do jedzenia, a reszta jest zwolniony dodatkową przestrzeń dla rozwoju. Ale nigdy nie zerwać pióro na dziobie, opracowana na rzepy!

karmienie

Z tego powodu każdy ogrodnik - opinia, tak aby korzystanie z mojego doświadczenia, czy też nie - ty decydujesz. Chylę przed niezbyt dość. Sadzę w przygotowanym Klombu (lub po zielonej obornika, kompostu, albo po przeprowadzeniu) Wiosną doprowadzić popiołu (bardziej równomierne odtlenienia gleby i ochronę przed szkodnikami, niż paszy). Na tym - wszystkiego.

W tym roku doświadczył serii nawozy organiczne i mineralne Gumi-OMI. Są uniwersalne, a istnieją wyspecjalizowane - dla różnych rodzajów upraw. Pod łukiem został przyczynił tylko wyspecjalizowanym - do cebuli i czosnku. Po (maj), w masie, a następnie przez podlewanie gleby i odkręcania. Nie wiem, co tu odgrywał rolę - czy w ogólne warunki są korzystne, czy nawożenie pomogło, ale cebula uprawiana ucztę dla oczu))

Tajne 3: niuanse czyszczące

Rozwijać dobre cebulę - poldela- że była utrzymywana przez długi czas, bardzo ważny czas, aby oczyścić ją i osuszyć go prawidłowo.

czas czyszczenia

Chylę zimę, więc odłożył na początku - w tym roku selektywnej zbioru miał rozpocząć się w pierwszej dekadzie lipca. Jak ustalić, że nadszedł czas, aby przyjść? Jeśli pióro zginęło, cebula obejmowały skale i mogą być łatwo usunięte z łóżka - nadszedł czas zbiorów. Jeśli przesadzić cebulę, znowu zakorzenia (zwłaszcza jeśli pogoda jest deszczowa). Ten upraw będą przechowywane słabo.

Ważne jest, aby prawidłowo zidentyfikować cebuli gotowe do zbioru

Ziemia z żarówkami łopata czasami, a czasami nie. Jeżeli zwolniony z gleby dojrzewania cebuli łatwiej określić swoją gotowość do zbioru - ale poza tym niewiele różnicy nie zauważyłem.

Bardziej wygodne, oczywiście, oczyścić wszystkie cebulę w jednym kroku. Ale tu właśnie sęk - dojrzewają w tym samym czasie on nie chce. Dlatego wybrałem go stopniowo - tak szybko, jak jest dostępna. Tak, że pozyskiwanie może być rozciągnięty, a na tydzień, a 10 dni. Jest oczywiste, że taka opcja jest możliwa tylko wtedy, gdy jesteś w kraju, często - jeśli tylko w weekendy, trzeba oczyścić wszystkie na raz, kiedy większość żarówek w ogrodzie dojrzewa.

wysuszenie

Idealny wariant: wyjąć cebulę w suchej pogody i pozostawić na 2-3 dni w słońcu. Jest dobrze wysycha, a ponadto promienie ultrafioletowe dezynfekcji żarówek, które również jest dobre dla przechowywania.

Dobrze wysuszone cebuli w ogrodzie

Jeśli dawno opuścić zbiorów w ogrodzie nie jest to możliwe, staraj się przynajmniej na jeden dzień do wyschnięcia go na ulicy: wyciągnąć rano, rozłożone w ogrodzie i nie oczyścić aż do wieczora.

Następnie cała uprawa ułożone w rzędach na poddaszu. Schnie długo. Na tym etapie, to na ogół lepiej nie w pośpiechu - tym lepiej cebulę wysuszone, tym dłużej pozostanie on. Gotowość zależy od stanu macicy jeśli całkowitym wyschnięciu, łuk może być usunięty w celu przechowywania. Bulw z grubej szyi schnie wolniej niż inni, a czasem i nie wysycha - to lepiej odłożyć i do wykorzystania w pierwszej kolejności: są przechowywane nadal będzie źle.

Cebuli jest ważny bardzo dobrze wysuszone przed przechowywaniem

Co dalej - to kwestia gustu. Ktoś obcina suche pióra i utrzymać łuk w pończochy netto lub skrzynkach. Wolę warkocz warkocze - i piękne i wygodne. Jeżeli którykolwiek żarówka w kolejce zaczął się pogarszać lub rosną, to jest oczywiste, i usunąć je z łatwością, aż uderzył w sąsiedztwie. No, mała cebula i jeden, który złamał pióro, umieścić w siatce warzyw i powiesił obok warkocze.

To wszystkie moje sekrety :) Byłbym rad, gdyby ktoś się przydać, i jest wdzięczna wszystkim, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami - swoje tajemnice i sztuczki uprawy cebuli pomoże również inne ogrodnicy, opowiedz nam o nich!

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Proste wskazówki, jak sadzić cebule Cebula pravylnoProste wskazówki, jak sadzić cebule Cebula pravylno
Cebula nawożenieCebula nawożenie
Jak uniknąć choroby cebuliJak uniknąć choroby cebuli
Zjeżdżalnia cebula lub allyaryZjeżdżalnia cebula lub allyary
Jak sadzić cebule CebulaJak sadzić cebule Cebula
Terminy sadzenia łuk rzepęTerminy sadzenia łuk rzepę
Jak dbać o cebuli po posadzeniuJak dbać o cebuli po posadzeniu
Jak uprawiać szczypiorek w ogniuJak uprawiać szczypiorek w ogniu
Siewu cebuli BlackieSiewu cebuli Blackie
Wyjąć cebulę - CEBULAWyjąć cebulę - CEBULA
» » » Sekrety uprawy cebuli
© 2022 ProSadGuru.com