ProSadGuru.com

Dutch Gardens: wywiad z Petem Rudolf

Wideo: Piet Boon: pracuję

Ogród Pete RudolfW ciągu ostatnich trzydziestu lat holenderski projektant krajobrazu Piet Rudolf wielokrotnie zaskoczeni jego naturalne ogrody-arcydzieł i Europie i obu Amerykach. Pismo jest tak charakterystyczna dla autora, że ​​wśród fanów ekosadov, nowy trend - udolfiantsy.

- Pan Rudolf, który, jeśli nie można wyjaśnić, co naturalny ogród ...

- Realizując projekt, nie starają się stworzyć naturę, ale chcemy przekazać poczucie spontaniczności i jego piękna. Przyzwyczaić się do wiosennych łąk. zaszczepić im poczucie radości, że chcę zabrać do domu. Ale nie mogą być kopiowane. System naturalny różni się od tej w ogrodzie: to jest obsługiwane przez wszystkich jego mieszkańców.

Wiesz co tradycyjny angielski ogród. Jest pełen dogmatów i każdy dzień pokazuje, co zrobić: usunąć wyblakłe kwiaty, nawozić trawnik, przyciąć różę, zawiązać łodyg, wykopać cebulki ... On nie uczy ludzi do oglądania. Jeśli roślina nadal wygląda dobrze, to dlaczego go wyciąć? Dlaczego zdjąć przekwitłych kwiatów, jeśli to będzie piękny wynika? Ogród - to nie jest wystawa roślin. Angielski ogród nie ma nic wspólnego ze środowiskiem, to wymaga dużo wody. Staram się tworzyć ogrody, które nie wymagają szczególnej opieki, gdzie zakład powinien czuć się dobrze bez częstego podlewania. I chcę, aby ludzie widzieli: uzyskać estetyczny obraz, myśląc o środowisko, to nie jest tak trudne.

- Jak to się stało z tym podejściem?

- Lubię spontaniczność w ogrodzie, a od początku myślałem o tym, jak to osiągnąć. Po przeprowadzce w 1982 roku w Hummel położyliśmy szkółkę bylin i zaczął eksperymentować. Wybrane rośliny, które tworzą piękny bałagan i nie pozwalają samosiewu. Oni nie związać się większość roślin, które rozpadają się, ale nadal wygląda dobrze. Pilnie poszukiwany i wybranych rodzajów dolgotsvetuschie i zaczęły wyświetlać ulepszonych odmian. Następnie mamy włączone w mixborders planie traw ozdobnych. Po pierwsze, trochę, a potem pomyślałem, dlaczego nie zrobić odwrotnie. I mixborders stworzony z ziołami z odrobiną koloru. Pomysł klombów całkowicie zmieniony, ale to działa.

Po 15 latach doświadczeń, ogród był produkcji zupełnie inny efekt: już nie są używane róże, odmówił roślin, które muszą być przywiązane do góry, w lewo wyblakłe. Staraj się, aby Twój ogród wyglądał dobrze przez cały sezon. Jeśli dokonałeś właściwego wyboru, będziesz cieszyć się piękne główki nasienne roślin lub ponownego rozkwitu.

- Więc nie tylko polowali dla roślin, ale również zajmuje się samodzielnego wyboru?

- Tak, mamy dużo podróżował dla byłej Jugosławii i Ameryce Północnej. Rośliny północnoamerykańscy nie były w modzie we wczesnych latach osiemdziesiątych. Nigdzie, nawet w Anglii, nie było stevia, byliśmy w stanie znaleźć ich w samych Niemczech. Wypełniłem ogród całkowicie nowe typy - przed tym, na przykład, nikt nie wziął Burnet jako roślina ozdobna.

Potem zainteresował się hodowlą monarda, Floks, sidaltsey, szałwia, geranium, Astrantia. W sumie mam około siedemdziesiąt odmian. Ale przez ostatnie dziesięć lat byłem bardziej koncentruje się na projektowaniu.

- Z jednej strony, to ze wszystkich moich roślin, miłość, serce, az drugiej - do ogrodów. Kim jesteś - projektant lub hodowca?

- Jestem projektantką, która kocha rośliny. Po utworzeniu ogrodu, nie można uruchomić z tego zakresu. Po pierwsze trzeba znaleźć pomysł na ogród, aby określić tematykę każdego fragmentu. Wtedy kolor, oczywiście. Garden zrobić forma i kolor konieczne do ekspresji. Myślimy w kolorze, ale aby utworzyć formularz.

Wideo: sake Don-Dona ... Samograj

- Czy sklasyfikować wszystkie byliny kształcie kwiatostany: płaski, skok-like, kuliste, półkuliste ...

- Aby ludzie bardziej świadomi roli kształtu. Pomaga połączyć elektrowni w systemie, który w moim umyśle: w pionów i poziomów, luk przejściami. To jest mój sposób myślenia. Oczywiście, kolor jest również ważna. Ale jeśli nie projektujemy, należy najpierw naszkicować postać szkicowy.

Dzielę rośliny, a także dla ich charakter: w jaki sposób są one trwałe i niezawodne, jak zachowują się w ogrodzie.

- Czy masz ulubiony kolor?

- Chyba tak - czerwony, fioletowy. Ale nie ma koloru, nie chcę używać. Nie podoba mi się, więc jest trujące żółte żonkile. Nienawidzę ich. Mam jeden, chcę go kopać.

- Szczyt kwitną w ogrodzie znajduje się w sierpniu-wrześniu. Jak można rozwiązać ten problem wiosny dekoracyjne?

- Zastrzegamy wszystkie rośliny i pokroić na początku lutego. Następnie kwitną krokusy, przebiśniegi, ciemiernik. W parkach Włożyłem dużo
żarówki wczesnego kwitnienia.

- Wygrałeś Chelsea-2000. Jak się czujesz na temat tego ogrodów wystawowych, które są wykonane specjalnie dla niej?

- Widzę to w formie wystawy, a nie rzeczywistość. Chelsea - to marketing. A jeśli odwiedzający myśleć: Och, to idealne połączenie, trzeba spróbować powtórzyć go w swoim ogrodzie - co oznacza, że ​​mają coś do poznania samego siebie, aby stawać na grabie, aby zrozumieć, co Chelsea. I prawie zawsze wychodzą z niej. Lubię ludzi, zawsze tam spotkać się z przyjaciółmi. W ogóle, to jest przemysł. Powiedziałbym: Nie wierzę, po prostu cieszyć się nim.

- Hank Gerritsen, współautorem jednej z książek, powiedział kiedyś, żółty liść - to pomyłka ...

- Ja w ogóle nie lubią barwne rośliny. Na przykład takie proste variegatsiyu jak geranium `Samobor`, Brunner `Jack Frost`, może być używany. Ale umieścić roślinę tylko dlatego, że miał barwne liście - nonsens. Kolekcja barwny rośliny, moim zdaniem, jest bez smaku. Jednak kolekcjonerem i nie jest wymagane, aby być projektantem. Chociaż kolekcja może być ciekawe i zachować resztę ogrodu. Wszakże nawet znani architekci są nie tylko w domu, oglądając.

- Jak długo stworzyliśmy ogród w Hummel?

- Zmieniliśmy go kilka razy już. Ostatnio zrobił 3 lata temu. Zostawmy to w ten sposób przez 7-8 lata.

- Mogłeś napotkał tutaj rosyjskich gości?

- spotkać się i rozmawiać z nimi. Rosyjski rośliny miłość, zainteresowane pomysłów projektowych. Bardzo ciekawe i poważne, wydają się chce szybko wsunąć między doświadczeniem i przeskoczyć od razu do centrum ogrodniczego świata, do którego inni wsiąść do dwudziestu lat. Pragnę, aby czytelnicy korzystają ogrodnictwo. Ten proces uczenia się, piękny ogród nie stworzy w ciągu jednego dnia. Lubię ludzi, którzy studiują trudne i nie boją się nowych. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem mixborders angielskich, poszedłem za nim z umysłu, chciał zrobić coś takiego. Minęło kilka lat, aż zdałem sobie sprawę, że nie miał nic wspólnego z dobrymi kombinacjach.

Co robię teraz, tak indywidualnie, osobiście, myślę, nie mogę go nauczyć. Może to tylko inspirować. Inspirować uczenia się. Nie można powiedzieć kopię. Wystarczy coś dla siebie zrobić. Wszyscy chcemy być inspirowane przez muzykę, malarstwo, coś innego. Ale w rzeczywistości mamy do tworzenia własnych dzieł. Jeśli powiesz, kocham Mozarta - starają się dotrzeć do jego wysokości.

Adres ogród i żłobka: Broekstraat 17, 6999 DE Hummelo, Holandia. oudolf.com

Otworzyć od 1 sierpnia do 30 października od 10 do 16.

Wywiad podjęte w 2008 r.

Zdjęcia wykorzystane prywatny ogród i Pete Rudolf English Garden Pensthorpe (projekt Pete Rudolf).

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Kwiaty rosła i rozwijała się szybkoKwiaty rosła i rozwijała się szybko
Ogród, dając zdrowieOgród, dając zdrowie
New York botsad uczy ogrodnikówNew York botsad uczy ogrodników
Projektowanie ogrodówProjektowanie ogrodów
Naturalne kwiat ogrodowy w duchu Pete RudolfNaturalne kwiat ogrodowy w duchu Pete Rudolf
Angielski ogródAngielski ogród
Jak stworzyć ogród skalnyJak stworzyć ogród skalny
Ogrody Anglii: trenthem Gardens (ogrody TrenthamOgrody Anglii: trenthem Gardens (ogrody Trentham
Naturalny ogród (ogród w stylu naturalnym)Naturalny ogród (ogród w stylu naturalnym)
Krajobrazu: ogród w styluKrajobrazu: ogród w stylu
» » » Dutch Gardens: wywiad z Petem Rudolf
© 2022 ProSadGuru.com