ProSadGuru.com

Instalacja i przygotowanie do zimy darni

Tworzenie murawy z rękami na terytorium kraju miejscu może być kilka dni. A jeśli dodać kilka reprezentacyjny klomby, żywopłoty, przestronny pergola z grillem, ogród będzie błyszczeć z nowymi kolorami. sadzenie lawendy oraz stworzenie różańca - kilka interesujących aspektów wdrożenia. Na tle zieleni one utrzymane sąsiednie pola będzie wyglądać świetnie.

trawnik własnymi rękami

utrzymanych trawników

Trawnik do kraju nie stracił swój dekoracyjny efekt, konieczne jest, aby wybrać odpowiedni zwój do pakowania, wyrównanie terenu terminowo wykonywać fryzurę i nie zapomnij o przygotowaniu do zimy. Pomimo tych skomplikowanych prac, roll łatwiejszą opcję, aby wyposażyć resztę, plus ma całą listę korzyści:

 1. Efekt dekoracyjny uzyskuje się szybko, bez wysiłku i czas ten nie jest wymagany.
 2. Rolki przez odpowiednio wybranych odmian ziół i cechy wytwarzania odpornych na działanie mrozu, brak wilgoci podczas suchej.
 3. Chwasty nie będzie rosnąć przez co najmniej 2 lata, ale jest bezpiecznie chronić wykładzinę przed ułożeniem traktowanej gleby ze specjalnej mieszanki.
 4. Dostępne r trawnik własnymi rękami po śniegu aż do późnej jesieni.
 5. Po pracy na drobnym wykończonej powierzchni, można od razu chodzić, ale tylko przy suchej pogodzie.

Wideo: Układanie murawy Kijów, przykład trawnika firmy&do

Urządzenie trawnik nie jest szczególnie trudne, ale ważne jest, aby wybrać odpowiedni wybór trawy na miejscu. Wybór zależy nie tylko od warunków klimatycznych, ale także od tego, w którym miejscu będzie trawnika. Dla dobrze oświetlonych pomieszczeniach i dużych obszarów wielkich bluegrass bez domieszek innych ziół. Na zacienionych i częściowo zacienionych miejscach racjonalnych rolkach zakupu bluegrass w ilości 5% oraz różnych gatunków kostrzewy, które nie są tak wyrozumiałe oświetlenia. Jeśli obszar będzie rozstrzygać na początku jesieni, będzie zbliżać się do rolek trawy w wysokości 5%, i bluegrass. Te trawniki wymagają dobrego oświetlenia i podlewania. Charakterystyczną kontrast - jasny i nasycony kolor zielony.

Dla rozmokłym przesuszone gleby konieczność uzyskania stabilnej mieszaniny ziołowe zawierające ilość kostrzewa i wiechlina Kentucky 85% (15%). Jakościowe rolki powinny opierać się na stałe, a warstwy siatki darni, wytwarzają się w głównej mierze o grubości 20-25 mm, i o długości nie więcej, niż 2 m.

Wideo: Lawn. Okrągły trawnik gazon.Ukladka. , jak położyć murawę. gotowy gazon.zeleny trawnik

Turowa technologię układania

Przygotowanie terenu rozpoczyna się poważnej czyszczenia, wyrywania pni i wyrównał. Jeśli to możliwe, zapewniają niewielki stok od środka do krawędzi, aby uniknąć zalanie wodą poszczególnych witryn. W odniesieniu do rozwiązania z górną warstwą gleby odwadniania usuwa się, a otrzymaną wgłębienie umieszcza się warstwą drobnego żwirku wysokości 10-15 cm i piasku (może on być zastąpiony geowłókninę).

Do zwalczania chwastów można używać środków chemicznych „Reglon«lub»parakwat”. Przed zasypaniem żyznej gleby wszystkich warstw dokładnie sprasowanej lodowiska. Jeśli kontrola chwastów stosowane trucizny układanie rolek można przeprowadzić dopiero po 2-3 tygodniach.

7-10 dni przed planowanym pracy zaleca się, aby nawóz organiczny.

Jak położyć darń i kiedy? Najlepszym porze roku do podłogi są uważane za wchodzące gdy podłoże jest również zasilana wilgocią i ma temperaturę 7-10 ° C + W takich warunkach, trawa szybko się zakorzenić. Rolls gdy podłoga jest wdrożony tylko w linii prostej, nie mogą być liczone na wszystkie nierówności są wycinane ostrym nożem. Pozostałe rośliny może być umieszczony w środkowej części następnego cyklu, ale z krawędzi. Cały zespół owiana sposób rozłożony w czasie, gdy powierzchnia ubita deska z uchwytem. W obecności zagłębień taśmy windy i wlać je na ziemi. Ruch zalecany przez zadaszonymi desek do pasów trawy nie są przemieszczane.

r darń

Sposób układania

Jak dbać o trawnik po odbywa się praca? Koniecznie trzeba wlać w braku deszczu nawilża dziennie przez tydzień, stopniowe zmniejszenie ilości doprowadzanej cieczy. Po kilku tygodniach, zaleca się, aby zorganizować pierwsze cięcie, wówczas jest ona wykonywana jako wzrost trawy. Pielęgnacja murawy musi zawierać karmienia. Azot służy do sprężyny, stymulujące wzrost masy zielonej jest bliżej wchodzą jedynie potas i fosforanowe. Wraz z nadejściem jesiennych dni nie będzie wydawać zbyteczne żonkile sadzarki, tulipany i inne kwiaty do części wiosennej był pełen kwiatów rozkoszy.

Procedura trawniku przygotowania do zimy

Nawet najbardziej stabilny mrożone trawa cierpi źle. Dlatego też odpowiednie przygotowanie do zimy trawnik odpowiedzialny jest procedura. Pożądane jest, aby wykonywać taką pracę, aż do pierwszego mrozu w czasie, aby utrzymać atrakcyjność trawniku, co zapobiega jego zamarzaniu.

Za przygotowanie następujących materiałów potrzebne są:

 • zwykła vily-
 • gazonokosilka-
 • zasilania (w zależności od użytego gatunku traw), 100 m do 3 kg wymagane udobreniy-
 • Mieszaninę podseva-
 • grabie szczotkę do czyszczenia powierzchniowo
 • Wąż z nawadniania natryskowego.

Pierwsza część widełkowa napowietrzania pracują, tj. E. Dodać chaotyczne nakłuć wzdłuż obwodu na głębokość 15 cm. Szczególnie ważny proces trawnikach o wysokiej przepuszczalności, ponieważ gleba jest bardziej zwarty. Napowietrzanie pozwala odwrócić wody do głębszych warstw gleby, aby zapobiec winterkilling powierzchnię. Około tygodnia wygląd trawnika nie jest najlepszy, ale to zajmie wielką zimę. Następne wykonywane gleby nawóz góry opatrunek może zawierać potas i fosfor, azot stosuje się w minimalnej ilości. Umożliwi to system korzeniowy, aby prawidłowo i szybko rozwijać.

Pielęgnacja darni

Obchodzi zakończeniu trawnik

Na powierzchni usuwa się wszystkie śmieci, suchych liści, gałęzi, w celu zapewnienia odpowiednich warunków dla wentylacji, usuwania nadmiaru wilgoci. Oczyścić z grabie, miotły. Do wygładzania nieprawidłowości dopuszczalny rozdrabniania, jego skład jest wybrany z uwzględnieniem cech odmian traw i glebowych. Działka pasuje do gliny torf, piasek i ziemia ogrodowa.

Podsiewu wymagane, jeżeli trawnik rozcieńczona lub częściowo deptane. Niezbędne do korzystania z tych odmian, które zostały zastosowane do darni. Ważne jest przestrzeganie wszystkich proporcjach dokładnie wymieszać nasion, siewek jednorodna. zima trawnik pokryć wszystko z pokrywy śnieżnej jest doskonale zachowana od hipotermii i zamrażania. Jakie środki mogą być podjęte dalej? Zwykle, kiedy pogoda jest sucha pod koniec jesienią zaleca się rozproszyć na powierzchni węglanu wapnia, w ilości 50 g na 1 m. Należy to zrobić po 2 tygodniach pracy.

Korzystanie z murawy, można szybko uzyskać ładny i gładki trawnik, zamiast czekać, aż kiełków nasion i lądowanie osiągnął wymaganą wysokość. Znaczenie i odpowiedniej opieki z kompleksem opatrunków i okresowych przycinania do obszaru zawsze wyglądał stałe.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Ścieżki ogrodowe w kraju (wideoŚcieżki ogrodowe w kraju (wideo
Część dekoracji - TujaCzęść dekoracji - Tuja
Jak rosną lilie w krajuJak rosną lilie w kraju
Plan różaniecPlan różaniec
Trawy do trawników - plusy i minusyTrawy do trawników - plusy i minusy
Lwia paszczaLwia paszcza
Ligustr genialny - Wonderful żywopłotyLigustr genialny - Wonderful żywopłoty
Uprawy roślin na patio lub tarasUprawy roślin na patio lub taras
Aster wieloletnia wysokiAster wieloletnia wysoki
Jak przygotować się do zimy różeJak przygotować się do zimy róże
» » » Instalacja i przygotowanie do zimy darni
© 2022 ProSadGuru.com