ProSadGuru.com

Pergola w kraju: stworzenie zielonej kurtyny z rękami

Wideo: Making of pergoli z rękami Jeśli nie masz czasu i możliwości, PRORAB firma budowlana zrobić dla ciebie dzwonić 391 209 67 86

Wreathed z zielonym tunelu nad chodnik, opracować fontanną, pergolą z drewna, ozdobione własnymi rękami z róż pnących i innych akcesoriów ogrodowych zachwyci każdy sceptyk. Jeśli uzbrojony odpowiedniego narzędzia i wiedzę, obszar podmiejski może przekształcić się nie do poznania. Lepiej zacząć z pergolami, to prosta konstrukcja i dużo czasu robi nie potrzebują. Ozdobić nie tylko odpowiednie wsparcie róże wspinaczkowe, ale powoju, jaśmin Chiński magnolia winorośl, uprawy gdzie to możliwe, a w środku pasa.

pergola z rękami

Pergola w ogrodzie

Wideo: sztuczki Lato Łuki wykonane z metalu winogron z końcówkami ręce Dacha daczy z odpowiedzi nadrzędnego

Struktura zbudowana z wielu łuków połączone dekoracyjną skrzynię. Zakończone modelu ogród może być podobna do altaną, wygodne jadalnym pawilonu śniadania letnich i gości konferencyjnych, zielone tent, zadaszenie od palących promieni letnie dni. Krajobrazu ogród z takich wariacji dostaje unikalny wyrafinowania i reprezentacyjny. Zaprojektować odpowiednie łączenie z głównych budynków, czy też jako odrębna struktura, na granicy między przyległego pomieszczenia.

Formularze dla pergoli ogrodowych

Tworzenie projektowanie ogrodu w swoje ręce, konieczne jest zapewnienie każdym szczególe. Materiał dla budynków architektonicznych są wybierane na podstawie stylu domu, ziemi i osobistych preferencji. wybrane panie kompaktowe konstrukcje z ławkami i huśtawkami. Mężczyźni wolą złamaną ścieżką, na przemian z otwartym powietrzu i sklepienia.

Kształt konstrukcji mogą być:

 • wachlarzowo,
 • okrągłe lub kwadratowe,
 • zagięty.

Zgodnie ze sposobem umieszczenia:

 • wolnostojąca postroyka- architektoniczny
 • ozdobne łuki z kominkiem, skameykoy-
 • Model z placem zabaw.

Pergola w projektowaniu krajobrazu zawsze wygląda nieskazitelnie. Konstruowanie go z różnych materiałów:

 • drzewo,
 • Metal,
 • z tworzyw sztucznych,
 • cegły i kamienia,
 • przykłady kombinacji.

Mały domek zadaszenie z drewna, metalu, jest uważany za jedną z niezawodny. Opcje kamienne są trudne do wytworzenia, ale wyglądają bogatsze i bardziej solidne. Cokolwiek materiał nie został wzięty jako podstawa, dekoracyjny struktura powinna mieć trwałe i estetyczne. Odległość podpór powinna wynosić co najmniej 1 m, a wysokość dobiera się w zakresie od 2,5 m nie stracić uczucie lekkości i tajemnicy.

Wideo: Tapestry dać zielone koronki

Instalacja drewnianych pergoli

materiał jest nadal wiodącym drewna. Jest tani, łatwy w obsłudze, pozwala na dowolny cel. Tworzenie wsparcie dla roślin i przytulne miejsce do wypoczynku na łonie zielonego początek przygotowań do kolejnego materiału budowlanego i narzędzi:

 • piasek rzeczny, cementu i żwiru dla konkretnej implementacji zalivki-
 • barów drewna łożyskowe 15 * 15 cm, podłużne - 10 x 5 cm
 • Śruby i gvozdi-
 • ruberoid-
 • bitumu i odkażające do przetwórstwa drevesiny-
 • elektrorubanok-
 • Pojemnik rozwiązanie, wiadra łopaty, Kielnia, młot, poziom budynku.

Jeśli wszystko jest gotowe, nadszedł czas, aby rozpocząć wyrównywanie terenu i kopanie dziur dla Polaków na głębokość 35-45 cm. Studzienki spali kompozycja piasku i żwiru 10 cm. Można zainstalować wsparcie i część betonowa, ale koszty finansowe i czasowe urządzenie będzie wymagało jego więcej. Słupki podtrzymujące pre prostragivayut strugów elektrycznych, są traktowane z antyseptycznym. drewno końce płaszcza z gorącego bitumu i bezpiecznie owinięty pokryciem dachowym. Przygotowane kolumny zamocowany na piasku i żwiru w łóżku wzdłuż ścian pasków dobrze rozłożone deskowania pokrycia dachowego, a beton jest zalewany. Z tych podpór na łuk kwiatów w domku włączy niezawodne i trwałe.

Jeśli podwyższone łuk ogrodowa swoich rąk, to odległość między podporami przewidzianych w 1,5 m pomiędzy belkami - 0,6 m, listwy elementów - 0,3-0,5 m.

Po wymagane dzień wlać beton, start złączne filary. Ich połączone ze sobą drewniane poręcze przy użyciu przekładek, rowki i stalowe belki ugolki.Verhnie przymocowane do kotew prowadzących lub długich paznokci. Top poprzeczne paski zamocować poprzeczkę. Aby estetyka projektu w górnych belek robić rowki. Pozwolą one ukryć umieszczenie belek poprzecznych.

Jakie rośliny wybrać?

dbać o petunie

wielość barw

Ekran partycji w ogrodzie własnymi rękami: Video

Wszystkie warianty mają jedną rzecz - wspaniały florystyka. Posadzone szerokie rośliny z różnych okresów kwitnienia. Piękna forma zasłona zielony Powojnik, Actinidia, wiciokrzew. Klasyczny roślina, która pełni rolę ochronną tarczą Słońca - dziewicę lub uprawianych winogron. Fascynujący efekt produkcji chmielu, róże pnące, nasturtiums.

Praktycznie wszystkie kwitnące pnącza są egoistyczne, więc powinny być sadzone od siebie w odległości nie mniejszej niż 1 m. Aby stworzyć zieloną zasłonę wiciokrzew, umieszcza się go w 35-40 cm od poprzednich lądowań. Na szybkie Ekologiczny wybrany góralskim Bulduzhansky, umieścić go w osłoniętym miejscu. Dynie ozdobne odmiany odpowiednie do stylu rustykalnego. W lecie będą zachwycać duże żółte kwiaty i jesienne owoce urzekają różne formy. Dzikie strąki fasoli ozdobić barwne zieleni i groszek stworzy ścianę delikatnej zieleni.

Błędy, które nie mogą być dozwolone:

 1. Nie obsadzone roślinnością z różnym czasie życia.
 2. Nie używać obfitości pnączy, aby nie komplikować opiekę nad nimi i nie stracić jednego pojęcia.
 3. Nieodpowiednie dla roślin ogrodowych łuków, które nie są dostosowane do konkretnego regionu.

Jeśli nie masz czasu, aby zbudować drewnianą konstrukcję, ale aby stworzyć przytulne miejsce do wypoczynku chcesz, możesz zbudować ażurową pergolą gotowych łuków metalowych, połączonych ze sobą za pomocą małych mostów. Asortyment w sklepach rozległej, każdy może znaleźć odpowiednią opcję do dekoracji ogrodu.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Pionowy utworzyć przestrzenny ogroduPionowy utworzyć przestrzenny ogrodu
Jak zrobić toaletę w kraju własnymi rękami? wybór lokalizacji i budowy etapyJak zrobić toaletę w kraju własnymi rękami? wybór lokalizacji i budowy etapy
Krajobrazu - strona 4Krajobrazu - strona 4
Gobelin dla winogron w kraju własnymi rękamiGobelin dla winogron w kraju własnymi rękami
Altana dla ogroduAltana dla ogrodu
W ogrodzie w stylu fusionW ogrodzie w stylu fusion
Jak zbudować pergolę z ich rąk (wideoJak zbudować pergolę z ich rąk (wideo
Pergole, altany, pawilonyPergole, altany, pawilony
Szklarnie w kraju własnymi rękamiSzklarnie w kraju własnymi rękami
PergolaPergola
» » » Pergola w kraju: stworzenie zielonej kurtyny z rękami
© 2022 ProSadGuru.com