ProSadGuru.com

Pachnące bzy w ogrodzie rozkoszy: sadzenie i pielęgnacja

Pachnący obłok tych delikatnych krzew jest niemożliwe, aby nie zakochać, więc rosnące bzy rozprzestrzeniać nie tylko w Rosji, ale także w całej Eurazji. Bzy będzie wyglądać doskonałe i jako zabezpieczenie i jako oddzielny pędzel. Jest to roślina wieloletnia, średnia długość życia do 200 lat, oraz z należytą starannością może być więcej. Zalety obejmują rosnącą odporność na zimno i ciepło.

Zapach bzu ma działanie uspokajające, zmniejsza niepokój i drażliwość. Ten krzew powinien postawić dom dla tych, którzy cierpią na bezsenność lub przedmiotu do ciągłego stresu w pracy.

Wybór odmiany do sadzenia

Syringa

Syringa

Lilac jest dobrze przystosowany do różnych warunków klimatycznych, dlatego jej tak lubi hodowli i na przedmieściach, w środku pasa, a na Syberii. Dla każdego regionu, zaleca się zakup niektórych odmian, więc szybko zakorzenił się w ogrodzie corocznie podobał się obfite kwitnienie.

Popularne odmiany:

  1. Najczęściej wczasowicze nabyć Syringa vulgaris, który różni się od innych liśćmi w kształcie serca. Sprzedam sadzonki tej odmiany może być bezpiecznie, jest odporny zarówno latem znoyu i silnym mrozem. Na kwiaty tej odmiany charakteryzują się różnymi odcieniami, sadzonki mogą być bezpiecznie stosowane do produkcji utworów lub po prostu na ogród dekoracji. To samo można zauważyć, dla odmiany hybrydowej, która różni się od zwykłych, ale to zaczyna kwitnąć później.
  2. Można umieścić węgierskich i Amur odmian bzu idealnie pasuje przedmieścia.
  3. Ci, którzy chcą wyrafinowania, należy spojrzeć na odmian Kolesnikow. Ten hodowca poświęcił swoje życie bzy hodowla i pozostawił ponad 300 unikalnych odmian tego pięknego krzewu. Wśród klejnotów swojej kolekcji - piękno Moskwie z dużymi podwójnymi kwiatami, które przypominają róże, zmierzch, gdzie kwiaty są szczególnie aksamitna. Popularny z klasy projektanci krajobrazu „Moskwa Sky”, który zmienia kolor pąków jak rozpuszczanie, a także wielu innych, które mają wpływ na delikatną urodę, nawet tych, którzy są obojętni na kwitnących krzewów.
  4. Z hodowli giatsintotsvetnoy, heterophyllous i machnięcia i bzy Meyer powinno być zaniechane. Jest to niezwykle kapryśny rośliny niosące złe zmiany temperatury i mróz.

praca sadzenie

Do sadzenia bzy lepiej wybrać jasne i słoneczne, z dala od ciągłego wiatrów miejscu. Nie jest konieczne, aby roślina krzew doliny nadmiar wilgoci w tym przypadku nie można uniknąć. Krzewy wrażliwe na kwasowość gleby, więc najlepiej jest wybrać neutralny grunt. Na piaszczystej lub gliniastej glebie, są one mało prawdopodobne, aby się zakorzenić, a światło ił się do ich potrzeb. Jeśli w glebie jest ciężki, sadzenie liliowy powinno być prowadzone do akceptowalnego głębokości.

Wielkość pit lądowania nie powinno być mniejsze niż 60 x 60 x 60 cm. Jeśli ziemia jest żyzna, że ​​wgłębienie nie jest konieczne.

W przygotowany otwór 2 tygodni potrzeba do wypełnienia górnej warstwy gleby, mieszanie go z nawozami organicznymi. Wskazane jest, aby wziąć 10 kg kompostu lub próchnicy. Jeśli rośliny są uprawiane w grupach, a odległość między nimi powinien wynosić 2 m, jeśli rzędów. - 2,5 m, gdy pożądane odmiany stam rośnie odległość pomiędzy sadzonki można zwiększyć co najmniej 2 razy. Sama procedura jest sadzenia krzewów tradycyjny i prosta tworzy w przygotowanym dołu stos, na korzenie siewek delikatnie dystrybucji. Po pit pokryte ziemi, gleby stoi mocno dociśnięta korzeni. Idealna wysokość grzebania szyi korzeniowej. - 4 do 5 cm Jeśli nie są zgodne z tą zasadą, roślina może zostać utracone w czasie.

W sprawie zasad sadzenia i przycinania szczegółowo omówione w filmie.

Gdy docelowa jest zakończony w odległości pół metra od ziemnokraski krzew wylano do wysokości około 20 cm. Otrzymaną także odwadniany i pokryte ściółkę w niej, przy czym grubość warstwy powinna wynosić od 6 do 8 cm. W tym celu, w odpowiednim trocin, próchnicy lub torf. Zaniedbywać starannego przygotowania dołów do sadzenia krzew nie jest konieczne. Poświęć trochę czasu na początku, to nie można się martwić o roślina ozdobna.

Nawożenie: kiedy i jak dużo nawozu, aby?

Jak rosną silne i hardy bzy? Jest to ważne w ogrodzie posadzone krzewy w odpowiednim czasie do paszy. Pierwsze trzy lata są tylko co azotu, a następnie - a nawet organicznym. Liliowy, sadzenie i pielęgnacja, która nie jest tak skomplikowane, wystarczy w tym względzie jest skromny. Nawozy stosowane do gleby podczas kopania jesienią i azotu - w sprężyny. Wielki dziewanna roślina otrzymuje, wprowadzić go do koła głównego ustąpił około 0,5 m od korzeni. Szacowana liczba - nie mniej niż 3 wiadra na krzaku dorastali.

Niektórzy ogrodnicy wolą używać nawóz w granulkach. Karmić rozwiązanie znane wielu „Agricola dla roślin kwitnących.” Nawóz ten wprowadza się z szybkością 100 g na rośliny. Azotu dodaje się w sezonie dwukrotnie:

  • pod koniec kwietnia (początek sezonu wegetacyjnego) -
  • w maju (aktywny wzrost liści i pędów).

Na 1 m kw okręgu dookoła pnia maksymalna dodano 2 łyżek mocznika łyżkę. Podobny przepis dla nawozów fosforowych, należy je tylko jesienią, przynosząc głębokość około 10 cm pod każdym krzakiem. Liliowy dobrze karmione popiół z drewna, rozprzestrzeniania się wodą w ilości od 250 g na 10 litrów wody.

Sezonowe szkodników

liliowy sadzenie

praca sadzenie

Liliowy narażony takich nieprzyjemnych i niebezpiecznych chorób, takich jak zarazy, więdnięcia bakteryjnego i lepkiego. walczą w następujący sposób: odcinanie kwiaty, krzewy bordoska natryskiwany lub tlenochlorek miedzi (20 g roztworu mieści się w 5 litrach wody).

Choroby liliowy:

  1. Liliowy niebezpieczny wróg - ćma, tych szkodników może zniszczyć nawet krzew dorosłych. Jako metoda walki lepiej jest użyć roztworu Decis. On rezultativen również antymolowy-kraśnikowate który atakuje bzy w maju.
  2. Hawk na gąsienicach, powodując ogromne szkody zielona, ​​użyj Funan. Lek rozpuszcza się w wodzie (wymagane przez jeden czerpak 10 g) Bush można następnie rozpylacz natryskowy.

Opieki liliowy oprócz tradycyjnej uprawy, odchwaszczania i zwalczania szkodników, rozdrabniania, nie może obyć się bez terminowo podlewania. Roślina potrzebuje wilgoci, nie tylko wiosną i latem, ale również podczas wzrostu korzenia, który odbywa się na jesieni. Zazwyczaj we wrześniu lub październiku doświadczonych ogrodników przeprowadzić tak zwaną „podzimny” podlewania, spędzając 3 do 5 wiader wody na 1 m kw wokół opuszczanym okręgu. intensywność nawilżania zależy tutaj od składu gleby i wieku w bawełnę.

Transplant do nowej lokalizacji

Warto zauważyć, że jeśli planowane przeniesienie bzu, w żadnym wypadku nie może to zrobić na wiosnę, na wysokości sezonu wegetacyjnego. W tym przypadku sadzonka będzie długi czas być chory, albo nawet w ogóle nie przyzwyczaił się do nowej lokalizacji. Dlatego do sadzenia bzy idealny wczesną jesienią. Sadzonki ten krzew jest przechowywany w zacienionym pomieszczeniu, muszą ukrywać korony polietylenu, naprawić go od dołu tak, że roślina nie jest zagrożony odwodnieniem.

Nie przeszczepione bzy niemożliwe: rozciągające się od ziemi wszystkie składniki odżywcze krzew przestają rosnąć i rozwijać się w pełni, stopniowo zaczynają tracić spektakularny wygląd.

Najlepiej jest przeszczep bzy w sierpniu, przygotował pit z nawozami i dając czas na osiedlenie się gleby. Koniecznie trzeba wlać do otworu około 2 litrów sody, a następnie przystąpić do transplantacji. Lepiej zdecydować się na to krzew, który osiągnął wiek 2-3 lat. Krótko przed przesadzania roślin powinny być dokładnie zbadane i pozbyć się gałęzi suchych i zniszczonych, a następnie przenieść krzewów do nowej lokalizacji wraz z bryłą ziemi.

Dbanie o piękno zasad złomu

Przycinanie bzy - kolejny ważny punkt opieki, bez której nie da się osiągnąć spektakularny wygląd korony. Usuń stare i chore gałęzie, jak również zapobieganie wzrostowi pędów, można użyć piłę lub ostrych strzyżenia. Powinno to odbywać się systematycznie, a nawet korony nie będzie działać.

bzy przycinaniePo radę, możesz być pewien, że wszystkie ostatnie 5 lat sadzonka będzie piękne drzewa z pięknych kwiatów, które są długo zadowoli nie tylko płaską koronę, i przyjemny aromat.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Ketmia syryjska w strefie środkowej Rosji i na UkrainieKetmia syryjska w strefie środkowej Rosji i na Ukrainie
Piękno, zapach, prostotaPiękno, zapach, prostota
Ziemniak SymphonyZiemniak Symphony
Topola pachnącyTopola pachnący
Odporne na zimno odmiany winogron - szczególnie rosnąceOdporne na zimno odmiany winogron - szczególnie rosnące
Trójniki żółty krzewówTrójniki żółty krzewów
Keriya japońskiKeriya japoński
Rosnące sadzonki arbuza w środkowym pasieRosnące sadzonki arbuza w środkowym pasie
Wytrwałych odmian jabłekWytrwałych odmian jabłek
Co jest lepsze dla trawnika trawy w domku?Co jest lepsze dla trawnika trawy w domku?
» » » Pachnące bzy w ogrodzie rozkoszy: sadzenie i pielęgnacja
© 2022 ProSadGuru.com