ProSadGuru.com

Niezwykły strumień kamieniu z rękami

Chciałbym stworzyć potoku gaworzenia w pobliżu jej domu, ale nie w pobliżu jakiegokolwiek akwenu. projektanci krajobrazu wymyślił wariant łatwiejszy - Dry Creek (stworzonego własnymi rękami przez kilka dni) z kamieni z pięknych roślin na brzegach. Następny będzie wyglądać spektakularne roślin cebulowych, ageratum, altówka, karłowatych odmian astrów, bloodroot, opieka dla których nie jest tak skomplikowane.

Suche strumienie są tworzone na domów przyległych obszarów o dowolnej wielkości, począwszy od dużych ogrodów, a skończywszy na sześciu akrów. Z pomocą niezwykłego kamienia chodnik można strefowego przestrzeń ogrodu, wizualnie zrobić mały dziedziniec przestronny i piękny.

potok kamieni

Suchy strumień i most

Zalety tego są liczne Brook:

Wideo: Układanie kamienia naturalnego z rękami

 • Koszty są minimalne, ponieważ jego główne elementy są żwirowe lub jakieś małe kamienie.
 • Taki potok w domku łatwo zrobić samemu. W przeciwieństwie do powstania zbiornika nie jest wymagane skomplikowane prace przygotowawcze lub drogich materiałów.
 • Taki element krajobrazu nie jest trudne do utrzymania w dobrym stanie, konieczne jest tylko w czasie, aby usunąć chwasty, poprawne łóżko żwir, aby zachować formę.
 • Wybierając rośliny do dekoracji nie jest ograniczona, nie ma potrzeby, aby wybrać rośliny, które są w stanie wytrzymać wysoką wilgotność.
 • W przeciwieństwie do zbiorników wodnych mają o strumieniu suchego komarów i innych owadów, które lubią wysoką wilgotność, nie ma nieprzyjemny zapach śluzu.
 • Aby skaliste ciało wody nie wymaga kompresory, filtry, systemy oczyszczania wody.
 • Można wybrać dowolny system oświetlenia dla obszaru stylizacji.

odmiany ogrodowe z kamienia i piasku

Strumień projekt powinien myśleć z wyprzedzeniem, że po realizacji kompletnej iluzji, że prawdziwy staw. Z kilku metrów musi się wydawać, że jest płynącej wody wzdłuż złoża, a nie tylko zlepek kłamstw kolorowe kamyczki lub głazy. Istnieje kilka opcji, jak dać mu stworzenie niezwykle skuteczny i uderzający wygląd:

 1. Musisz zrobić symulację źródła w postaci studni lub niskim klifie gdzie strumienie pójdzie w pożądanym kierunku. W takim układzie należy zwrócić szczególną uwagę na dobór kamieni. Aby utworzyć źródło używanych drobnego żwiru i kamieni potrzebują większych rozmiarów, symulując szybki bieg do kanału.
 2. Strumieniem piasku - piękne kompozycji w postaci oddzielnych strumieni łączących, których szerokość jest nie większa niż 20 cm, stosuje się do wypełniania zgrubne warstwa piasku, ale nie rozpraszają pyłu i przez miejscu .. Piasek zaleca się stosowanie koloru. Na takie zmiany dozwolonego użytku małe kamyki, konieczne jest również, aby wybrać kolor.
 3. Niezwykły strumień kamieni można dostać rodzaju fale są tworzone przy użyciu zwykłego ogród grabie. Opieki okresowej nadal wymagany wzór fal, musimy od czasu do czasu, aby poprawić.

Teledysk będzie służyć jako dobre narzędzie do tworzenia suchy staw na daczy.

Przygotowanie: wybór kształtu i strumienia materiału

Niezależna produkcja suchego zbiornika rozpoczyna prace przygotowawcze, ale raczej wyborze jego kształtu. Nie trzeba być profesjonalnym projektantem, aby poradzić sobie z tego rodzaju pracy, ale niektóre funkcje nadal trzeba zwracać uwagę. Po pierwsze, na kartce papieru należy zrobić plan witryny, aby wyświetlić wszystkie dostępne elementy - Dom, budynki gospodarcze, ogrody, ogrodzenia i tak dalej. Następnie należy wybrać miejsce, gdzie strumień będzie.

Film: Jak zrobić dekorację skóry i kamienia z rękami Masterclass

Optymalnym miejscem jest podwórko, tereny rekreacyjne, ogród lub wolnej przestrzeni wokół ogrodzenia.

Z formą bezpośredniego powinno być zaniechane, wygląda spektakularny strumień meandrujące. Wybór materiału na zróżnicowany, począwszy od piasku do dużych głazów. Wybrany kolor inny, dopuszczalne barwniki kamienie i przykryć je lakierem w celu zachowania stałego odcień. Tworzenie symulowane powierzchnię wody, jak to możliwe, przy użyciu niebieski bombek. 1 m kwadrat wymagało około 5 kg.

Zaznacz skały i sadzenia roślin

Jak zrobić Dry Creek, wydatki na tworzenie go tylko na jeden dzień? wykopany jest wykop o głębokości złoża 15-30 cm w wybranym obszarze (zależnie od wielkości kamienia). Dno wyrównać zwykłe ogrodowy nachylenia, a następnie pokryte geotektsilya warstwy zapobiec wzrostowi chwastów.

Po tej pracy, jesteś gotowy na rock kartę ze źródła i brzegów strumienia przyszłości. Jeśli jest piaszczysta, a następnie wypełnienie wykopu wykonane wystarczająco grubego piasku i wygładzić powierzchnię. Dla ochrony wybrzeży i ochrony ich wybranej formy użytych wielkich bruku.

potok własnymi rękami

Kamyczki zamiast potoku

Udekorować Dry Creek własnymi rękami, aby pomóc roślin. Będą one nie tylko wykonywać funkcję dekoracyjną, ale także chronić konstrukcję przed zniszczeniem. Użyj następujące rodzaje roślin:

 • dzwon Poskharskogo-
 • Aubrieta (hybrydowe gatunków) -
 • lobeliya-
 • molodilo-
 • irisy-
 • hosty-
 • bambusa listokolosnik.

Rośliny są jasne, są pięknie kadrowania sztuczne jezioro, będzie to doskonała dekoracja. Jeśli witryna jest urządzony w stylu Prowansji, korzystne może być udzielona lawenda, sadzenie i pielęgnacja za które nie dostarczają trudności lub wybierz łąki kwiatów. Sadzi się wzdłuż wybrzeża, konieczne jest, aby zapewnić jednocześnie lądowania systemu do systemu korzeniowego nie zniszczył łóżko formularz.

Dry Creek - niezwykłym elementem krajobrazu w ogrodzie, który może całkowicie przekształcić dowolny obszar. On stworzył z kamieni i piasku nad brzegiem rośliny są sadzone. Na budowę skalistym strumieniem wymagać będzie dzień lub dwa, gdy kompozycja będzie znacznych rozmiarów.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Porady ekspertów o urządzeniu strumieniu suchegoPorady ekspertów o urządzeniu strumieniu suchego
11 Pomysły używać kamieni w ogrodzie11 Pomysły używać kamieni w ogrodzie
Dry CreekDry Creek
„Sztuczne strumienia” w kraju własnymi rękami„Sztuczne strumienia” w kraju własnymi rękami
Rola zbiornika w projekcieRola zbiornika w projekcie
Jak stworzyć ogród skalnyJak stworzyć ogród skalny
Jak zrobić trawnik w kraju własnymi rękami?Jak zrobić trawnik w kraju własnymi rękami?
Japoński ogród własnymi rękamiJapoński ogród własnymi rękami
Magia potoku gaworzenia w krajuMagia potoku gaworzenia w kraju
Japoński ozdobne kamienie ogrodowe jako rodzaj projektowania krajobrazu i projektowania -…Japoński ozdobne kamienie ogrodowe jako rodzaj projektowania krajobrazu i projektowania -…
» » » Niezwykły strumień kamieniu z rękami
© 2022 ProSadGuru.com