ProSadGuru.com

Rola zbiornika w projekcie

Wideo: Krajobrazowe stawy oryginalne pomysły z Internetu

Rola zbiornika w projekcie

Japoński ogród jest harmonijny w każdym szczególe, a dokładniej dla japońskich artystów - szczegóły konstrukcyjne nie istnieją - istnieją dane, które odgrywają ważną rolę.

Są ważniejsze dane, jest mniej, ale żaden z tradycyjnym japońskim ogrodzie nie może pochwalić się pełnego obrazu bez obecności zbiornika na jego terytorium. Może być sztuczne stawy, fontanny tryskające z dziwacznych konstrukcji kamiennych, strumienie, płynące między różnymi elementami krajobraz ogrodu.

Wideo: Krajobraz, Wodospady, Stawy i Vodoemy.flv

Wierzchołek specjalistom japońskiego Master ogrodzie uważa się za strumień, który przepływa swobodnie pomiędzy trzpieni, ogrodzenia, kamień kompozycji a ponadto w jego otoczenia w całym obszarze ogrodzie.

Rola zbiornika w projekcie tradycyjnego japońskiego ogrodu

Umieść źródło naturalnego strumienia być ukryte przed wzrokiem ciekawskich i wyglądać jak mały kopiec, zbudowany z dużych kamieni z polerowanymi krawędziami. Można zgrabnie umieszczony między kamieniami warstwą żyznej ziemi, która będzie bardzo imponujące następnie wylądować na ziemi te fragmenty kwitnące rośliny ozdobne

Rola zbiornika w projekcie tradycyjnego japońskiego ogrodu

Jako opcja jest idealna do strumienia wyjściowego - podstawy wzgórza, w tym przypadku powierzchnia powyżej jego źródła położył kamieni lub żwiru, tak że górna część wzgórza nie zanieczyszcza i zbiornik Brook, z nimi związane. Roślin pnących, aż do sztucznego stawu wzdłuż potoku - doskonałe rozwiązanie projektowe.

Sztuczne stawy - rozsądną alternatywą dla naturalnego. Po tym wszystkim, naturalny rezerwuar zbudowanych z podziemnych źródeł wody, o ile w ogóle jest to możliwe, aby zorganizować. Ale problemem jest to, że przewidywania zachowania podziemnego źródła jest dość trudne. Wyobraź sobie zakres swojego rozczarowania, jeśli po wszystkich pracach nad zaprojektować stawy, strumień, ten kruchy fundament wszystkich budynkach nagle zmienić swoje zachowanie albo przestanie istnieć! Nieprzewidywalne zachowanie w przypadku sztucznego strumienia jest wykluczone.

Rola zbiornika w projekcie tradycyjnego japońskiego ogrodu

Ty sam zdecydować w jakiej formie źródła strumienia zostaną zaprezentowane, a następny etap - myślenia poprzez trasie strumienia i układ otaczającej sztucznych zbiorników. Należy pamiętać, że w swoim projekcie, strumień powinna przechodzić przez wszystkie zielone wzdłuż melioracje - krzewów, klombów i drzew. Ścieżka do potoku, trzeba położyć żwiru lub utorować cienkie rowki. Trasa strumienia wcześniej przygotowanych ułożone wzdłuż niej z dekoracyjnego betonu.

Jeśli zaprojektowany ogród z skarpie, wskazane jest, aby uruchomić strumień kilka poziomów, wykorzystując różnicę w wysokościach lub tworzenia tych poziomów sztucznie, jeśli takich nie ma różnicy

Rola zbiornika w projekcie tradycyjnego japońskiego ogrodu

Sztuczne stawy w ogrodzie swojej stronie, to miejsce siły, miejsce, gdzie można znaleźć cenne pocieszenie i znaleźć ciche przyjemność w poczuciu jedności z naturą i jej harmonii. Tworzenie sztucznych potrzeb staw prowadzić do osiągnięcia tego celu. Sztuczne stawy, fontanny, strumienie - cały układ krwionośny japońskiego ogrodu, system odżywczy jego ducha i życiodajne, która otwiera zupełnie nowe perspektywy dla pierwotnych decyzji projektowych.

omówienie artykułu z forum

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Pomysły stylowe mostki ogrodowePomysły stylowe mostki ogrodowe
Sztuczne stawySztuczne stawy
Renesansowe ogrody lub powrót do złotej ery.Renesansowe ogrody lub powrót do złotej ery.
Woda w projektowaniu ogrodu: pomysły i zaleceniaWoda w projektowaniu ogrodu: pomysły i zalecenia
11 Pomysły używać kamieni w ogrodzie11 Pomysły używać kamieni w ogrodzie
Ogród Japoński Kaiserslautern: kawałek Japonii do EuropyOgród Japoński Kaiserslautern: kawałek Japonii do Europy
Krajobrazu z ich rąk: od czego zacząćKrajobrazu z ich rąk: od czego zacząć
Ogrodzenia w tradycji japońskiejOgrodzenia w tradycji japońskiej
Japoński ogród własnymi rękamiJapoński ogród własnymi rękami
Japoński ozdobne kamienie ogrodowe jako rodzaj projektowania krajobrazu i projektowania -…Japoński ozdobne kamienie ogrodowe jako rodzaj projektowania krajobrazu i projektowania -…
» » » Rola zbiornika w projekcie
© 2022 ProSadGuru.com