ProSadGuru.com

Sadzenie reprezentacyjny żywopłoty dzikich winogron i hortensji

Zielony płot wymaga rzeczowych nakładów finansowych na budowę kapitału płot będzie musiał spędzić dużo więcej. Wieloletnie żywopłoty stać się najlepszym naturalną barierę od wścibskich sąsiadów, nadmierne zapylenie i hałas. Szermierka wygrać swój urok, gdy pąki rozwijają się, a ogród jest wypełnione słodkim zapachem kwiatów palety.

Co szybko rosnące pnącza wybrane do sadzenia?

Jeśli chcesz w tym sezonie, aby włączyć ogrodzenia w luksusowym zielony dywan z gęstą roślinność, warto zwrócić uwagę na winorośli. Pracowite chałupników odpowiednie winorośle na próbkowania przy minimalnej konserwacji:

 1. Wiciokrzew - klosz-tolerancyjny winorośli z nietypowym kształcie kwiatów. Niektóre odmiany mają przyjemny świeży zapach, który jest zwykle gorsze w godzinach wieczornych. Po kwitnieniu, które trwa około 3 tygodni, produkowany mały jaskrawoczerwone owoce. Żywy płot przez długi czas wygląda świąteczna i reprezentacyjny.
 2. Trąbka - pnącego z czerwonym, żółtym lub pomarańczowym, preferując dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Kwitnienie długo, od połowy lata i trwa do października. Zakład jest używany do dekoracji ścian domów, stodół, altanki, ogrodzenia.
 3. Chmiel jest gwałtownie wzrasta pożądaną zieloną ściany na obszarach słonecznych. Liana szybko opanowali przestrzeń, tak powinno być zawsze utrzymywane pod kontrolą poprzez organizowanie w odpowiednim czasie cięcia.
 4. Szczególny urok ogrodzenia da hortensja pnącza. W przeciwieństwie do dużej wiechowaty i odmian może doskonale rozwijać i kwiat w półcieniu. W pierwszym roku lianovidny krzewów problematycznych rośnie zielona masa, więc trudno uwierzyć, że on może dorastać do 25 metrów. Po trzech lat zaczyna szybko rosnąć, więc pędy trzeba przycinanie operacyjne. Jeśli nie można kupić tego rodzaju, a następnie pokój hortensja wygładzić swoją frustrację.
 5. Szybko rosnący żywopłot, kwitnienia od maja do października, uzyskiwany z Clematis. Uważa się, odporna na suszę i odporny na mroźne zimy. Nadaje się do dekoracji, nie tylko ogrodzenie, ale również altanach, pergolach. Terminowe przycinanie i nawożenie pomogą wyeliminować zubożenie gleby i wzrost pędów.

Wideo z profesjonalnym w doborze roślin, szczególną starannością.

Rośliny na żywopłoty musiał wybrać, biorąc pod uwagę warunki glebowe i oświetlenia witryny. Na zacienionych miejsc do zakupu zalecanego wiciokrzew, bluszcz i dziką vinograd- na słonecznej - powojniki, trąbka, róże pnące. Uprawa winorośli chińskiej magnolii - przynajmniej szlachetny pościg. On nie tylko daje ochronę dekoracyjnych, ale również skuteczne w leczeniu wielu dolegliwości.

Reprezentacyjny żywopłot z dzikich winogron i Hortensja pnąca

Dzika winorośl nie wymaga szczególnej opieki, bo jest jej własnością i docenić ogrodników. Jest odporna na choroby i owady wizyt, to nie musi obejmować w zimie i wziąć łożysko. Zakład nie jest konieczny zakup kilku sadzonki mogą być pożyczone od sąsiadów. Liana szybko rośnie, z sezonu można dostać 2-3 m wzrostu.

Sadzonek sadzenia brane zdrewniałe, o długości 20-30 cm. Te hodowano wiosną w odległości 1 m. Dołu sadzenia wykopano wielkości 50 x 50 cm, może być napełniony do spodzie warstwy piasku wynosi 10-15 cm, lub dowolny inny materiał drenażowy. Konieczne jest wcześniejsze przygotowanie podatny mieszaninę kompost i zanieczyszczenia obecnego w miejscu. Skorupki jaj jako nawóz Może być również stosowany przez zmieszanie podłoża. Po posadzeniu sadzonki muszą być starannie podlewać i posypać ściółkę. Sadzenie dziewczyny winogrono jest zakończona.

Młode pędy powinny być związany ze wzrostem wzmocnione, wysyłając dużo zieleni we właściwym kierunku.

Podlewanie jest ważne na tyle łagodny w sezonie 4 razy. Krzew wylano na wiadrze wody, suszy, jego ilość może być zwiększona. Jeśli korzenie w wyniku nawadniania były nagie, powinny być one pokryte ziemią. Dwa razy w ciągu sezonu pędy są zasilane z nawozami organicznymi lub NPK. dla dziewczęcy winogron opieki powinny obejmować cięcia sanitarnego i formacyjnej, w przeciwnym razie traci jej dekoracyjny winorośli i będzie wyglądać niechlujny.

Wideo od specjalisty na jagody „Vici” znajduje się poniżej.

Zabezpieczać własne ręce mogą być tworzone i skalowane hortensje. W regionach o trudnych warunkach klimatycznych to posadzone na wiosnę, tak aby cięcie było wystarczająco dużo czasu na ustanowienie i formowania korony. W południowych regionach, sadzenie Hortensja pnąca jest całkiem możliwe, a na jesieni. Najlepsze z tego wszystkiego to przetrwa w półcieniu i na obszarach gliny lub ziemi czarnej.

Ozdobne liście żółto-kremowy kolor słynny Chereshkovaya jarzmo „Miranda”, więc często jest wybrany do stworzenia żywego płotu.

Konsekwentnie sadzenie żywopłotów:

 • nabywania i sadzonki wybranych Plot
 • przygotowanie otworu do sadzenia 40 cm * 40 lub 50 x 50 cm (po gruntach piaszczystych, że lepiej jest wykonać mniej) -
 • wybrany mieszaniny gleby, humusu żyznej gleby, torf i oczyszczony piasek rzeczny (stosunek zmieszania 2: 2: 1: 1) -
 • wyłożenia dna szybu warstwa drenażowa żwiru 10-15 cm, górna część dziobka przygotowanego substrate-
 • o to, aby tworzyć kołnierz korzeń był na poziomie lądowych
 • starannie podlewać i pni drzew ściółka przestrzeń.

W suchym lecie, w tygodniu jest wymagane lądowanie podlewane 3-4 razy, tak że szybko się zakorzenić. Na początku czerwca zapewniamy pierwszym karmieniu z nawozu płynnego (1:10). Można wtedy zastosować nitrofos i superfosfat. Duża ilość nawozu azotowego powinno się unikać, jesienią możliwe są w tulejkę jesionu (200 g na 1 m). Razem na sezon trwa 3-4 nawożenia.

sadzenie żywopłotów

Zabezpieczenie hortensji

Warto zauważyć, że pierwsze 3 lata sadzonki powoli nabiera tempa, ale potem stworzyć silną zieloną zasłonę z oczu obcych i kurzu. W trudnych wskazówek zimowych młodych pędów mogą nieznacznie zamrażać, więc pierwsze 2 lata sadzenia zaleca się pokrycie.

Porady krajobrazowych

Na rosnące żywopłoty nie dostarczają dalszych ceregieli, warto zwrócić uwagę na porady specjalistów:

 1. Aby szybko utworzyć zielony płot trzeba wybrać kilka winorośli. Tworzą piękny zielony masa dzikich winogron, chmielu, pomiędzy nimi będzie skutecznie spojrzał trąbka i wiciokrzew.
 2. Program sadzenia powinny być wybierane, biorąc pod uwagę cech roślin. Chmielu i bluszcz sadzi się w odległości 0,5 m, wiciokrzewu i lubi przez wiele trąbki. - 1 m 50 cm w przód od ogrodzenia lub nośnika.
 3. Na dołki jest wymagane dodawanie podatny mieszaniny gleby. Głębokość i szerokość rowu w zależności od przyszłego sadzonek wybrany.

Grown płot uzwojenie może całkowicie zastąpić kapitał z funduszy jest wymagane w czasach mniej. Kwitnienia winorośli wypełnić stacja przyjemny zapach i stworzyć doskonałą atmosferę do wypoczynku.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Kalistegiya płotKalistegiya płot
Wiciokrzew wiciokrzew-najlepiej na pionowej ogrodnictwieWiciokrzew wiciokrzew-najlepiej na pionowej ogrodnictwie
Tecoma lub TrąbkaTecoma lub Trąbka
Kalistegiya płotKalistegiya płot
Corylus AmericanaCorylus Americana
Wiciokrzew wdzięku pnącza roślinWiciokrzew wdzięku pnącza roślin
Mur kwiatów i zieleniMur kwiatów i zieleni
Jak sadzić żywopłotJak sadzić żywopłot
Trąbka - niesamowite winorośli!Trąbka - niesamowite winorośli!
Wybierz dla Twojego ogrodu pachnący wiciokrzew winorośli wiciokrzewWybierz dla Twojego ogrodu pachnący wiciokrzew winorośli wiciokrzew
» » » Sadzenie reprezentacyjny żywopłoty dzikich winogron i hortensji
© 2022 ProSadGuru.com