ProSadGuru.com

Tworzenie dywan kwitnienia lobelia wzdłuż ścieżek i klomby

Jak rosną lobelia na łóżku obok bloku lub w ich letnim domku? Wskazane jest, aby rozpocząć od wyboru odpowiednich odmian. Nowoczesne hodowcy przyniósł ponad 350 egzemplarzy roślin kwiatowych. Wśród nich są przedstawiciele wieloletnich i rocznych. Jednoroczne są cenione za gęstym i długim okresie kwitnienia. Najczęstszym przykładem jest Lobelia erinus, który stylizowany ezhevidnym. Proces tworzenia charakteryzuje się ostrymi, pozostawia na ząbkowanych krawędziach i długich łodygach. Od wielu oddziałów, krzew ten wygląda jak kulka z rozpraszania małych kwiatów, które docierają o średnicy 2 cm i mogą być prezentowane w kolorze białym, niebieski, niebieski, fioletowy i fioletowy.

zawartość:

 1. Roczne odmiany do kwestionowania: co wybrać?
 2. Przygotowanie gleby i następnie sadzenia wzdłuż ścieżki, grządek
 3. Troska o sezonie: od nawadniania w uprawie
 4. Zbiór nasion Lobelia na następny sezon

Roczne odmiany do kwestionowania: co wybrać?

Lobelia na łóżku

Lobelia na łóżku

Ogrodnicy, roślina ta przyciąga swoją bezpretensjonalną usposobienia i obfitym kwitnieniem przez cały sezon letni, z należytą starannością - do pierwszych przymrozków. Z kwitnących krzewów może stworzyć piękny granicę wzdłuż ścieżki ogrodowe, staw lub altanie. Wyglądają doskonale w doniczkach i w górach alpejskich. Ampelnye wspaniałymi widokami kaskady, rozwijanej od wiszących doniczkach, można ozdobić każdy balkon lub dostęp do domu.

Przeznaczyć 5 głównych podgatunek roczny lobelia:

 • Compacta (compact) - mały krzew o prostych gałęzi, rośnie do 150 mm.
 • Erecta (wyprostowany) - wysokość w zakresie od 230-250 mm.
 • Diffusa (nogi) - krzew około 150 mm długości rzęs osiągnąć 300 mm.
 • Pendula (hang-Downing) - kaskadowy pędy rosną do 350 mm.
 • Pumila (karzeł) - krzewy osiągają łącznie 80-120 mm.

Popularne wśród odmian jednoroczne:

 1. „Biała Dama” - tuleja o średnicy około 150 mm. Małe białe kwiaty wyglądają efektownie, gdy ramie łóżka.
 2. „Błękitna Kaskada” - kręcone instancja, dorasta do 300 mm. Lobelia Uprawa tej odmiany z jasnymi niebieskimi kwiatami zalecanych w pojemnikach lub doniczkach.
 3. „Sapphire” ma błękitne kwiaty z białego na środku, wygląda świetnie w pojemnikach lub doniczkach.
 4. „Cambridge” - blue „piłka” jest nieporównywalny na łóżku i wzdłuż torów.
 5. „Sznur pereł” to wielokolorowe małe kwiaty, mogą skutecznie uzupełniać dowolną kompozycję ogrodu.

To ma fanów wśród ogrodników i przedstawiciela długoterminowego:

 • Stroiczka siphilitica rozwija się w wilgotnej gleby ma wyprostowany wynika z gęstym niebieskim kwiatostanu. Doskonała odczuwa silne mrozy.
 • Lobelia cardinalis jest ceniony za bezpośrednich pędów, rosną do wysokości 1 m. Kwiaty w jej jasnym kolorze czerwonym, to czuje się świetnie w bagnistej glebie iw wodzie. Obchodzi odmian lobelia minimalne problemy z hibernacji, co do zasady, nie powstaje.
 • Lobelia fulgens ma jasny szkarłatne kwiaty i specjalne liści, malowane w kolorze bordowym. Niektóre odmiany, takie jak Queen Victoria dorastają do 1,5 m. Ten przedstawiciel musi się ukrywać w mrozów zimowych, to lepiej, aby przenieść go w zimie w szklarni lub izolowane balkon.

Wykonywanie kompozycji kwiatowych, doświadczeni ogrodnicy nauczyli się łączyć jasnozielonej okrywowa lobelia z petunie, goździki, szałwia, balsam, pelargonii i werbeny. Bloodroot, opieka dla których jest minimalne, też nie da się okolicę z ozdobnym lobelia.

Wszystkie szczegóły lądowania w filmie.

Powrót do spisu treści

Przygotowanie gleby i następnie sadzenia wzdłuż ścieżki, grządek

Sadzonki posadzone w otwartym terenie najlepiej w połowie maja, kiedy niebezpieczeństwo minęło ostatni mróz. Większość niepowodzeń realizuje ogrodników przed przesadzania w ogrodzie, ponieważ najtrudniej jest stroiczka rosnące z nasion. Ważne jest, aby osiągnąć polubownych pędy, wybrać wygodne miejsce na parapecie i zorganizować pierwsze karmienie.

Przed lądowaniem stałe miejsce w ogrodzie trzeba przygotować grunt prawidłowo. Należy wykopać i zrobić nawóz lub materii organicznej. Gorliwy z narkotykami nie warto, ponieważ nadmierne ilości składników odżywczych, stymuluje wzrost liści. Lobelia rosnąć w takich warunkach jest to możliwe, to będzie bardzo dekoracyjny, ale kwitnienie będzie bardziej skąpe i nie tak długo, jak chcielibyśmy.

Będzie on idealny dla światła i powietrza przepuszczalnych o umiarkowanej kwasowości, na przykład, gliniaste lub glebie piaszczystej.

Nie zapomnij, jeśli grunt jest piaszczysty, opatrunek należy przyjmować z ostrożnością, ponieważ piasek ma porowatą strukturę i nawozów bezpośrednio do korzeni roślin przenikają, powodując oparzenia. Piaszczystej gleby zaleca się stosowanie popiołu drzewnego, że działa jako źródło pierwiastków śladowych oraz glebach obojętnych (odtleniania kwaśne gleby). Popiół drzewny jako nawóz używane przez wiele ogrodnicy, 1 M dość 70-100 g

Jeśli gliny gleb, lobelia będzie chorują częściej, ponieważ taka gleba jest trudne dla niej. Gliny słabo zmielony odsączono, w wyniku czego woda stojąca i utlenia gleby. Konieczne jest zatem, aby nawóz z torfu, słomy, piasku i kompostu. Przed sadzeniem lobelia w gliniastej glebie na dnie odwiertu jest konieczne ustalenie odprowadzanie w postaci pokruszonych cegieł lub ekspandowana glinka pozostały z prac budowlanych.

Lobelia, sadzenie i pielęgnacja, która nie wymaga wiele wysiłku, kocham słońce, więc obszary cieniowania słonecznych lub w ogrodzie będzie odpowiadał jej najlepiej. Musi być posadzone w płytkim otworze 20-25 cm. Odległość między otworami powinna być utrzymywana na poziomie około 15-20 cm. Z naczynia skiełkowanych sadzonek w trakcie sadzenia wielu pędy powinny być oddzielone z ostrzem i migrują do przygotowanego otworu. Następnie posypać ziemi i sadzenia obficie podlać.

Powrót do spisu treści

Troska o sezonie: od nawadniania w uprawie

lobelia

różnorodność kaskada

Dorosły lobelia, pielęgnacja, która składa się z typowych czynności, takich jak nawadnianie, polewa, cięcie i nawożenie, dość skromny.

 • Te kwiaty ogrodowe higrofilnych, więc gleba powinna być regularnie nawilżać. Kiedy wysycha gleba flirt przestaje kwitnąć.
 • Kiedy rośliny zakorzenić się w nowym miejscu, korony muszą być usunięte. Po tej procedurze będą bardziej tuleje rozgałęzione i gęste.
 • Nawozy należy stosować 2-3 razy w sezonie: wiosną podczas sadzenia w lipcu i późnym latem. Do jasnej pani kwitnące aż do pierwszych mrozach, w sierpniu, konieczne jest, aby produkować obfite nawozów kompleksowych nawozów, wcześniej skracając pędy o około jedną trzecią. Środek ten będzie stymulować wzrost nowych oddziałów i ogród ponownie zabłysnąć w chmurze delikatnych kwiatów. Po pierwszej fali kwitnieniu należy wyciąć martwych gałęzi do 2-3 cm. W rezultacie, po krótkim czasie w buszu będzie nowe pędy.

Lobelia hang-Downing, dla którego wycofanie jest inna specyfika stosunków wodnych, przytulne uczucie w wiszących doniczkach lub wazony. Pokropił go do dwóch razy dziennie w bardzo gorące dni, ale nie umieścić silne podłoże podmokłe.

Powrót do spisu treści

Zbiór nasion Lobelia na następny sezon

Jesienią, gdy roślina została wreszcie zakwitła, można zbierać nasiona. Suchy krzak wskazane, aby wyciąć i szok nad gazetą. Zebrane nasiona przesiane przez sito, aby oddzielić śmieci. Gotowy materiał reprodukcyjny może być pakowany w worki papierowe. Okres przechowywania nasion - do 3 lat.

Lobelia jest niemożliwe, aby podziwiać, więc zajmuje pierwszą pozycję wśród większości kwiatów ogrodowych. Jego zakres jest stale aktualizowana, więc nawet wybredni zawsze może odebrać ciekawą opcję.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Jak rosną lobelia - rada kwiaciarniaJak rosną lobelia - rada kwiaciarnia
Wyjaśniamy jak sadzić lobeliaWyjaśniamy jak sadzić lobelia
Lobelia wieloletnia zimą w mieszkaniuLobelia wieloletnia zimą w mieszkaniu
Lobelia w moim ogrodzieLobelia w moim ogrodzie
Siewu sadzonki lobeliaSiewu sadzonki lobelia
Jak rosną lobeliaJak rosną lobelia
Niebieski Lobelia - kwiat bagnoNiebieski Lobelia - kwiat bagno
Niesamowite lobelia kaskadowychNiesamowite lobelia kaskadowych
Biały Lobelia w ogrodnictwieBiały Lobelia w ogrodnictwie
Niebieskie lobeliaNiebieskie lobelia
» » » Tworzenie dywan kwitnienia lobelia wzdłuż ścieżek i klomby
© 2022 ProSadGuru.com