ProSadGuru.com

Rose kamień do ogrodów skalnych, kwietników i rabatok

Mało wymagające rośliny ogrodowe szczególnie kochany przez wczasowiczów. Kamień Rose, opieka jest minimalne, rośnie niemal wszędzie, bez konieczności stałej nawożenie, podlewanie i inne przywileje. Roślina ta ma inne nazwy, jest często określane jako zhivuchka lub molodilom.

Hodowcy są ponad pięćdziesiąt odmian młody różnych odcieniach, które są doskonale połączone ze sobą i tworzą na ich domku letniskowym unikalnym zespołem. Popyt wśród kierowców klasy Woolf, jak również pokrycia dachowe, rosyjski, marmur, wapień i pautinistoe młodzież. Różnią się one w cieniu, kształtu i średnicy gniazd, ale mają wspólne cechy - idealne dopasowanie do każdych warunkach i harmonijnie z innymi kulturami.

Rojnik murowy

Rojnik murowy

Wideo: angielski krajobraz ogród / krajobrazowy w stylu angielskim (opcjonalnie "")

Odmiany Young:

Wideo: Kamień roza.Molodilo

  1. Pautinistoe formy odmłodzonej wylot 2,5-0,5 cm średnicy, pokryte pięknym białym pajęczynę. Zadowolony z ich kwitnienie w lipcu, w czasie ostrej zimy zimno jest skromny zakład może całkowicie vymerznut.
  2. Różnorodność kaukaskiej charakteryzuje się ostrymi podłużnymi liści i średnicy wylotu 3-5 cm. Kwiecista kwiatostan purpurowy lub nietypowe liliowy, fioletowy kolor powstaje w lipcu i sierpniu. Nie zaleca się sadzenia drzew liściastych w pobliżu najwyższy od warstwą opadłych liści roślin szybko gnije.
  3. Stopień pokrycia dachowego różni płaskie jasnozielone rozety o średnicy 5-7 cm. Wysokie pędy kwiatowe są utworzone w 40-60 cm od lipca do września. Kwiaty są zwykle światło fioletowe, liście zwężają się ku górze. Po kolejnym kwitnienia zaleca się odciąć łodygi kwiatowe do zapobiegania osiadania i nasion do kiełkowania. Cenne jest stworzenie dekoracyjnych, że jego sok ma unikalną zdolność do dezynfekcji ran, aby usunąć stany zapalne skóry.

Na sprzedaż istnieje wiele odmian i hybryd z różnych okresów kwitnienia. Ogrodnicy powinni pamiętać, że kolor w gniazdach mogą być czerwony i bordowy po śniegu, maja oni uzyskać zielenie i skompresowane, aby uzyskać jasny kolor w późnej jesieni.

Mało wymagająca roślina dla zapracowanych letnich mieszkańców

Jeśli zamierzamy posadzić w swojej dziedzinie młodzieży, sadzenia i pielęgnacji, który jest dość proste, trzeba wziąć pod uwagę niektóre z cech egzotycznych:

  • Roślina preferuje obszary słoneczne, zwłaszcza jeśli zdecydujesz odmian kwitnienia. Przedstawiciele ci, którzy zachwycają tylko patrzeć gładkie liście aksamitne, dobrze tolerują zacienionych miejscach. Jeśli chcesz odcień The Stone Roses było pełniejsze, na pewno warto go umieścić w słonecznym miejscu. Jeszcze raz bez podlewania w gorącym słońcu przez dłuższy czas, roślina nie umiera.
  • Jeżeli przeprowadzone sadzenie młodych w ogrodzie, wtedy należy preferować na glebach piaszczystych i kamienistych, ponieważ są one lepiej odprowadzany nadmiar wilgoci. Mimo to przedstawiciel może z powodzeniem rośnie na glinie i na czarnoziemu. Najważniejsze było pierwotnie zająć odwodnienia, można wlać do gleby i koła głównego kamyczki, żwiru lub keramzytu.
  • Kamień Rose nie może pochwalić się silnym systemem korzeniowym, tak głęboki prawie żadnego wzrostu. W związku z powyższym, młode okazy sadzone są wystarczająco blisko siebie. Minimalna odległość - 5 cm, maksymalny. - 20 cm, odległość wybór zależy od cech jakościowych. Małe okazy sadzone są bliżej, duża - następny.

Wszystkie szczegóły lądowania powiedział ekspert w filmie.

  • Nawóz jest mrozoodporna, nie trzeba ich wprowadzenie może spowodować zbyt szybkiego wzrostu. Dlatego też, gdy lądowanie może być stosowana poprzednio używany ziemię. W tych warunkach, uprawa The Stone Roses w ogrodzie nie sprawia kłopotów. Pojenia młodzież też nie trzeba jej mięsiste liście doskonale gromadzić wilgoć. Dobry nawilżający roślin tylko po posadzeniu. Wyjątkiem są gorące i suche lata, to dopuszczalne jest lekko podlewania gleby na korzeniach.
  • Obchodzi skałę róża, jak już wspomniano, jest to dość proste. Aby zapisać tylko dekorację potrzebują czasu, aby oczyścić dolne liście, cienkie z krzaków regularnie. Molodilo szybko rośnie, więc nie zrobić bez rozcieńczenia. Okresowo, trzeba przeprowadzić standardową oczyszczalnię aby chronić je przed grzybami i szkodnikami. Choć warto zauważyć, że „żywy kamień” rzadko choruje. Jeżeli młody stał się płytki, to jest - przeszczep sygnał. Zjawisko to obserwuje się po 3, maksymalna - 5 lat, na przykład jest cykl życia roślin w jednym miejscu.
  • W schronisku dla zakładu zimowym potrzebuje jeśli rozchodzi się na jesieni, a nie miał czasu na osiedlenie się w dół. W tym przypadku oferta młody potrzeba ochrony warstwy gniazdo z gałęzi jodłowych. Potrzeby schronienie oraz te elementy, które spędzają zimę z niewielkim śniegu lub w bezśnieżne zimy.

Młode wszędzie odpowiednio: metody sadzenia

Kamień Rose - jeden z największych hitów projektowania krajobrazu, tworząc korzystna dla każdego ogrodu atmosferze. Młody, troska, która nie będzie trudne nawet dla początkującego, świetnie wygląda w donicach ceramicznych w połączeniu z figur ogrodowych i rzeźb w ogrodach skalnych, kwietników i oddzielnych łóżkach. Ograniczyć stosowanie roślina ozdobna w podmiejskiej konstrukcji może tylko opanowania fantazji. Ci, którzy niedawno podjął wygląd ogrodu, należy zwrócić uwagę na jeden z pomysłów - umieścić Young w nietypowych naczyniach i pojemnikach. Do tego celu nadaje się, na przykład, starych butów lub innych rzeczy niepotrzebne, które błyszczą nowych barw w połączeniu z pierwotnym i wytrwałych gniazdach.

Najlepsza wersja Decor - ramka z kamienia, nic dziwnego, że jest jedną z nazw zawiera to słowo.

Dzięki swojej bezpretensjonalnej i skromnej elegancji, to bylina okrywowa mogą być wykorzystywane do tworzenia trawnika. Molodilom pierwszy rozpoczął sadzenie trawników i polany w dniach królewskiej Francji, dając na łasce tej rośliny całe kilometry obszarów Wersalu. Jeśli ktoś marzy o „królewskim” pielęgnacja trawników, które będą minimalne, opcje są lepsze niż młodych, a nie można znaleźć. Ponadto nie ma potrzeby podlewania, tak, że trawnik będzie również odporny na uderzenia mechaniczne. Kamień Rose jest aktywnie wykorzystywana przez projektantów krajobrazu do tworzenia mixborders, rabatok, nietypowe krawężniki, zawieszone łóżka, jest niezbędna w dekoracji altanki dachowych i inne budynki gospodarcze.

Webby odmłodzona

różnorodność pająk

Tych, którzy lubią młode, należy dowiedzieć się, jak umieścić go jest skromny i wygodne w każdym względem zakładu. Można to zrobić na 2 sposoby: za pomocą nasion i punktów stowarzyszonych. W pierwszym przypadku, najlepszy czas - wczesną wiosną (koniec lutego / na początku marca). Nasiona kiełkują w temperaturze pokojowej, już w dniu 5 można oczekiwać kiełkowania. Sadzonki koniecznie trzeba stworzyć komfortowe warunki, to wymaga dużo światła bez nadmiernego przegrzania. Optymalny czas przesadzania w otwartym polu - w środku lata.

Przed umieszczeniem młodych, trzeba wiedzieć, że jego uprawy z nasion - długi proces. Odmiany kwitnące będą mieli pierwsze pąki tylko kilka lat. Będzie szybciej, jeśli są wykorzystywane do tych celów gniazd dziecka, które muszą być rozdzielone na wiosnę lub latem. Duże osoby powinny natychmiast sadzone w otwartym terenie, ale w porządku należy podać czas rośnie, więc najlepiej jest pozostawić je w bruzdach.

Podczas mnożenia młodych wybranym wyjściu z korzeniami i bez nich posadzone w przygotowanym miejscu. System korzeniowy tych i innych szybko powstaje. W celu przyspieszenia procesu, gleby po sadzeniu należy nawilżanie w ciągu tygodnia. Odległość między kolejnymi polecany kąpieli w 10 cm do następnego sezonu obsadzone obok każdego gniazda tworzą kolonie nowych sąsiadów.

Rozchodnik, Saxifraga, pachnące fioletowe - nowi sąsiedzi dla młodych

W połączeniu z innymi młodymi roślinami należy pamiętać jedną zasadę: nie dogadać się z wieloletnich gatunków, które różnią się w pełnym rozkwicie. Dlatego dobór sąsiadów powinna wydać ostrożnie. Doskonale sąsiedzi służyć jako takie rośliny okrywowe, jak skalnica, zhivuchka, fiołek pachnący.

Dobry pobliżu exote sami poczują rozchodnika, który dziś ma ponad pięciuset odmian, ale nie dużo okrywowa - rozchodnika rasy kaukaskiej, rocka i Ruby blask.

W literaturze, te byliny są nadal często określane jako Rozchodnik, więc warto wyjaśnić, że i rozchodnika Sedum - to jedna i ta sama roślina. Jego główną cechą w toczącej kwitnienia, który trwa od wczesnej wiosny do pierwszych zimnych zaklęć. Rozchodnika, których sadzenie przeprowadzono w oświetlonym miejscu nie będzie rozciągać i stworzyć niepożądany odcień dla młodych. Brak słońca nie ponosi dobre i bardzo rozchodnika: W cieniu tej Sukulenty jest słabo kwitnienia, liście znikną, to szybko tracą dekoracyjny wygląd.

W przeciwieństwie do młodych, kwiat rozchodnika dwa razy w sezonie w potrzebach nawozowych: zanim pojawią się pąki i po więdnięcia. W hodowli tej rośliny jest warte rozważenia, a jego słaba odporność na chwasty, więc rozchodnika, pielęgnacja, która przynosi więcej wad niż młody, potrzebuje okresowe gruntowne pielenie. Jeśli nie jest to ujęte w planach na ogrodnika, może być sadzone obok kamienia wzrósł Sedum, który nie daje chwastów szansę na zaistnienie, ale będzie to podobać jasnożółty kwitnienia.

Młodzież - idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą dać witryna jest nie tylko zadbany wygląd, ale również specjalny urok, nie robiąc dodatkowego wysiłku.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Miniaturowy ogród skalnyMiniaturowy ogród skalny
Wiecznie zielone młode: rodzaje, wykorzystanie, powielanie i pielęgnacjaWiecznie zielone młode: rodzaje, wykorzystanie, powielanie i pielęgnacja
Kształt różyKształt róży
Molodilo (posłonkiem)Molodilo (posłonkiem)
Róża w pobliżu domuRóża w pobliżu domu
Angielski ogródAngielski ogród
Dzika różaDzika róża
Ogród włoskiOgród włoski
Kamień naturalnyKamień naturalny
Kamienie w ogrodzieKamienie w ogrodzie
» » » Rose kamień do ogrodów skalnych, kwietników i rabatok
© 2022 ProSadGuru.com