ProSadGuru.com

Orchid z nastrojowym dyspozycji: Opieka w domu

Niezwykle piękne kwiaty i delikatne łodygi słynny pielęgnacji storczyków w domu nie jest tak trudne, aby zorganizować dla niego, jeśli z góry wiedzieć, jak się zachować. Oświetlenie jest głównym czynnikiem pomyślnego wzrostu i kwitnienia. Nawilżanie częstotliwość zależy od temperatury i wilgotności powietrza w domu. Wszystko to jest warte rozważenia, jeśli zdecydujesz się rozwijać pokój orchidei.

Początkujący kwiaciarni lepiej jest kupić mniej wybredne flirtuje. Można zwrócić uwagę na phalaenopsis, Dendrobium, Vanda. Oni nie są tak wybredni, szybko przystosować się do warunków współczesnych mieszkań.

Jak dokonać wyboru?

storczyki w domu

Oncidium orchidea

Jeśli nie jesteś pewien, jak wybrać orchidei, pierwszą rzeczą, patrzę na punkcie wzrostu. To nie powinno mieć oznaki zgnilizny i innych uszkodzeń. Jeśli pojawi się skok o Midway, wylot został już zakończony wzrost. W sprzyjających warunkach, powinny być nowe, ale jego rozwój będzie powolny. Jeśli jesteś początkującym hodowcą, nie chce czekać na dłuższy rozkwitu, to wystąpienie powinno być zaniechane.

Wskazane jest, aby sprawdzać liście i korzenie. Powinny być lekkie, bez jakichkolwiek plam. Dokładnie zbadać substratu wyrażoną kieszenie formy nie może być w inny sposób wynikną problemy. Korzeń musi być włóknisty zielony z gęstymi gałęziami.

Nabył egzotyczne wkrótce wymagać przeszczepu. Początkowo można wyjąć cienkiej kory na kolce otrzymał więcej powietrza. Jeśli system korzeniowy jest naruszone, to jest niemożliwe, aby odłożyć transplantacji.

Oświetlenie i temperatura wybór

Wiele osób wie, że dbanie o orchidee z nastrojowym dyspozycji jest kompletna bez dobór odpowiedniego oświetlenia. Oni doskonale rosną na parapecie, jeśli wybrać odpowiedni poziom światła i temperatury. czas letni nie powinna być mniejsza niż 12-15 godzin, w okresie zimowym, zaleca się używać lampy fluorescencyjne.

Korzystne dla zachodnich lub wschodnich epifity parapety, na południowym koniecznie trzeba zorganizować ochronę przed słońcem. Po północnej stronie, rosną słabo.

Jak ustalić, czy wystarczająco dużo naturalnego światła? Pierwszy znak - obecność ciemnozielonymi liśćmi. Gdy nadmiar lekkich płyt liści zaczynają szybko żółkną, na ich powierzchniach pojawia się żółty suchych plam. Przy podejmowaniu decyzji, jak dbać o storczyków, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na fakt, że epifit ostatecznie przechyla łodygi do światła. Do zakładu nie stracić dekoracyjność, zaleca się, doniczka z przerwami obrócony o 180 stopni. Nie jest konieczne, aby to zrobić, jeśli nie tworzą się pąki. Jeśli mają one wszystkie zakwitły, to można zorganizować przetasowania.

Storczyki w domu wymagają odpowiedniej temperatury. W ciągu dnia może być utrzymywana na poziomie około 17 do 27 ° C, a w nocy jest wystarczająco 15-20 ° C Nocą, rośliny powinny zapewnić chłód. Można umieścić je w lecie na odkrytym balkon lub okno otwarte w nocy. Jeśli przenieść epifit w chłodnym miejscu przez tydzień lub dwa, przyczyni się do łodygę kwiatu.

Dla większości storczyki potrzebują wysokiej wilgotności. Aby to osiągnąć, możliwe jest donice umieszczone na specjalnej tacy z wodą. Jak to zrobić? Patelnia posypane małe kamienie lub żwir wypełnionych wodą. Ważne jest, aby upewnić się, że dno garnka nie dotykała wody. W upalne dni, obszar wokół epifity zaleca się spryskać dwa razy dziennie. Przeciągów w pomieszczeniu powinny być wyłączone, ale napływ chłodnego świeżego powietrza będzie tylko użyteczne.

Co ziemia jest odpowiednia?

Te epifity system korzeniowy egzotyczne powierzchni. Aby zwiększyć pionowy wsparcie jest konieczne, ponieważ w ich naturalnym środowisku rosną na skałach lub drzewach. Podłoże powinno zapewnić przepływ tlenu, wilgoci, substancji odżywczych, a także jest niezawodna obsługa. W razie potrzeby, można zrobić piękny i wygodny kokedamu.

Podłoże powinno zawierać:

  • granulowany glinu-
  • przesiewa piasek duży fraktsii-
  • probku-
  • mchu lub inne volokna- organiczną
  • kory sosnowej, ugol-
  • można dodać wermikulitu lub perlitu.

Są inne opcje do przygotowania podłoża. Jeśli nie masz czasu gotować samemu, można kupić prawo w sklepie. Substratem w każdym przypadku musi być dokładnie miele się i miesza, niektórzy hodowcy są ponadto dodaje się do niego kilka suchych liści. Egzotyczne sadzenia zaleca się w przezroczystych plastikowych lub szklanych doniczkach.

Co należy podlewać?

storczyk przeszczep

Bright „kapeć”

orchidea pielęgnacja i troska miłość. Początkujący ogrodnicy, szczególną uwagę należy zwrócić na konkretnej organizacji nawadniania. Jej częstotliwość zależy od temperatury, pory roku i światła. Nadaje się do nawilżania jedynie bronił miękkiej wody, można użyć przegotowanej lub deszcz. Idealnie, ciecz musi być brane kilka stopni wyższej od temperatury w pomieszczeniu. Latem częstotliwość podlewania jest ważne, aby zwiększyć.

Jak podlewać? Ostrożnie wlać wodę z góry, jeśli Twój ulubiony rośnie w doniczce. Jeśli kupiłeś go w koszu, a następnie nawilżający zorganizowana inaczej. To wraz z roślin zanurza się w pojemniku z wodą przez krótki okres czasu, a następnie pozostawiono do odprowadzania nadmiaru wody. W okresie letnim zaleca się nawilżanie gleby rano, 2 razy w tygodniu. W zimie można robić to 2-3 razy w miesiącu.

Podstawowym warunkiem prawidłowego nawadniania - wilgotność nie powinna spaść do gniazdka. Gdyby nie było, należy wklepać go serwetką. W przeciwnym razie roślina gnije szybko i zapisać to jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces.

Jak przeprowadzić przycinanie?

Jak rosną storczyki estetyczne i wciągająca? Istotne jest, aby przeprowadzić cięcia. Po łodyg wyschły, można odebrać sekator. O ile będzie to wysychają, roślina będzie miała z niego resztki substancji odżywczych dla rozwoju nowej silnej szypułki. Gdy przycinanie jest konieczne, aby zostawić pień 2,5 cm. Jeżeli kolec nadal pozostają zielone, to będzie wkrótce nowe pąki. Jest to w zasadzie typowa dla Phalaenopsis.

storczyki crop - jest odpowiedzialny. Warto zwrócić uwagę na odmiany, niektóre wymagają zupełnie innego podejścia. Jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, wtedy obok kwitnienia nie potrwa długo.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
The Black Dahlia - mit czy rzeczywistość?The Black Dahlia - mit czy rzeczywistość?
Co zrobić, jeśli nie jest kwitnienie storczyków?Co zrobić, jeśli nie jest kwitnienie storczyków?
Phalaenopsis orchidea przeszczepPhalaenopsis orchidea przeszczep
Vanda Orchid - z pąka do kwiatu, kontynuowaneVanda Orchid - z pąka do kwiatu, kontynuowane
Jako nowicjusz wybrać orchidei i dostarczyć ją z należytą starannościąJako nowicjusz wybrać orchidei i dostarczyć ją z należytą starannością
Dla kwitnących kwiatów orchidei opieki: od czarnego do białego storczykaDla kwitnących kwiatów orchidei opieki: od czarnego do białego storczyka
Subtelności opieki i hodowli storczyków Vanda wspaniałySubtelności opieki i hodowli storczyków Vanda wspaniały
Vanda orchidea - królowa storczykówVanda orchidea - królowa storczyków
Jak dbać o storczykiJak dbać o storczyki
Oncidium - Orchid w domuOncidium - Orchid w domu
» » » Orchid z nastrojowym dyspozycji: Opieka w domu
© 2022 ProSadGuru.com