ProSadGuru.com

Catharanthus: rośnie z nasion w domu

Catharanthus - jest to roślina wieloletnia, która może osiągnąć wysokość 16 cm opuszcza tselnokrainnye, lancetowate, ich kolor jest ciemny zielony z białym smugi .. Catharanthus (rośnie z nasion zostaną podane poniżej) jest ceniony za jego zapach długich i dużych kwiatów, które mogą być białe, czerwone, różowe i inne kolory. Dorosły przedstawiciel w kwiaciarni nie spełniają tak często, ale można kupić materiał sadzenia różnych odmian. Szczególnie interesujące i atrakcyjne hybrydy obcych. Catharanthus dbać o wiele łatwiejsze niż do organizowania rosnące róże w ogrodzie. On nie jest tak kapryśna i łatwo dostosowuje się do mieszkania w domu.

Jak odtworzyć w domu Catharanthus?

Catharanthus kwiat

Katarantusv w doniczkach

Wideo: Strawberry. Uprawa z nasion w domu

Uprawa z nasion - najpopularniejszy i najprostszy sposób. Proces ten jest skomplikowany i nie jest dostępny nawet dla początkujących, ale nadal muszą być zgodne z dokładnością. Catharanthus nasiona wyrośnie roślina silny i zdrowy, jeśli początkowo zorganizować opiekę. Od czego zacząć?

Nasiona wysiewa się najlepiej wczesną wiosną, mniej więcej w połowie marca. Założyć małe pojemniki lub konwencjonalne plastikowe kubki. Gleba powinna być na tyle luźna i nawilżona. Głębokość sadzenia nasion. - 1-2 cm po siewie miski górną warstwę pokrywy lub kawałek szkła stworzyć atmosferę teplichku. Korzystne zachowanie temperatury kiełkowania materiału rozmnożeniowego - 22-24 ° C ciepła. Po kilku dniach po wzejściu temperatura powinna być obniżona do + 18 ° C, rozciągnięta rostochku nie z powodu braku światła dziennego.

W procesie wzrostu siewek delikatnie poluzować gleba musi być stale nawilżać do dorastania sadzonki czuć się komfortowo. System korzeniowy pełzanie małych dzieci, jest dobrze i szybko rośnie. Przed latem jest lepiej trzymać sadzonki w ciepłej temperaturze, a nie stać na otwartej przestrzeni. Transplant zaleca się przyjmować dużą wanną.

Pielęgnacja: z nasion drzew

Troska o młode rośliny należy uważać, ponieważ są one podatne na ataki przez mszyce i mączlika. Cyberprzestępcy zwykle pojawiają się w niewłaściwym opieki. Jeśli są zgodne ze wszystkimi zaleceniami, problemy z uprawą nie jest. W celu zapewnienia skutecznego wzrostu potrzebują nawożenia. Ponieważ system korzeniowy szybko opanowali całą przestrzeń puli, należy co roku wykonywać przeładunek. Makijaż wymaga dłuższego czasu, nie możemy wykluczyć wprowadzanie złożonych nawozów. Maluch odżywianie jest bardzo ważne, ponieważ są one nie tylko aktywnie rozwijany, ale także położyć fundament dla ich dalszego wzrostu. nawożenie reżim - raz na 2 tygodnie.

Catharanthus, opieki, która jest prosta, miłość światła. Może być umieszczony na otwartym parapecie, ale zaleca się, aby stworzyć lekką ochronę przed bezpośrednimi promieniami słońca. W lecie można delektować się na tarasie lub balkonie, zapewniając schronienie przed ewentualnym deszczem.

Zimą kwiat powinien być przechowywany w chłodnym miejscu w temperaturze od + 10 do + 12 ° C Aby zapewnić odpowiedni poziom wilgotności, zakład powinien być rozpylany za pomocą rozpylacza.

Wideo: Catharanthus nasion. Transplant. Houseplant

Podlewanie wymagają obfite, ale w zimie należy wyciąć. Roczna zmiana jest konieczna tylko w młodym wieku, a następnie - raz na 2 lata. Wykorzystuje taką mieszankę gleby: jedna równą część oczyszczonego piasku, torfu, próchnica, torf, arkusz ziemi.

Możliwe problemy podczas uprawy

Catharanthus nasion

Catharanthus nasion

Wideo: siewem nasion storczyków w domu

Catharanthus ampelnye warunki w mieszkaniu, jak również wszystkie inne rośliny domowe, podlega atak owadów i różnych chorób. Najczęściej korona młodych okazów otacza mszyce. Z jej wybryki silnie zdeformowane liście i pędy. Aby zwalczyć powinien traktować całą rastvorchikom mydło roślin. Jeśli kwiat wielce zdziwiony, to powinny zostać spryskane malationu. Mszyce na rośliny doniczkowe - częstym gościem, więc ważne jest, aby regularnie sprawdzać koronę, okresowe spryskiwanie liści i organizować raz w miesiącu higienicznego kąpiel pod prysznicem swoje zwierzęta.

Nieprawidłowa pielęgnacja na powierzchni liści mogą pojawić się ciemne plamy. Najpierw trzeba znaleźć przyczynę tego stanu: może to być brak oświetlenia, brak nawozów, niewłaściwe gleby. Po oczyszczeniu z powodów jest to konieczne, aby podjąć właściwe kroki, np. E. Aby przestawić instalację lub przeszczep do rozpoczęcia podawania.

Niezwykłe właściwości roślin

Różowy kwiat Catharanthus ma właściwości lecznicze, które mogą być wykorzystywane nie tylko w domu, ale również w medycynie. Alkaloidy zawarte w nich wykazują działanie przeciwnowotworowe, np. E. może być wspomagany w niektórych chorób. Wyciągi z liści tej rośliny są zawarte w preparatach gematosarkoma białaczkę. W użytku domowego powinien być ostrożny, ponieważ wszystkie części rośliny są trujące.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Różowy lub barwinek CatharanthusRóżowy lub barwinek Catharanthus
Barwinek - sadzenie i pielęgnacja, uprawy z nasionBarwinek - sadzenie i pielęgnacja, uprawy z nasion
Catharanthus rosnąć w domuCatharanthus rosnąć w domu
CatharanthusCatharanthus
Weryfikacja na podokonnikeili samym kiedy to wszystko się skończyWeryfikacja na podokonnikeili samym kiedy to wszystko się skończy
Catharanthus różowy lub barwinek różowyCatharanthus różowy lub barwinek różowy
Cześć, to jaCześć, to ja
Cyklamen z nasionCyklamen z nasion
Przedstawiciele doniczkowe kwitnące: wybrać najlepsze z najlepszychPrzedstawiciele doniczkowe kwitnące: wybrać najlepsze z najlepszych
Uprawa granatu w domuUprawa granatu w domu
» » » Catharanthus: rośnie z nasion w domu
© 2022 ProSadGuru.com