ProSadGuru.com

Uprawy papryki w domu

Film: Jak rosną papryki "Chile" w domu? część 2

Uniosłem dużo kwiatów z nasion: Crossandra, cyclamens, szparagi, Jacaranda, Catharanthus, Abutilon. Ale dziś chcę podzielić się swoimi doświadczeniami z pieprz rośnie kryty. Dwa lata temu, mam zasiane ziarno, a teraz może pochwalić się jasnym owoców.

Wideo: Uprawa pomidorów i papryki w domu


Owoce odmian FI `Favorit` - wielki przyprawa do potraw

Wybrałem różne FI `Favorit` z pomarańczy. Nasiona wysiewa się pod koniec zimy w glebie do sadzenia. Pogłębiony 0,5 cm obficie odwadniany i szkłem.

W stałej temperaturze 23 ° C pojawił się pędów po dwóch tygodniach. Przy uprawie prawdziwych liści, ja przeszczepione sadzonki na poszczególne doniczkach. Podłoże jest utrzymywane na mokro, bez suszenia lub zalaniem. Gdy rośliny wyrosły do ​​10 cm, prischipnula ich wierzchołki, i zaczęli w krzakach, a po 5 miesiącach obfitych rozkwicie. Że istnieje więcej jajników, starannie zapylaniu roślin miękką szczoteczką. Ale po pojawieniu się małych zielona papryka, zaczął karmić złożony nawóz mineralny raz na dwa tygodnie. Jedna sadzonka Zostawiłem sobie i inni dali do znajomych.

Teraz do mojego ulubionego przez dwa lata. On stoi w kuchni, na parapecie okna w pobliżu wschodniej, tam na słońcu od rana do popołudnia. Uwielbia kąpiel pod prysznicem, częstych oprysków, toleruje przepływ zimnego powietrza podczas wentylacji zimą.

Pieprz mało wymagające w opiece. Nawet jeśli nie masz czasu, aby wlać czas i liście są upokorzył, potem godzinę po podlaniu ponownie świecą jego ciemny, bogaty połysk. Na tych samych jasnych pomarańczowych błyszczących papryki ozdobione małym zakładzie prawie przez cały rok.

Zawsze byłem bardzo zadowolony kontemplować to piękno. I podwójnie zadowolony, ponieważ ozdobnych pieprz - to nie tylko ozdobą mieszkania, ale pomocnik w kuchni. Po tym wszystkim, jej owoce mogą być wykorzystane jako pikantne przyprawy.

Valentine Korkin, Kamień nad Obem w czasopiśmie „Kwiaty w domu”, 2013

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Możemy dowiedzieć się jak uprawiać własne sadzonki paprykiMożemy dowiedzieć się jak uprawiać własne sadzonki papryki
Jesteśmy przygotowanie gleby do sadzenia papryki i pomidorówJesteśmy przygotowanie gleby do sadzenia papryki i pomidorów
Jak wyhodować nasiona pieprzJak wyhodować nasiona pieprz
Pieprz cayenne na miejscuPieprz cayenne na miejscu
Wzrastamy paprykiWzrastamy papryki
Papryki rosnącePapryki rosnące
Papryki dekoracyjnePapryki dekoracyjne
Uprawa gorzki pieprzUprawa gorzki pieprz
Ozdobne pieprzOzdobne pieprz
Uprawy papryki w doniczkachUprawy papryki w doniczkach
» » » Uprawy papryki w domu
© 2022 ProSadGuru.com