ProSadGuru.com

Cebuli na pióro: jak sadzić i rosną na parapecie?

Film: Jak Grow cebulowe Dom

Lider krajowego mini-ogrody - cebula pióro, na parapetach można uprawiać nie tylko w pojemnikach, ale również plastikowych butelkach. Opieki nad nimi jest proste, dobrze rośnie, gdy woda w zbiorniku nie jest zbyt wiele, a korzystna temperatura dla rozwoju. Jeśli lubisz egzotyczne rośliny można sadzić calamondin, opieka w domu dla niego nie jest tak skomplikowane, ze dodatkowe witaminy jesteś dokładnie zapewnić.

Jakie odmiany wybrać? Welsh jest tani, doskonałe pod względem wzrostu substratu. C 1 m można uzyskać 2,2 kg świeżych ziół. Stopień Schnitt ma długie i mięsiste pióra i wydajność jeszcze lepiej - od 1 m do 3,3-4 kg. Jeśli Schnitt kapryśna, a następnie rośnie kanadyjski „Hura”. Ta wydajna odmiana, spokojnie reaguje na zmiany temperatury. Por jest łatwe w pielęgnacji: sadzone i rośnie. Pióra miał nieco surowy, ale z jasnym aromat. A to nie wszystkie odmiany, które mogą być użyte.

tajemnice uprawy

cebuli na parapecie

Cebuli na parapecie

Rosnąć cebuli na parapecie, konieczne jest, aby zapewnić doskonałe warunki oświetleniowe. Natychmiast po posadzeniu, pierwsze 10 dni rośliny najlepiej jest zachować lekki półcień, a następnie wystawiać na działanie światła. Zapewni to szybki rozwój systemu korzeniowego. Jeśli warzywa uprawiane są w zimie, to on może być wymagane oświetlenie. Wzrost temperatury powinien być wystarczająco wysoki, optymalna wartość - 25-27 ° C Pozwala to na dwa tygodnie, aby dostać pióro do 35 cm.

Jako domu sadzić cebule, jeśli potrzebne jest zapłodnienie? Dla domu nadaje hodowlanych złożonych nawozów NPK 10-10-10. muszą być rozcieńczone w wodzie, zgodnie z instrukcjami, ponad dawki w każdym przypadku niemożliwe. Składnik odżywczy ciecz w strzykawce, ostrożnie wprowadzono do podłoża.

Wideo: ogród na parapecie - Zielone cebule na 14 dni

W domu na parapecie szczypiorkiem rzadko uprawiane w dużych ilościach. można zapewnić, że małego systemu hydroponicznej. Na tak małe urządzenie może być wygodnie wybierać za Prostokątny zbiornik z około 20-30 litrów, mały arkusz cięcia pianki pływający tratwę przenikać do otworów do sadzenia.

Wydajność jest wypełniona wodą, cebuli obsadzone tak, że większość z nich pozostaje ponad tratwą. Następnie pianka stwardnieje bezpiecznie na wodzie, pierwiastki powinny znajdować się w cieczy. W celu wzbogacenia w tlen wymaga wody stałe napowietrzanie. Do tych celów można użyć małego kompresora akwarium.

Film: Jak rozwijać cebuli na pióro, na parapecie w zimie?

Zielonej cebuli rosnących na okno w takich warunkach bardzo szybko, w ciągu 15 dni od pierza rośnie 30-40 cm, masz przydatnych witamin, bez wychodzenia z domu.

Gdy waza życie musimy pamiętać, że żarówka nie może być używany w nieskończoność, to wyczerpuje wszystkie swoje rezerwy, to znaczy, że lądowanie będzie musiał zamenit.Esli zieleni rośnie blada, powód w zimnej wodzie do nawadniania i zbyt wysokiej temperaturze pokojowej. Gdy wskaźniki na parapecie do 17 ° C wzrost liści soczyste i ciemnozieloną barwę. Jeśli podlewanie ciepłą wodą, pióra będą rosły szybciej.

Jak uprawiać cebulę w butelce szybko?

Zamiast wody można użyć innej metody, która nie będzie tylko smaczne i zdrowe rośliny, ale również do dekoracji parapecie w kuchni. Jest to niezwykły i atrakcyjny skład - zielone cebule w butelce. Do uprawy należy wziąć zwykle pięć litra z tworzywa sztucznego pojemnik z wodą w celu przygotowania gleby, zmieszanie składników odżywczych.

Film: Jak sadzić cebule Cebula dom na pióro / w zieleni! Zielonej cebuli na parapecie!

Po to jest konieczne, aby wypełnić butelkę do szyi ziemi. Następnie ostrym nożem ostrożnie wyciąć boki otworów okrągłych pojemników. Otwory powinny być umieszczone równomiernie na całej powierzchni, nie jest konieczne, aby umieścić je blisko siebie. Aby cebula czują się dobrze, konieczne jest zapewnienie sadzenia niewielką przestrzeń.

Sadzić cebule w plastikowej butelce nie jest tak trudne do opieki, też wymaga minimum. Pojemność należy umieścić w dobrze oświetlonym parapecie do sadzenia wystarczająco dużo światła. Podlewanie prowadzi się tak jak to konieczne, w tym na tyle ostrożnie, aby lać wodę na szyjkę butelki. Ponieważ pojemnik jest przezroczysty, to wyraźnie widać, jak woda przenika do niższych warstw gleby.

cebulę w butelce

Cebula w butelce

Cebulę w plastikowej butelce rośnie bardzo szybko, piór dziwnie uniesiona do góry, tworząc niezwykłe witaminy „kaktus”. Będzie ona stać się prawdziwą ozdobą kuchni, wypełnienie go z zapachem świeżych ziół.

Odcina pierwsze zbiory w około 2 tygodnie. Konieczne jest, aby upewnić się, że pióra nie stają się ospały. Rosnąć cebule w plastikowej butelce w ramach prostego schematu. Nie zapomnij o świetle i pojenia, że ​​witaminy i smaczne żniwa zadowolony nawet w zimie.

W domu na parapecie można uprawiać nie tylko rośliny doniczkowe, ale również użyteczne witamin w postaci warzyw, owoców i ziół. Lider krajowego mini-ogród jest zielona cebula, którego pióra mają przyjemny i dobrze rozpoznawalny smak i aromat. Roślinny stosowany do przygotowania wielu potraw, jest przydatny, jest niemal niezbędnym składnikiem z nim trochę produkt można dopasować zawartość witamin i pierwiastków śladowych. Więc nie bądź leniwy, aby uczynić go na oknie.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Odmiany cebuli na pióro: opis, wybór, sadzenieOdmiany cebuli na pióro: opis, wybór, sadzenie
Rosnące CebulaRosnące Cebula
Odmiany cebuli cebuli do sadzeniaOdmiany cebuli cebuli do sadzenia
Proste wskazówki, jak sadzić cebule Cebula pravylnoProste wskazówki, jak sadzić cebule Cebula pravylno
Szczypiorek na parapecie, a w ogrodzie - magazyn witaminSzczypiorek na parapecie, a w ogrodzie - magazyn witamin
Aby uzyskać informacje o tym, jak rozwijać cebulęAby uzyskać informacje o tym, jak rozwijać cebulę
Uprawa cebuli na pióroUprawa cebuli na pióro
Terminy sadzenia cebuli na pióroTerminy sadzenia cebuli na pióro
Jak sadzić cebule w zielonej nasionJak sadzić cebule w zielonej nasion
Schnitt łuk zdjęciu urzeka jej kwiatySchnitt łuk zdjęciu urzeka jej kwiaty
» » » Cebuli na pióro: jak sadzić i rosną na parapecie?
© 2022 ProSadGuru.com