ProSadGuru.com

Jak rosną zdrowe cebuli na parapecie?

Film: Jak rosną zielone cebule w domu na parapecie

W domu, często uprawianych roślin warzywnych, w tym cebula, pomidory, papryki i ogórków. Hodowli truskawek z nasion Jest również możliwe. Doskonale zaaklimatyzować i egzotycznych owoców cytrusowych. Ale najczęściej parapety gości - zielonej cebuli. Kultura Ta użyteczna, bogate w różne witaminy, minerały. To nie wymaga codziennej pielęgnacji, a także usunąć plon może być dość często. Jak uprawiać cebulę na parapecie jak najszybciej, czy są jakieś tajemnice?

Szczypiorek lub szalotka?

Jak uprawiać cebulę na parapecie

Pierwszy wynik

Wideo: cebula i przyprawy w butelce na parapecie. PIONOWE łóżka

Uprawa cebuli - zatrudnienie proste, ale konieczne jest, aby prawidłowo określić klasę. Parapety i balkon - idealne miejsce do rozwoju. Niektórzy ludzie uważają, że wystarczy wziąć żarówkę, upuść go w szklance wody i czekać, kiedy nie będzie pyszne zielone pióra. W rezultacie, żniwo będzie skromny, sama żarówka gnije szybko i trzeba zacząć wszystko od nowa. Jak prawidłowo to zrobić?

Ukłonić się na parapecie szybko rosnące, konieczne jest, aby wybrać silne materiału rozmnożeniowego, odciąć górną nim, pozostawiając około 3 dni w ciemnym i suchym miejscu. Zalecana dawka dzienna następnie umieszczono w roztworze nadmanganianu potasu. Po tym szkoleniu można zrobić sadzenia w ziemi. Jego wstępnie zwilżone, umieścić w jasnym świetle. Pierwsze zielone pióra można odebrać w ciągu 7 dni.

Wideo: Ogród na parapecie WNIOSKI ZA ROK !!!

Uprawa cebuli w domu pod wpływem siły nawet dla dziecka. Pomimo faktu, że w przyrodzie istnieje ponad 300 odmian, nadaje się do domu tylko kilka z nich, które są w stanie dać obfite plony nie są w najbardziej odpowiednich warunkach. Są to następujące odmiany:

 • szczypiorek, wyhodowane z semyan-
 • shalot-
 • tradycyjna pora, który jest dobrze znany chałupników. Ta zielona cebula w domu, spotyka się przede wszystkim, że jest skromny, daje wyśmienite piór z charakterystycznym aromatom-
 • Welsh jest mniej powszechne, ale są również łatwe do uprawy na parapecie.

Najczęstszym jest żarówka, to posadzone w ziemi lub wodzie. Z nim można zrobić witaminę atrakcyjnym kaktus, który będzie prawdziwym użyteczna ozdoba każdej kuchni lub balkon.

Zasady uprawy na parapecie

Jak sadzić cebule po prawej parapet? Nie trzeba być doświadczonym ogrodnikiem, ale jest zobowiązany do przestrzegania zaleceń:

 • Po pierwsze, trzeba odpowiednio przygotować zdolność do wzrostu, jako odpowiedni zwykłej doniczce. Można podjąć i pudełka prostokątne dla sadzonek, które są bardzo wygodne i łatwe w utrzymaniu. Na dnie tych pól musi mieć otwory odpływowe do żarówki zgnilizny nie uruchomić z powodu nadmiaru wilgoci. Warstwa spieniona glina powinien być prościej, pozwala na kontrolowanie poziomu wilgoci. Można też użyć zwykłej karton spod jajkami, choć nie wystarczą na długo.

 • Następny przygotowuje grunt do sadzenia. Doskonała niemal dowolne podłoże, ale gleba glina nie może zostać podjęta, ponieważ jest zbyt dużo retencji wody, słaba przepuszczalność powietrza i jest to szkodliwe. Zamiast tego można użyć do wód gruntowych i kurz, ale nie są praktyczne.
 • Niektórzy ludzie wolą używać tradycyjnych plastikowych kubkach lub doniczki z kwiatami. Garnitur i big five-litrowe plastikowe butelki, skorupki jaj, specjalne Sadzonki pudełka. W każdym razie, uprawa cebuli nie wymaga specjalnych warunków, aby poradzić sobie z zadaniem, nawet początkujący mogą, co ważne, nie zapomnij czas podlewać roślinę, aby zapewnić mu dobre oświetlenie.
 • Karmienie jest dozwolone, aby nie stosować, ponieważ sama żarówka już zawiera wszystko co jest potrzebne do wzrostu. Domowej roboty cebula będzie dobrze jeść te substancje, które już istnieją. Ale jest jedna zasada, która musi być dokładnie przestrzegane.

Zastosuj się do sadzenia tylko ziemię, która nie została wykorzystana do innych siewek, w przeciwnym razie roślina po prostu umiera.

 • Chcesz wybrać materiały do ​​sadzenia. W żarówek koniecznie odciąć wierzchołki, tak że pióra rosły szybciej i grubsze. Na parapecie można sadzić z nasion i cebuli, ale musimy pamiętać, że rośnie powoli, żniwa nie będzie tak szybko.
 • domowej roboty cebula

  Żarówka po posadzeniu

  Cebula powinna być umieszczona ciasno, dopuszczalne jest wycofać się około 1-2 cm. Zaraz po wylądowaniu pojemnik umieszczony w ciemnym miejscu, nie zapomnij o podlewaniu. Jak tylko pierwszego sadzenia rostochku umieścić na parapecie. Podlewanie najpierw musi być obfite, ale tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Kiedy i jak zbierać?

Rosną szczypiorek na parapecie nie jest tak trudne. piórka cebuli może być wytwarzany przez cały rok, jeśli odpowiednio je wyciąć. Jak żniwa? Wycięte tylko skrajne pióra jak ich wzrostu nadchodzi od centrum. Cut wydać wszystko na raz, tak że w ciągu tygodnia nowa zieleń był gotowy. W celu udzielenia właściwej uprawy przez cały rok, konieczne jest, aby zorganizować lądowanie w różnych odstępach czasowych. Najbardziej optymalna częstotliwość - 10-12 dni. Jeśli wszystko, co trzeba zrobić, święto przydatnych ziół może być dosłownie każdy dzień.

Jeśli lubisz eksperymentować, następnie na balkonie, można zorganizować skromny ogród kwiatowy i ogród warzywny w tym samym czasie. Doskonałe będą wyglądać nie tylko pikantne bazylia zioła i koper włoski, ale również kawowca, opieka dla których, choć specyficzny, ale to nie jest tak skomplikowane. Można umieścić doniczki z cytrusowymi i palmami.

uprawa witamin w domu - to nie tylko stosunkowo proste, ale fascynujące. Dlatego zachęcamy, aby wyposażyć ogród kuchni na parapecie i obejmować proces potomny, byłoby zarówno pożyteczne i ciekawe.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Jak uprawiać szczypiorek w domu zimąJak uprawiać szczypiorek w domu zimą
Proste wskazówki, jak sadzić cebule Cebula pravylnoProste wskazówki, jak sadzić cebule Cebula pravylno
Cebuli na parapecieCebuli na parapecie
Cebula na balkonieCebula na balkonie
Opis zdjęcia szalotka uprawyOpis zdjęcia szalotka uprawy
Pomyślny dzień dla sadzenia cebuliPomyślny dzień dla sadzenia cebuli
Uprawa cebuli na zieleniUprawa cebuli na zieleni
Jak sadzić cebule CebulaJak sadzić cebule Cebula
Szczypiorek na parapecie, a w ogrodzie - magazyn witaminSzczypiorek na parapecie, a w ogrodzie - magazyn witamin
Aby uzyskać informacje o tym, jak rozwijać cebulęAby uzyskać informacje o tym, jak rozwijać cebulę
» » » Jak rosną zdrowe cebuli na parapecie?
© 2022 ProSadGuru.com