ProSadGuru.com

Praktycznym sposobem uprawy sadzonek na papier toaletowy

Zasiać nasiona zakupione może być nie tylko w glebie, ale również na papierze. Metoda ta jest idealnym rozwiązaniem dla mieszkańców miast, którzy podróżują do kraju na wiosnę zasadzić ogród warzywny. Sadzonki w butelkach na papier toaletowy szybko rośnie i nie zaśmiecać parapecie. Pędy pod warunkiem wystarczającej ilości wilgoci, pomimo faktu, że sezon grzewczy nadal jest w pełnym rozkwicie. Ta metoda produkcji sadzonek nazwał Moskwę jak to jest praktykowane w większości przypadków mieszkańców miast. Wiele wczasowicze docenią jego prostotę i oryginalność. nawet gloxinia rosnące z nasion Metoda ta daje dobre wyniki, dzięki czemu można bezpiecznie eksperymentować z upraw warzywnych i kwiatowych.

zawartość:

  1. Sadzonki rosną żadnych upraw zalecanych na papierze?
  2. Podłoże papierowe zamiast gleby: technika sadzenia
  3. Pielęgnacja sadzonek rolce
sadzonki pieprz

Sadzonki pieprz wzrosła początkowo na podłożu papierowym

Wideo: Uprawa sadzonki na papierze

Sadzonka Uprawa na papier toaletowy eliminuje użycie oryginalnego gleby. Na niej można zapamiętać tylko na etapie kompletacji, które będą musiały zostać przeprowadzone po powstaniu liści liścieni. Martwić, to nie warto, sadzonki rosną na tyle z tych składników odżywczych, które są w tej chwili mają. Następnie uzupełnić ich brak terminowej pomocy opatrunku.

Sadzonki rosną żadnych upraw zalecanych na papierze?

Przed wybraniem sadzonka, warto rozważyć plusy rosnące sadzonki na papierze. Główną zaletą - to ma nadmiar brudu i dodatkowe koszty finansowe z kiełkami przeszczepie mniej rannych. Haczyk polega na tym, że sadzonki są blisko siebie, że są rozciągnięte i mają słabsze korzenie. Pomimo tego, sposób ten nie jest idealny dla roślin odpornych na zimno. Na przykład, łuk jest wygodne do nurkowania z rolki papieru na łóżku.

Aby sprawdzić wiarygodność metody, możliwe jest, aby wydać na rozpoczęcie sadzenia na papierze większe nasiona, takich jak ulubione przez wielu pomidorów. Jeśli wszystko jest wykonane poprawnie, to plony wzrosną o krótkich międzywęźlach, a tym samym wydajność będzie znacznie lepiej.

Sposób zalety papieru:

Wideo: uprawy sadzonek w papier !!! TABLETKI BEZ ZIEMI !!!

  1. Dogodnie kiełkują zbiór nasion z biednej kiełkowania lub przeterminowane. Jeśli nie kiełkują, a następnie pozostawić im nie będzie przykro, bo gleba i narzędzia do sadzenia nie wydać.
  2. Kiełki nie cierpią na „czarnych stóp”, jak rozwój korzystnego środowiska dla tej choroby jest ziemia.
  3. Lądowanie na papier toaletowy można zaoszczędzić miejsce w mieszkaniu, nie trzeba zaśmiecać już małe ogólnych skrzynek parapecie.
  4. Sadzonki pojawiają się razem i rosną szybciej, pozostawiając minimum.

Moskwa sposób akceptowany rosną sadzonki kwiatów rocznych i wieloletnich, papryka, bakłażan, różnych odmian kapusty i innych warzyw. Technologia ta ma zastosowanie nawet dla największych dyni i arbuza, jeśli wyślesz je do ziemi na etapie „haków”. Wszystkie melony po takim lądowania zakorzenić w glebie jest mniej bolesne.

Powrót do spisu treści

Podłoże papierowe zamiast gleby: technika sadzenia

Siewu na taśmie papierowej

Siewu na taśmie papierowej

Przed rozpoczęciem sadzenia zawsze sprawdzić kolekcję kiełkowania nasion. Wygodniejsze w użyciu stężonego solanką. W 200 ml ciepłej wody, konieczne jest dodanie 10 g soli. Po rozpuszczeniu kryształów do pojemnika wlewa materiału sadzeniowego i przytrzymanie go w roztworze w ciągu 25-30 minut. Nasiona supernatanty usunięto, przemyto i pozostałe są wykorzystywane do sadzenia. Przygotowanie nasion do siewu powinny obejmować dezynfekcję i wzbogacania składników odżywczych, lub uprawy sadzonek na papierze nie będzie tak skuteczna.

Za organizację pracy metodą internatem Moskwie wymagana:

  • polietylenu o grubości
  • papier toaletowy i mała plastikowa butelka dla proraschivaniya-
  • nożyczki, rozpylone z góry broniła wody gumką.

Po pierwsze, należy pokroić w paski papieru toaletowego i polietylenu. Korzystnym ich wytwarzania nie dłuższy niż 50 cm. Taśmy 2-5 może być w zależności od ilości materiału do sadzenia wytrąca. Na stole rozplanowany pasek papieru toaletowego, w zależności od jego wielkości wyciąć dwie takie same wstążki polietylenu. sadzonka Uprawa bez ziemi będzie udany, jeśli początkowo postępuj zgodnie z instrukcjami.

Przed sadzeniem rozłożone pasek filmu, układany jest pasek papieru - jest to podstawa do siewu. Posypywała z tryskacza i przejść do układu zbierania nasion z krawędzi zalecanych odwrót 1,5 cm (układ tylko jednego numeru). Odległość między nasion jest 2-5 cm, w zależności od kultury. Po wysianiu nakładana na inny pasek papieru, zwilżonej wodą, a następnie warstwę folii ponownie. Warstwowe taśmy musi być mocno skręcone razem na małą rolkę przymocować gumką. Sadzenie sadzonek w papier toaletowy jest zakończona.

Otrzymany skręt wysyłane w plastikowym pojemniku z warstwą cieczy (wody wynosi nie więcej niż 4-5 cm), tak że nasiona pojawiły powyżej. Wieczko może być wykonane AWL parę otwory wentylacyjne. Kiełkowanie nasion w papier toaletowy będzie skuteczna, jeśli pojemnik jest wysyłana na słonecznym parapecie. Woda musi być uzupełniany, ponieważ wyparowuje. Butelka jest cięty o połowę po rostochku wschodach.

Wideo: Unikalna metoda uprawy sadzonek ogórków z Oktyabrina Ganichkina i magazyn Ulubiony COTTAGE

Jeśli w przyszłości nie ma ochoty korzystać opatrunek, a następnie w „ślimaka” będzie musiał wylać na ziemię, jak pokazano w filmie.

Powrót do spisu treści

Obchodzi sadzonki rolki

Kiedy wszystkie pędy przetargowe, powinien wydać pierwsze karmienie jako bezrolnych metody i składników odżywczych do podstawy tam papieru. Zalecane stężenie roztworu dodatek humusowe zakupu powinna być mniejsza niż dwa razy normalne. Druga dawka nawozy stosowane są po utworzeniu pierwszego prawdziwego liścia. Ważne jest, aby upewnić się, że baza papier pozostał wilgotny przez cały czas.

Po uformowaniu tych par arkuszy zorganizować kilof. Rolka rozłożeniu zdejmowania warstwy polietylenu, dokładnie cięte z taśmy z siewek są sadzone i ich poszczególnych doniczek z glebą, bez konieczności zdejmowania papieru. Ponadto, hodowlę prowadzi się w porównaniu ze znanym sposobem.

Jeżeli sadzonki w plastikowej butelce na papier toaletowy okazał się silny i wytrzymały, to w przyszłym roku możliwe jest eksperymentowanie z innej kultury. Być może ta metoda dla Ciebie będzie bardziej praktyczne i mniej kosztowne.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Ciekawym sposobem rosną sadzonki pomidorów bez ziemiCiekawym sposobem rosną sadzonki pomidorów bez ziemi
Sadzonki w Moskwie: siew na rolki papieruSadzonki w Moskwie: siew na rolki papieru
Sadzonki sadzonki winorośli na wiosnę?Sadzonki sadzonki winorośli na wiosnę?
Jak szybko kiełkują nasiona marchwiJak szybko kiełkują nasiona marchwi
Sadzonki papryki w domuSadzonki papryki w domu
Na co dzień kiełkują po posadzeniu ogórki?Na co dzień kiełkują po posadzeniu ogórki?
Wegetatywnego rozmnażania sadzonek od szczytuWegetatywnego rozmnażania sadzonek od szczytu
Jak rosną truskawki na papierze w filmie?Jak rosną truskawki na papierze w filmie?
Uprawa ziemniaków z nasionUprawa ziemniaków z nasion
Brokuły: uprawy w otwartym poluBrokuły: uprawy w otwartym polu
» » » Praktycznym sposobem uprawy sadzonek na papier toaletowy
© 2022 ProSadGuru.com