ProSadGuru.com

Metody przygotowania sadzonek przyjazny sadzonka na papierze i granulacji

Rosną silne sadzonki sadzonek melkosemennyh na różne sposoby. Nadzwyczajne i sprawdzone metody - siewem nasion na papierze i panoramowania. Podobnie jak metody sadzenia tych ogrodników, którzy są wykorzystywane do otrzymywania przyjazne pędów i wysokiej jakości plonów. Techniki są łatwe do wykonania, zmniejszając koszty sadzonek, aby uniknąć czasochłonnych sadzonki Przecinka, który od początku kiełkowania interferują ze sobą. Głównym warunkiem - obecność małej rozstawione kolekcja wysokiej zdolności kiełkowania.

zawartość:

 1. siewu technologii na podłożu papierowym
 2. Sadzenie marchwi na taśmie
 3. nasienie Peletowanie: dlaczego i jak go używać?
Preparat do siewu

Preparat do siewu

Dla niektórych upraw odpowiednim lądowania na papier toaletowy? Chałupników nie wystarczy, aby upewnić się, że technologia jest odpowiednia dla każdego ogrodu, a większość roślin kwiatowych. Doskonałe rezultaty dać duży nasion i roślin warzywnych o znacznej podaży składników odżywczych. W ten sposób rozstawiony seler, bakłażan, pieprz, burak, etc. Technika ta jest stosowana mądrze i dla małej grupy nasionami kwiatu. ogrodników praktykowane Pelargonia rośnie z nasion, nagietek, nasturcja i inne kolory w podobny sposób.

siewu technologii na podłożu papierowym

Aby korzystać nie tylko papier toaletowy, ale także chusteczki, ręczniki papierowe, gazety. Przeprowadzenie tej pracy w tabeli głównej przed sadzeniem, aby zaoszczędzić czas na wiosnę. Istota sposobu polega na selekcji wstępnej, dezynfekcji, substancji biologicznie czynnych, a następnie bezpośrednio do etykiet na taśmie papierowej. detal Przygotowanie nasion do siewu Został on opisany poprzednio, więc rozważyć, jak szybko i prawidłowo sadzić sadzonki na papier toaletowy.

Do pracy należy przygotować:

 • miękki papier osnovu-
 • Skrobia ziemniaczana lub muku-
 • wykałaczka i nożyczki.

Sekwencja zbioru:

 1. Papier pocięto na paski o szerokości 2,5-3 cm, długość - wielkości łóżka. Doświadczeni ogrodnicy nie radzę pasek dłuższy niż 1,5 m. Preferowany zaliczkę aby znak ołówka do nakładania pasty.
 2. Jak skleić nasiona są najprostszym sposobem? Przygotowanie pierwszej mąkę lub skrobię kompozycji. W celu przygotowania pasty z pszenicy będzie musiał 1 łyżka mąki jednej szklance wody, dodać szczyptę jesionu substancje odżywcze i środka odkażającego. Po rozpuszczeniu zawartości mąki postawić na małym ogniu i doprowadzić do wrzenia. Klej jest wygodniejsze do stosowania z pędzlem na oznakowanych wykresów punktowych. Odległość pomiędzy sadzenia odbywa się w zależności od wielkości i wybranego hodowli nasion.

master class jest pokazane w filmie.

Odstęp sadzenia w przybliżeniu na papierze:

 • Buraki, fasola i rzepa - 10 cm
 • dla wszystkich odmian marchwi, pietruszki, rzodkiewki latem, rzodkiew, pasternak - 4 cm
 • na szpinaku, por, kapusta - 3 cm
 • dla koper - 1 cm.

Jeżeli istnieją wątpliwości co do kiełkowania, możliwe jest, aby zagęścić lądowanie 2 razy. To nie powinno się go bezpodstawnie, ponieważ przerzedzenie szkodliwy wpływ na kiełkowanie. Jeśli operacja ta jest jeszcze zostać przeprowadzone, a następnie wyciągnąć dodatkowe pędy nie powinny być skłonne do uszkodzenia sąsiadujących roślin.

 1. W każdym miejscu, posmarowaną pastą, wklej na nasiona słonecznika. Siewu nasion małych łatwiejsze do przeprowadzenia pęsetą lub wykałaczką zamoczonym w wodzie.
 2. Po wysuszeniu warstwy samoprzylepnej taśmy zwinięciem wiązane wątku i wysyłane do przechowywania w ciemności do czasu sadzenia w ziemi. Ta praca może być wykonywana w ciągu ostatniego miesiąca, a wcześniej przed planowanym lądowaniem w klombu.
 3. Przy siewie do gleby przygotowanego przez taśmę układaną na wstępnie przesmyku studni zbiorczej i nasion pokrytych ziemią.

Sadzenie małych nasion na jej zakończeniu, pierwsze pędy przyjazne odczują wkrótce.

Powrót do spisu treści

Sadzenie marchwi na taśmie

Nasiona tego warzywa jest tak mała, że ​​gdy niezgrabny ruch spadać w głąb ziemi. Z tego powodu wielu z nich nie kiełkują, sadzonki są rzadkie. Jeśli siać je częściej, trzeba przeprowadzić przerzedzenie, w wyniku nieuchronnego uszkodzenia korzeni sąsiednich roślin. Można to zrobić w sposób kompetentny i uzyskać znacznie lepsze plony. Akceptowalny sposób - aby trzymać nasiona marchwi na papier toaletowy. Umieść je na jednolitą odległości, tydzień później papier rozpuszcza się w glebie, a sadzonki uzyskuje się jeden po drugim.

Siewu na papierze

Siewu na papierze

Pamiętaj, aby działać, konieczne jest przeprowadzenie selekcji zbierania nasion. Korzystnym chwyt kalibracji w roztworze soli fizjologicznej (5 g na 100 ml wody). Po rozpuszczeniu kryształów soli w roztworze wylano nasion przez 30 minut. Sadzenie supernatant odrzucono, a pozostałość przemyto wodą, przylegającą do pasty bazowego papieru. Technika podobna do opisanej powyżej. Trzymać nasiona marchwi na papier jest bardziej wygodny w 2 rzędach, a następnie zrobić bez reseeding i przerzedzone.

Zalety tego sposobu:

 • proces poszycia znacznie łatwiejsze w gleby
 • nasiona są rozłożone równomiernie w otworze i na tej samej głębokości.

Po minuli mrożone marchew na taśmie jest umieszczone w studzienkach dokładnie zwilżone i pokryte ziemią w 1-1,5 cm. Łóżka należy wybrać piaszczystą kruchy gleby, gdzie w ubiegłym sezonie z powodzeniem uprawiane kapustę lub fasolę. W tym przypadku, gdy gleba jest nasycony azotem, która jest tak istotna dla korzeni.

Powrót do spisu treści

nasienie Peletowanie: dlaczego i jak go używać?

Jeśli sadzenia nasion do papieru toaletowego z jakiegoś powodu nie są spełnione, można zastosować inną metodę. Wiele chałupników jak technologii granulowania, który redukuje się do materiału rozmnożeniowego otaczającej mieszaninę składników odżywczych w celu ochrony i zwiększenia rozmiaru nasion. panoramowanie Metoda ma zastosowanie w przypadku większości upraw. W ten sposób, może być zasiane w ziemi marchew, pietruszka, rzodkiewka, buraki, kwiaty, itd. Adenium nasion mogą być również uprawiane tą metodą.

Jak siać małych nasion w ten sposób? Najpierw otkalibrovyvayut, zdezynfekowane, nawilżone i umieszczone w szklanym pojemniku. Do wytwarzania kompozycji odżywczej można stosować następujący skład:

 • nizinny torf - 600 g-
 • humus - 300 g-
 • zgnieciony wysuszonego dziewanny - 100 g
 • superfosfat proszku - 10 g na 1 kg mieszanki.

Wszystkie składniki miesza się dokładnie i dodaje się w małych porcjach w pojemniku zbierania nasion wilgotnym, okresowo wstrząsając. Jeśli nasiona dobrze nawilżone, cząstki mieszaniny przyklei się do nich dokładnie. W rezultacie, należy uzyskać granulowane z powłoki 2-3 mm pietruszki i marchwi, 4-5 mm - buraki, 10 mm - kukurydza i ogórek. Jeśli powłoka jest większa, kiełkowanie będzie się zmniejszać.

Film jest klasa mistrz sadzenia marchewki na taśmie w ziemię.

Film: Tajemnice sadzenia marchewki

Peletowanie nasion można przeprowadzić przy użyciu innych receptur. Następny jest przeznaczony dla 10 g partii materiału siewnego:

 • próchnicy - 60 g-
 • superfosfat - 4 g-
 • Dziewanna - 4 lata

Obrabiany lądowanie może być wykonane w 3-6 miesięcy. Jak powleczonych nasion depozytu? Po wykonaniu tych czynności procedur niezbędne do wyschnięcia przez kilka godzin w temperaturze parametru temperatury 30-35 ° C, a następnie wlać do torby do przechowywania tkanin. Jeśli suchych wiosną przed sadzeniem zaleca się zwilżyć obrabiany tak, że kiełkują szybciej. Są one dość posypać wody z tryskaczy i przykryć ściereczką do 1-3 dni - i to wszystkie sztuczki z tej metody.

Aby ułatwić udział zaradny ogrodników nie pierwszy papier używany metodę siewu lub panoramowania. W rezultacie, i zarządza, aby zaoszczędzić czas i uniknąć kłopotów.

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Sadzonki nurkowe roślinne, metody i zaletySadzonki nurkowe roślinne, metody i zalety
Jak rosną sadzonki kapusty siebie?Jak rosną sadzonki kapusty siebie?
Uprawa ogórków nie jest wymagane na wideoUprawa ogórków nie jest wymagane na wideo
Jak szybko kiełkują nasiona marchwiJak szybko kiełkują nasiona marchwi
Na co dzień kiełkują po posadzeniu ogórki?Na co dzień kiełkują po posadzeniu ogórki?
Jak wyhodować dobre marchewkę: wszystkie stadia uprawyJak wyhodować dobre marchewkę: wszystkie stadia uprawy
Jakie czynniki wpływają na uprawę sadzonek ogórka?Jakie czynniki wpływają na uprawę sadzonek ogórka?
Przygotowanie nasion do siewu ogórkaPrzygotowanie nasion do siewu ogórka
Jak rosną truskawki na papierze w filmie?Jak rosną truskawki na papierze w filmie?
Praktycznym sposobem uprawy sadzonek na papier toaletowyPraktycznym sposobem uprawy sadzonek na papier toaletowy
» » » Metody przygotowania sadzonek przyjazny sadzonka na papierze i granulacji
© 2022 ProSadGuru.com