ProSadGuru.com

Żonkile wybawienie od wody w niewoli

Noc ... Być może moja ulubiona pora dnia. Siedzę przy komputerze, okno jest otwarte na ulicy tak, że dzień jest zasiane płytkie, nie wiosenny deszcz. Słyszę szelest liści, kropli głośnym flop z dachu do beczki i wiadra. Teraz cieszę się deszcz, a ostatnio, poprowadził mnie do rozpaczy. A wszystko dlatego, że utonął moje żonkile. Moja wina.

Stało się to dlatego, że zapomniał, jak ważna różnica pomiędzy tymi dwoma pojęciami - wiedzieć i robić. Wszyscy wiemy, że przed sadzeniem powinna być starannie wybrać miejsce. Weźmie pod uwagę wiele czynników: światło, kompozycja gleba, Bliskość innych roślin. A jednak - poziom wód gruntowych. Tu zaczyna się mój Przestroga. 

Żonkile w wodzie

Po tym wszystkim, wiedziałam, wiedziałam, że w mojej okolicy wód gruntowych jest blisko! Ile razy po hojnych letnich deszczy na nizinach wodzie nie iść dłużej niż jeden dzień. Tak, a czasami w jeziorze wiosennej została utworzona. Prawdopodobnie jest to „czasami”, a nawet za darmo ziemia dotkliwy brak w domu i grał sztuczek na mnie. Pocieszając się, że poważne powodzie przez długi czas nie stało (i nadzieję na znanym chyba), I zignorował ostrożność i stopniowo byliny zaludniony obszar nizinny ogrodu. Po tym wszystkim, więc przykro zostawić wolne prawie jedną trzecią ziemi ogrodowej!

Żonkile prawie zniknął pod wodą

Że zapłacił w tym roku na krótką pamięć. Po intensywnych opadów deszczu w ciągu jednej nocy mój ogród zamienił się w jezioro. Pierwszy dzień nie był zmartwiony, czekając, aż woda nie ma. I deszcz, na szczęście nie zasiane i zasiane. Jezioro coraz szerszy, coraz głębiej staje. I prognoza pogody na najbliższe dni, rozczarowujące. Smucić, przyjmuję, że moje żonkile umrzeć, a wraz z nimi, i c drzew i krzewów owocowych. Postanowiłam potraktować sytuację jako lekcja życia, a ja wciąż miałem zrobić?

Ale to nie będzie usiąść zatrzymaliśmy odwiedzić moją siostrę. Oczywiste jest, że drzewa i krzewy, nie możemy pomóc, ale żonkile uwolnienie z niewoli wody jest w naszym zasięgu. Ja sam, może nie zdecydował się na to, ale z grupą wsparcia w pomyślnego wyniku zdarzenia nie miał wątpliwości. Pamiętaj Niekrasowa, historię dziadka MAZ i królików? Wspominaliśmy natychmiast. Nie tylko, że - prawie dokładnie odtworzyć go)

Aha, i jest to trudne, ponieważ mieliśmy! Utykać z czarnej ziemi - to bagno: nie uda mu się w nogę pociągnąć trudno utrzymać równowagę - też. Musiałem przeciągnąć dwie deski - dla niego i przeniósł. Woda z pierwszych etapów miesza się tak, że nie jest jasne, w której do bieżnika. Myślałem, że żonkile będzie łatwo wyciągnąć z ziemi, po prostu poprzez pociągnięcie liści. Na pewno nie! Ledwo stanie podważyć ich widłami, a potem tylko z wielkim trudem. Na śliskiej niestabilnej pokładzie stój nie są bardzo wygodne, i naprawdę kopanie ...

Wideo: Dog Rescue z niewoli wody

zapisywane przez żonkile

Po pół godzinie pracy pod nazwą kodu „Baba Mazaihi żonkile i” udaje) wszystkie 54 bulw z powodzeniem odzyskiwany z wody i przeszczepiono do wyższego miejsca. Sadzenie w ziemi zbyt wilgotna lepka, że ​​miał jeszcze!

Wideo: Kreskówki Dzieci OKTONAVTY. glony lasy zbawienie

I tak było mi smutno i przykro żonkile - słowa nie mogą przekazać: z powodu mojego zaniedbania, oni prawie udusił się w wodzie, a następnie poddany transplantacji w momencie najbardziej nieodpowiednim ... Kwiaty były jeszcze w zarodku, ale mam je odciąć, aby rośliny łatwiej przetrwać poległych ich udział w badaniach.

Następnego dnia, były one oddalone w wazonie. Nie ma szczęście w nieszczęściu - Nigdy bym odciąć tak wiele kwiatów na bukiet.

Wazonie pąki rozkwitły

Dzień był chłodny i wietrzny, ale to było bardzo gorąco! Ocierając pot z czoła, patrząc na siostrę brud, myślałem, że teraz, to na pewno w tym miejscu nie będzie posadzone byliny.

Wideo: Rescue Shnivy z lodem więzienia. Albo jak Oise Chevrolet Niva pociągnął

Wybierając miejsce dla roślin wieloletnich, myślę o moich błędów, to może pomóc, aby nie popełnić takiego błędu. A następnie ciepły wiosenny wieczór, wsłuchując się w miękkim szelestem deszczu za oknem, to będzie wygodne i ciche - jak ja teraz)

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Begonia kwiat - moja historiaBegonia kwiat - moja historia
Przesadzanie kwitnące żonkilePrzesadzanie kwitnące żonkile
Moje letnie urody!Moje letnie urody!
Kwiaty z kwiatami i bez kwiatów (prawie wyraz trudny do wymówienia, ale pytanie peperomiya,…Kwiaty z kwiatami i bez kwiatów (prawie wyraz trudny do wymówienia, ale pytanie peperomiya,…
ChlorophytumChlorophytum
ŻonkileŻonkile
Moja kolekcjaMoja kolekcja
Wczesne promienie ogrodzie - żonkileWczesne promienie ogrodzie - żonkile
I tu jest moje szczęście mnie naszło!I tu jest moje szczęście mnie naszło!
Moja cebulaMoja cebula
» » » Żonkile wybawienie od wody w niewoli
© 2022 ProSadGuru.com