ProSadGuru.com

Penstemon długo

Ten popularny kwiat nie można nazwać, nie wiem dlaczego, ale to prawie nie można znaleźć w naszych klombów. Moim zdaniem, kwiaciarnie próżny zaniedbanie tej rośliny, bo ma wiele zalet!

Penstemon hybrydowy Anthony


Krótko mówiąc już o tym, że preferuje luźne, żyzne gleby, nie może znieść stagnacji wody w korzeniach, łatwo tolerować krótkie okresy suszy. Posadzone jego najlepszym w słonecznym miejscu, ale mogą być w lekkim półcieniu. Wszystkie typy są łatwo propagowane przez nasiona, niektóre - przez podział kłączy, niektóre - z sadzonek.

A teraz chciałbym podzielić się osobistymi doświadczeniami o penstemone. Z mieszaniny górne zdjęcie Hybrid penstemon Anthony. Szypułki 50-60 cm wysokości, kwitną w harmonii, długo. W ciepłej, suchej pogody, trwa około miesiąca, a jeśli chłodne i wilgotne, a następnie przez 15-20 dni dłużej! Gdy kwiaty nie zwiędły, przycinać łodygi, pozostawiając kilka na nasiona. Z tego ponownego rozkwicie (późne lato), jest bardziej przyjazny. Jest to odmiana posiada pojedyncze kłącza, z których pozostawia wiele pędów, więc jest propagowane przez podzielenie krzew nie będzie działać - tylko z sadzonek lub nasion. Tutaj, na uprawę nasion powie więcej. I siać je przed zimą, w prawo w otwartym terenie. Wczesne wiosenne nasiona zaczną rosnąć, szczególnie zwinny młody czas penstemony zyskać siłę i kwitnąć razem ze starszymi roślin w maju! Takie - jednostki i druga fala rozkwitłego 50 i 100%.

Wideo: Sow penstemon wieloletnia i roczne CZĘŚĆ 1

Co mi się nie podoba ten rodzaj - 4 roku życia roślin płytkich formach mniej pędów i kwiatów. Oznacza to, że muszą one być okresowo aktualizowane. Ale jak piękne kolorowe łąki pośpiech penstemonov kwitnienia, słodki zapach emitują. Nawiasem mówiąc, są one wspaniały wazon życie czy przycinanie końcówek łodyg i zmieniać wodę codziennie, stoisko przez okres do 2 tygodni.

Penstemon brodaty Kokkineus

Wideo: penstemon (penstemon) Sem. figwort

I to jest moim ulubionym - brodaty penstemon Kokkineus. W naszym klimacie musi półcień, więc rośnie w moim ogrodzie. Co lubię w nim to jego ciągłe kwitnienie. Po zwiędłe kwiaty na jednej sesji, natychmiast przygotował nową, pączek. Bush nigdy bez kwiatów. I płatki są nadzwyczaj jasne, korale szkarłat.

Są penstemony rozliczane mnie. Chcę dodać tę firmę i naperstyankovy, istnieją odmiany z pięknym bordowym liści. I rosną penstemony które odmiany lubią najbardziej?

Udostępnij w sieciach społecznościowych:

Podobne
Powielanie dzwonPowielanie dzwon
JacobineJacobine
Pachnące zarośla białych liliiPachnące zarośla białych lilii
Penstemon: opis, powielanie, wykorzystywanie, pielęgnacja, zdjęciaPenstemon: opis, powielanie, wykorzystywanie, pielęgnacja, zdjęcia
Kalina BristlyKalina Bristly
Kwiaty, jak płomień!Kwiaty, jak płomień!
Valerian AłtajuValerian Ałtaju
Begonia i cyklamenBegonia i cyklamen
Penstemon brodaty - ozdoba ogrodu na latoPenstemon brodaty - ozdoba ogrodu na lato
AsphodelineAsphodeline
» » » Penstemon długo
© 2022 ProSadGuru.com